Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NORMA
Opera

Kompozytor:
Vincenzo Bellini

Autor libretta:
Felice Romani

Realizatorzy:
Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski

Przygotowanie Chóru:
Maciej Salski

Światła:
Adam Trautz

Inspicjenci:
Andrzej Kowalik i Zbigniew PawełczykSpektakl w wersji koncertowej
NORMA - MISTRZOWSKIE DZIEŁO BEL CANTA

Kiedy blisko 40 lat temu (1983) pojawiła się w naszym Teatrze Norma – mistrzowskie dzieło Vincenzo Belliniego, publiczność zachwyciła się tym, co zobaczyła i usłyszała! Włoskie bel canto zabrzmiało na łódzkiej scenie z prawdziwą siłą w znakomitej interpretacji muzycznej i wokalnej pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego, z niezapomnianą Teresą May-Czyżowską w partii tytułowej.

Dzisiaj powracamy do tej dramatycznej opery z jej wspaniałymi, popisowymi ariami i ansamblami w koncertowym wykonaniu - z solistami, którzy na pewno nie zawiodą, a z pewnością zachwycą swoimi możliwościami wokalnymi, interpretacją muzyczną i owym bel cantem właśnie.

Przejmująca historia głównych bohaterów (Norma, Adalgisa, Pollione, Oroveso) pełna miłosnych perypetii, rozgrywających się w Galii będącej pod rzymską okupacją – jest nie tylko poruszająca ·i wciągająca widza w kulisy działań bohaterów; jest także znakomitym pretekstem dla ich efektownych i karkołomnych popisów wokalnych, których w tym dziele nie brakuje. Ku satysfakcji i uciesze publiczności.

Nie mamy wątpliwości, że tak jak pierwsza nasza Norma zelektryzowała wielbicieli opery, tak i to spotkanie z maestrią kompozytorską Belliniego i kunsztem wokalnym artystów tej miary, co Joanna Woś, Bernadetta Grabias, Weronika Leśniewska, Arnold Rutkowski, Grzegorz Szostak i Dawid Kwieciński, zachwyci i usatysfakcjonuje najwybredniejszych melomanów.

Jest jednak jeden warunek – trzeba przyjść, usłyszeć i zobaczyć…

Zapraszamy.
 
Bilety:

Strefa I
80/70

Strefa II
70/60

Strefa III
50/40

Strefa IV
35

Norma:
Joanna Woś

Pollione:
Arnold Rutkowski

Oroveso:
Grzegorz Szostak

Adalgisa:
Bernadetta Grabias

Clotilde:
Weronika Leśniewska

Flavio:
Dawid KwiecińskiChóri i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net