Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIEZNANE POLSKIE ARIE I PIEŚNI DOBY ROMANTYZMU
Koncert

Realizatorzy:


BALLADY I ROMANSE…
… i wiele innych jeszcze form muzyczno-wokalnych mamy do zaoferowania Państwu w Roku Romantyzmu Polskiego w naszym cyklu Nie tylko opera - koncertów na Scenie Kameralnej.

Muzyka łagodzi obyczaje – mówił Jerzy Waldorff – legenda polskiego życia muzycznego, a przez to, że muzyka towarzyszy nam, na co dzień, nie zastanawiamy się czy i jaki ma na nas wpływ – a z pewnością ma! Swymi dźwiękami potrafi nas zaskoczyć, wprawić w dobry nastrój, pozwala zapomnieć o tym, czego pamiętać nie chcemy, wywołać szczery uśmiech, choć i łzy wzruszenia również zdarzają się towarzyszyć jej dźwiękom. Są, bowiem artyści – wykonawcy muzyki i jej interpretatorzy – którzy swoją wrażliwością i talentem potrafią nadać muzyce to „coś”, bez czego byłaby tylko zwykłym zapisem nutowym.

Taką właśnie różnorodność muzyczną i wokalną, stylistyczną i interpretacyjną proponujemy Państwu w tym roku na Scenie Kameralnej, gdzie zabrzmią: muzyka wybitnych polskich kompozytorów różnych okresów z Ignacym Paderewskim i Stanisławem Moniuszką na czele, nieznane arie i pieśni doby romantyzmu; w muzyce pojawi się także sam Adam Mickiewicz.       

Wśród wykonawców – grono znakomitych naszych solistów śpiewaków i muzyków, których doskonale znają Państwo z kreacji scenicznych – operowych, operetkowych i musicalowych – stworzonych na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi: Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Dorota Wójcik, Grzegorz Szostak, Robert Ulatowski oraz muzycy: Taras Hlushko, Agnieszka Kołodziej, Agnieszka Przybylska, Marcin Werner. Nie zabraknie też zaproszonych gości, będą to m.in. Weronika Leśniewska i Szymon Mechliński - artyści znani nie tylko z polskich scen operowych.


W pierwszym koncercie z tego cyklu zobaczymy i usłyszymy Szymona Mechlińskiego z towarzyszeniem fortepianu przy, którym zasiądzie Michał Biel. Ten młody, szalenie zdolny i wielokrotnie już nagradzany baryton, ma już za sobą występy na wielkich scenach operowych Europy m.in. Opera de Lyon, Opera de Toulon, Dorset Opera Festival, Theater Dortmund oraz większości polskich scen operowych. Oprócz pasji śpiewania ma inną -  odkrywa nieznanych dziś polskich kompozytorów operowych i ich twórczość, którą stara się przypomnieć słuchaczom. I właśnie na taki koncert Państwa zapraszamy „Nieznane polskie arie i pieśni doby romantyzmu”, a usłyszymy kompozycje Henryka Skirmuta, Franciszka Mireckiego, Jana Skrzydlewskiego, Henryka Jareckiego oraz innych zapomnianych polskich kompozytorów.

Zapraszamybędzie kameralnie, nastrojowo i… romantycznie!
 


Kolejne koncerty z tego cyklu:
„Mickiewicz w muzyce” – 4.04.2022 |godz. 18.30
„Paderewski nieznany” – 7. 05.2022 |godz. 18.30
„Pieśni ze śpiewnika domowego Moniuszki” – 6.06.2022 |godz. 18.30 

Bilety:

Strefa I
25/20

baryton:
Szymon Mechliński
fotepian:
Michał Biel


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net