Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
HANNA OKOŃSKA
kategoria:
Soprany
Absolwentka studiów I i II stopnia Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr hab. Małgorzaty Greli prof. ndzw. Studia ukończyła w 2017 roku. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągniecia artystyczne. Obecnie współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Bałtycką oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

Młoda artystka dała się̨ już̇ poznać́ na scenach i estradach koncertowych w kraju oraz za granicą. Brała udział w wielu konkursach oraz festiwalach wokalnych zdobywając miejsca na podium. Do jej sukcesów należy m.in.: I Nagroda na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju, III Nagroda, Nagroda im. Ady Sari dla najlepszej koloratury, Nagroda Towarzystwa Operowego Aria oraz Nagroda Orkiestry Opery Krakowskiej na XVII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, II Nagroda na V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków w Częstochowie (2017), Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla najlepszej aktorki I Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych w Toruniu (rola Zuzanny w operze „Wesele Figara” W. A. Mozarta), I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Maiori (Włochy, 2016), II Miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie (2016), I wyróżnienie oraz nagroda specjalna za najlepsze predyspozycje estradowe na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie (2016) Grand Prix, I miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Talsi na Łotwie (2015r), II miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perrottiego w Ueckermünde (2015r), III miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Vrable na Słowacji (2015).

Jako solistka wielokrotnie koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. w Austrii, Niemczech, Słowacji, Białorusi, na Węgrzech, w Kazachstanie. Współpracowała z dyrygentami, takimi jak: Marta Kluczyńska, Piotr Wajrak, Adam Klocek, Maciej Figas, Sławomir Chrzanowski, Kai Buman, Damian Borowicz, Massimiliano Caldi, Eugeniusz Kus, Piotr Sułkowski, Mikołaj Makarewicz (Orkiestra Teatru Muzycznego w Karagandzie, Kazachstan), Tadeusz Kozłowski, Marcin Sompoliński i wielu innych.

Zdjęcie: Ewa Ryszkowska
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net