Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

MICKIEWICZ W MUZYCE
Koncert

Realizatorzy:


Muzyka łagodzi obyczaje - mówił Jerzy Waldorff – legenda polskiego życia muzycznego, a przez to, że towarzyszy nam, na co dzień, nie zastanawiamy się czy i jaki ma nas wpływ – a z pewnością ma! Swymi dźwiękami potrafi nas zaskoczyć, wprawić w dobry nastrój, pozwala zapomnieć o tym, czego pamiętać nie chcemy, wywołać szczery uśmiech, choć i łzy wzruszenia również zdarzają się towarzyszyć jej dźwiękom. Są bowiem artyści – wykonawcy muzyki i jej interpretatorzy – którzy swoją wrażliwością i talentem potrafią nadać muzyce to „coś”, bez czego byłaby tylko zwykłym zapisem nutowym.

Tym razem na Scenie Kameralnej Mickiewicz w muzyceWspaniali artyści – Weronika Leśniewska, Łukasz Motkowicz, Dawid Kwieciński (śpiewacy) i Paweł Cłapiński (pianista) - zabiorą Państwa w niezwykle nastrojowy i jakże bardzo polski świat poezji naszego wieszcza Adama Mickiewicza. Świat pełen barw i nastrojów, żartu i głębokiej refleksji, a przede wszystkim bliski nam, Polakom poprzez patriotyczną wrażliwość poety, jego wielką umiejętność metafory i szczerość oceny. Wszystko to znalazło swoje odbicie w muzyce kompozytorów, którzy chętnie korzystali „ze słów” wieszcza: Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Władysław Żeleński, Ignacy Jan Paderewski… Czy trzeba czegoś więcej, aby skorzystać z okazji spędzenia poetycko-muzycznego wieczoru i choć na chwilę oderwać się od szarej codzienności?!... Jesteśmy przekonani, że znajdą państwo czas, aby nas odwiedzić. Zapraszamy na muzyczno-poetycki wieczór wokalny z Adamem Mickiewiczem w roli głównej!
Bilety:

Strefa I
25/20

Weronika Leśniewska:
mezzosopran

Dawid Kwieciński:
tenor

Łukasz Motkowicz:
baryton

Paweł Cłapiński:
fortepian


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net