Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

REQUIEM
Koncert

Kompozytor:
Giuseppe Verdi

Realizatorzy:
Kierownictwo muzyczne:
Adam Banaszak

Przygotowanie chóru:
Maciej Salski

Opracowanie scenograficzne:
Izabela Karaśkiewicz

Realizacja światła:
Sławomir Kowalczyk

Inspicjenci:
Zbigniew Pawełczyk, Andrzej KowalikZ Verdim charytatywnie!

MISTRZOWSKIE REQUIEM


Jesteśmy z Ukrainą, myślimy o niej i wspieramy, jak to tylko jest możliwe… Kiedy zaś myślimy o wspieraniu, dobroczynności i charytatywności, to pierwszym, który przychodzi do głowy z  muzycznego świata jest wielki mistrz opery - Giuseppe Verdi. To nie, kto inny jak właśnie on przez całe swoje życie wspomagał wszystkich, którzy tego potrzebowali, a zwieńczeniem tej działalności było ufundowanie przez kompozytora domu dla muzyków seniorów. To też swego rodzaju dzieło, jakie po sobie pozostawił.

Innym wielkim dziełem – już muzycznym – jakie nam dał jest piękne i monumentalne REQUIEM. To właśnie tę kompozycję włoskiego mistrza z Busseto wybraliśmy, jako nasz – artystów i Państwa – Publiczności – „prezent” dla Ukrainy, formę naszej sympatii i poparcia, ale także pomocy. Cały dochód, bowiem, jaki przyniesie koncert, przeznaczamy na wsparcie dla naszych Przyjaciół – dla walczącej o wolność Ukrainy. To będzie przede wszystkim Państwa wspaniały gest i wielki wkład!  To, że warto uczestniczyć w tym wyjątkowym koncercie niech świadczą - oczywiście poza wspaniałą muzyką Verdiego –wykonawcy, soliści naszego Teatru: Joanna Woś (sopran), Bernadetta Grabias (mezzosopran), Dominik Sutowicz (tenor) i Robert Ulatowski (bas) oraz chór i orkiestra pod dyrekcją dyrektora artystycznego naszego Teatru – Adama Banaszaka.

Zapowiada się wielkie wydarzenie nie tylko artystyczne!  Wierzymy i jesteśmy niemal pewni,
że także Państwo – nasza wierna i wspaniała Publiczność – odnajdą w tym koncercie satysfakcję artystyczną, ale i tę ludzką – podyktowaną zrozumieniem dla innych i możliwością ich wsparcia.

Zapraszamy, bądźmy razem dla Ukrainy!

Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

Joanna Woś:


Bernadetta Grabias:


Dominik Sutowicz:


Robert Ulatowski:
Chór, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

Fot. Joanna Miklaszewska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net