Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
ANNA KALEJTA-SIEJAK
kategoria:
Mezzosoprany
Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im.Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Krystyny Rorbach. Późniejsze szlify wokalne zdobywała po okiem maestry Jagny Sokorskiej-Kwika. Od 2007 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie wykonywała takie partie, jak Cześnikowa w Strasznym Dworze S. Moniuszki, trzecia Dama w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta, Marcelina w Weselu Figara W. A. Mozarta,  Zulma we Włoszce w Algierze G. Rossiniego, Berta w Cyruliku Sewilskim G. Rossiniego, druga Nimfa w Rusałce A. Dvoraka, Filipiewna w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego.
Koncertowała m.in. w Niemczech, Grecji, Litwie i Ukrainie. Poza repertuarem operowym chętnie wykonuje dzieła muzyki sakralnej i liryki wokalnej. Współpracowała z takimi dyrygentami, jak: T. Kozłowski, A. Straszyński, A. Wicherek, Ł. Borowicz oraz reżyserami: A. Żarneckim, W. Walasikiem, W. Ochmanem, M. Znanieckim, W. Zawodzińskim, M. Trelińskim.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net