Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Akcja #SzyciaMaseczek [zdjęcia]
data dodania:
31.03.2020
Teatr Wielki w Łodzi zawiesił działalność artystyczną z powodu koronawirusa [więcej informacji tutaj], ale nie oznacza to, że u nas nic się nie dzieje! Działamy w nieco inny sposób. Uruchomiliśmy pracownie krawieckie, a nasze dzielne, wykwalifikowane krawcowe szyją maski oraz kombinezony ochronne. Wspieramy tym samym szpitale i ośrodki medyczne z regionu łódzkiego.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy dołączyć do grona osób zaangażowanych w akcję szycia maseczek i ubrań ochronnych, obecnie niezbędnym służbom medycznym do bezpiecznej pracy. Sytuacja jest trudna dla wszystkich i powinniśmy sobie pomagać, jak tylko to jest możliwe. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu naszych pracowni. Teatr to misja, a naszą teraz jest pomoc. Mamy wspaniałe, profesjonalne krawcowe. To prawdziwe artystki w swojej dziedzinie. Na co dzień realizują skomplikowane projekty kostiumografów, dziś to są maseczki i kombinezony, które przyczynią się do ochrony czyjegoś zdrowia lub życia. Ich zapał i zaangażowanie do pomocy są nieocenione. 

Dziękuję im za to w imieniu swoim i całego zespołu Teatru Wielkiego w Łodzi. 

Dziękuję również wszystkim zaangażowanym osobom i firmom, dzięki którym mamy niezbędne materiały. Dzięki Państwa wsparciu przystąpiliśmy do pracy.


- Dariusz Stachura, Dyrektor Naczelny Teatru Wielkiego w ŁodziW poniedziałek 23 marca za pośrednictwem mediów społecznościowych zwróciliśmy się do Państwa z apelem o pomoc w dostarczeniu i zorganizowaniu materiałów do produkcji masek i ubrań ochronnych (bawełna, gumki, troczki, flizelina). Odzew był ogromny, a dzięki Państwa szybkim reakcjom i chęci wspólnej pomocy mogliśmy przystąpić do produkcji środków ochronnych. Piętnaście krawcowych naszego Teatru pracuje rotacyjnie, w różnych pomieszczeniach, tak by zachować wszelkie środki ostrożności i stosować się do wytycznych bezpieczeństwa. Przez pierwsze dwa dni uszytych zostało około 1000 masek, w poniedziałek - 600 oraz 10 kombinezonów, a dziś (wtorek, 31.03) 550 masek i 28 kombinezonów. Tym samym już wspomogliśmy:


Polski Czerwony Krzyż w Łodzi

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im.Barlickiego w Łodzi
Szpital MSWiA w Łodzi,
Szpital Łódź Łagiewniki,
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM-CSW w Łodzi,
Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi-Pogotowie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu im. Marii Skłodowskiej-Curie


Oto nasze bohaterki: Beata Adamiak, Anna Fanert, Dorota Felinowska, Mariola Palus, Agnieszka Grabarczyk- Pawlikowska, Agnieszka Pawlak, Mariola Witulska, Kinga Nawasielska, Dorota Wachulec, Dorota Cisowska, Anna Skoczylas i Marzena Szkobel oraz bohater - Paweł Grodzki - wielkie brawa!
 

Dziękujemy za materiały - Biliński Textile Print i blue shadow, Coats Polska, za pomoc w transporcie - Bawelna.tkaniny, za ogromną pomoc w zdobyciu materiałów i organizacji - Sara Maria Barna i Szymon Stankiewicz, zorganizowanym zbiórkom ze Zgierza i grupom: Łódzkie w walce z COVID-19 i Łódź szyje dla medyków - są Państwo Wielcy!


Zdjęcia z pracowni wykonała Joanna Miklaszewska
 
 

 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net