Spektakle w sezonie 2022/23
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

XXVI ŁSB / SYM-PHONIE MMXX
Zespół:
Sasha Waltz & Guests

Balet

Choreografia:
Sasha Waltz

Kompozytor:
Georg Friedrich Haas (dzieło skomponowane na zamówienie) ·

Czas trwania:
ok. 90 min (bez przerwy)

Realizatorzy:
choreografia, koncepcja i reżyseria:
Sasha Waltz

dekoracje:
Pia Maier Schriever

kostiumy:
Bernd Skodzig

światło:
David FinnDla zespołu Staatsballett Berlin Sasha Waltz stworzyła nowe dzieło, którego premiera została przygotowana w koprodukcji z zespołem Sasha Waltz & Guests. Choreografka zaangażowała sławnego kompozytora Georga Friedricha Haasa, który na potrzeby produkcji skomponował oryginalną muzykę baletową. Po wielu kompozycjach operowych SYM-PHONIE MMXX to jego pierwsza oficjalna kompozycja do spektaklu tanecznego.
 
Stworzona dla dużej orkiestry symfonicznej Staatskapelle Berlin kompozycja pozostawia miejsce na elementy zdeterminowane przez taniec, w których język muzyczny i język ciała tancerzy są ze sobą ściśle powiązane. Georg Friedrich Haas jest jednym z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki współczesnej, bo swoją pracę poświęcił na realizację niemożliwej do zrealizowania utopii stworzenia muzyki, która będzie jednocześnie ekspresyjna i dobrze brzmiąca.
 
Koncepcja produkcji opiera się na inspirującym spotkaniu sztuk, które zgodnie z najlepszą tradycją tańca zostaje podniesione do rangi kanonu: Sasha Waltz i jej zespół połączyli muzykę, taniec i sztuki plastyczne, tworząc dzieło wypełniające cały wieczór. Po raz pierwszy spektakl miał zostać pokazany w 2020 roku na scenie Staatsoper Unter den Linden. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia na trzy tygodnie przed premierą został odwołany. Teraz po dwóch latach miała miejsce jego prapremiera.
 
ZWIASTUN
 
Sebastian Abarbanell

Blenard Azizaj

Jirí Bartovanec

Anne Brinon

Rosa Dicuonzo

Edivaldo Ernesto

Melissa Figueiredo

Yuya Fujinami

Tian Gao

Hwanhee Hwang

Eva Georgitsopoulou

Agnieszka Jachym

Lorena Justribó Manion

Kelvin Kilonzo

Annapaola Leso

Jaan Männima

Sean Nederlof

Virgis Puodziunas

Zaratiana Randrianantenaina

Joel Suárez Gómez

Ichiro Sugae

Fot. Bernd Uhlig

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net