Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:
Kup bilet

100 PIEŚNI NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Koncert

Realizatorzy:
Soliści:
Dorota Wójcik, Andrzej Kostrzewski

Fortepian:
Aleksandra Nawe

Prowadzenie:
Agnieszka Białek100 PIEŚNI NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Cykl koncertów w Sali Kameralnej
 
Wierzymy, że pośród wielu planowanych i jakże różnych – często wzniosłych i spektakularnych – form upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości nasza kameralna i nastrojowa propozycja spotka się z Państwa zainteresowaniem. 100 PIEŚNI NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI to cykl koncertów w Sali Kameralnej, w których czołowi soliści naszego Teatru bez zbędnego patosu spróbują przekazać to, co najpiękniejsze pieśni polskich poetów i kompozytorów mówią o tym, co polskie i ojczyźniane. Nie zabraknie namysłu nad sprawami pozornie błahymi: troskami i radościami, wielkimi i małymi uczuciami, ideami wzniosłymi i tymi całkiem przyziemnymi. Będzie więc bardzo po polsku: rubasznie i z humorem, z refleksją i filozoficzną zadumą.

W pierwszym z serii koncertów Dorota Wójcik i Andrzej Kostrzewski udowodnią, że pieśni Moniuszki, Chopina, Różyckiego czy Karłowicza także dzisiaj potrafią wywołać uśmiech, wzruszenie oraz refleksję. Przy fortepianie artystom towarzyszyć będzie Aleksandra Nawe, a koncert poprowadzi Agnieszka Białek.

16 kwietnia 2018, poniedziałek, godz. 19:00
Soliści:
Dorota Wójcik, Andrzej Kostrzewski

Fortepian:
Aleksandra Nawe

Prowadzenie:
Agnieszka Białek


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net