Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
ANDRZEJ KOSTRZEWSKI
kategoria:
Barytony
Andrzej Kostrzewski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu solowego prof. Zofii Stefańskiej. Jeszcze jako student w roku 1984 debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi w partii Wagnera w operze Mefistofeles Arrigo Boito. Od tamtego czasu z małymi przerwami jest solistą naszego teatru.

Stworzył tu wiele znakomitych ról, wysoko ocenionych przez krytykę teatralną i muzyczną oraz docenionych przez publiczność. Najważniejsze z nich to: Król Ubu Król Ubu, Ojciec Grandier Diabły z Loudun, Oniegin Eugeniusz Oniegin, Ford Falstaff, Hrabia di Luna Trubadur, Hrabia Wesele Figara, Figaro Cyrulik sewilski, Miecznik Straszny dwór, Janusz Halka oraz pierwszoplanowe role w operach: Carmen, Kawaler srebrnej róży, Madra, Bal maskowy, Porgy and Bess.

Andrzej Kostrzewski współpracował z wieloma znakomitymi reżyserami, między innymi: A. Hanuszkiewiczem, M. Prusem, R. Perytem, M. Weiss-Grzesińskim, W. Zawodzińskim. Z równym powodzeniem potrafi znaleźć się w lżejszym repertuarze. Ma w swoim dorobku także główne role w operetkach i musicalach: Daniło Wesoła wdówka, Eisenstein Zemsta nietoperza, Pluton Orfeusz w piekle, Forrestier Can-Can, Don Kichot/Doktor Człowiek z La Manchy, Nikos Zorba, Eddy Błękitny zamek, Higgins My Fair Lady oraz pierwszoplanowe role w operetkach: Wiktoria i jej huzar, Księżniczka czardasza czy Ptasznik z Tyrolu.

Andrzej Kostrzewski współpracuje z wieloma krajowymi scenami muzycznymi, są wśród nich: Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, Opera Nova w Bydgoszczy, Opera i Operetka w Szczecinie, Opera i Operetka w Krakowie, Teatr Muzyczny we Wrocławiu, Gliwicki Teatr Muzyczny. Artysta bardzo często bierze udział w koncertach estradowych w całym kraju, ma też na swoim koncie liczne występy zagraniczne – Niemcy, Francja, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Luxemburg. Andrzej Kostrzewski jest artystą, którego kreacje charakteryzuje znakomite aktorstwo i wysoki poziom wokalny.
 
fot. Tomasz Przybył
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net