Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
BALET – próba otwarta z PIOTREM NARDELLIM
data dodania:
8.06.2017
Od września każdego miesiąca zapraszaliśmy Państwa na próbę otwartą naszego Zespołu Baletowego. W ostatnim dwóch miesiącach ze wzlgędu na intensywny czas XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych oraz przygotowania do nowej premiery Teatru Wielkiego w Łodzi próby dla publiczności zostały zawieszone. Co nie znaczy, że zapomnieliśmy o naszych fanach. Na dobre zakończenie sezonu mamy dla Państwa coś wyjątkowego – otwarta próbę baletu, którą poprowadzi znakomity pedagog i tancerz PIOTR NARDELLI.

PRÓBA OTWARTA BALETU / 24 czerwca 2017, godz. 10:00
Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W tytule maila prosimy wpisać: Próba Otwarta Baletu oraz datę próby, w treści maila swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń. Do zobaczenia w Teatrze!

Piotr Nardelli – pedagog tańca klasycznego i baletmistrz. Absolwent Warszawskiej Szkoły Baletowej. Po jej ukończeniu otrzymał angaż do zespołu baletowego stołecznego Teatru Wielkiego. W 1970 roku wyjechał z kraju. Tańczył w Ballet National de Marseille pod dyrekcją Rolanda Petit, a od 1973 roku w Balecie XX Wieku Maurice'a Béjarta w Brukseli. Występował w spektaklach: Golestan, Romeo i Julia, Bhakti, Ognisty ptak, Święto wiosny, IX Symfonia, Lis, Pietruszka, Gaité Parisienne, Bolero i wielu innych. W1979 roku otworzył wraz z Andrzejem Ziemskim założył studio baletowe „Balletomania” w Brukseli. Podjął także pracę pedagogiczną w szkole Béjarta „Mudra” oraz w Balecie XX Wieku. Współpracował z Béjartem jako asystent przy wystawianiu jego baletów na scenach świata. Przekazywał i wznawiał jego choreografie w Operze Paryskiej, Balecie Stuttgarckim, Duńskiej Operze Królewskiej w Kopenhadze, Balecie Australijskim w Melbourne, Teatrze Colón w Argentynie, Deutsche Oper w Berlinie i Balecie Tokijskim. Od 30 lat jest pedagogiem gościnnym w szkołach baletowych i na warsztatach tanecznych w różnych krajach, w tym w zespołach i szkołach polskich (Polski Balet Narodowy).

Pracował z tancerzami zespołów: Opery Paryskiej, Szwedzkiej Opery Królewskiej w Sztokholmie, Teatru Miejskiego w Rio de Janeiro, Teatru de Bellas Artes w Mexico City, Baletu Tokijskiego i Narodowego Baletu w Tokio, Opery Narodowej w Helsinkach, Królewskiego Baletu w Antwerpii, Baletu Stuttgarckiego, Baletu Berlińskiego, Baletu Australijskiego w Melbourne, Baletu Béjarta w Lozannie, francuskiego Ballet du Nord w Roubaix, Baletu Monte Carlo, La Scali w Mediolanie, Teatru San Carlo w Neapolu, Teatru Miejskiego we Florencji i Koreańskiego Baletu Narodowego w Seulu.

źródło: taniecPOLSKA [pl]

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net