Spektakle w sezonie 2022/23
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIEZWYKŁE BARWY ŚWIATA OPERY
Koncert

Data premiery:
25.09.2022

Czas trwania:
ok. 3 h (1 przerwa)

Realizatorzy:
reżyseria i opieka artystyczna:
Dariusz Stachura

kierownictwo muzyczne:
Tadeusz Kozłowski

kierownictwo chóru:
Maciej Salski

kierownictwo baletu:
Dominik Muśko

opracowanie scenograficzne:
Izabela Karaśkiewicz

światła:
Adam Trautz

inspicjenci:
Zbigniew Pawełczyk, Andrzej KowalikMogłoby się wydawać, że w temacie „opera” wszystko już zostało napisane, zagrane i zaśpiewane, i że współczesny jej wielbiciel może już tylko delektować się tym, co zagnieździło się w jego wdzięcznej pamięci… Otóż nic bardziej mylnego!  Opera we współczesnej rzeczywistości odnajduje się znakomicie, ciągle zaskakuje, budzi wiele emocji i zdobywa coraz to nowe rzesze sympatyków!

I warto się o tym przekonać, a okazja ku temu znakomita: 56. sezon Teatru Wielkiego w Łodzi rozpoczynamy, bowiem wysmakowanym artystycznie koncertem Niezwykłe barwy świata opery, w którym każdy nie tylko znajdzie operowe coś dla siebie, ale także będzie miał okazję przekonać się jak operowi bohaterowie potrafią „wykręcać się” z niezwykle skomplikowanych sytuacji lub gmatwać je jeszcze bardziej, by w finale triumfować w brawurowych ariach i efektownych ansamblach.  Georges Bizet powiedział kiedyś, że: Gdyby na świecie nie było cudzołóstwa, fanatyzmu, zbrodni, zła i mocy nadprzyrodzonych, kompozytorzy nie mieliby, o czym pisać swoich oper. I chyba trudno nie przyznać racji znakomitemu twórcy Carmen i Poławiaczy pereł.  W operze, bowiem zdarzyć może się wszystko. Tak będzie również podczas tego koncertu, który – mocno w to wierzymy – zachwyci i zaskoczy. Stałych wielbicieli – usatysfakcjonuje i spełni oczekiwania, a nowych - zachęci do dłuższego romansu z piękną muzyką i śpiewem. Postarają się o to znakomici artyści Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego.

A, że opera bez baletu, to trochę jak „szewc bez butów”, to i efektownych popisów tanecznych nie zabraknie!
Będziemy serdecznie witać Państwa na pierwszym koncercie nowego sezonu artystycznego, który także dzięki Państwu – naszej Publiczności, ma szansę stać się wyjątkowym!

Zapraszamy!
Bilety:

Strefa I
65/55zł

Strefa II
55/50zł

Strefa III
45/40zł

Strefa IV
30zł

Arkadiusz Anyszka:
baryton

Nikhil Goyal:
baryton

Bernadetta Grabias:
mezzosopran

Patrycja Krzeszowska:
sopran

Olga Maroszek:
mezzosopran

Łukasz Motkowicz:
baryton

Hanna Okońska:
sopran

Rafał Pikała:
bas

Paweł Skałuba:
tenor

Wojciech Strzelecki:
tenor

Dominik Sutowicz:
tenor

Robert Ulatowski:
bas

Joanna Woś:
sopran

Dorota Wójcik:
sopranAgnieszka Kołodziej:
solo wiolonczela

Taras Hlushko:
solo fortepianBalet, Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Tadeusza KozłowskiegoArkadiusz Anyszka i Patrycja Krzeszowska:
prowadzenie koncertu 

fot. Joanna Miklaszewska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net