Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

BAL U NACZELNIKA
Spektakl muzyczny

Data premiery:
26.10.2018

Realizatorzy:
reżyser, pomysłodawca widowiska, koordynator:
JERZY WOLNIAK 

opieka muzyczna, kompozytor, aranżer:
WOJCIECH TRZCIŃSKI

scenariusz:
KRZYSZTOF DUDEK, JERZY WOLNIAK

choreografia, ruch sceniczny:
ARTUR ŻYMEŁKA

scenografia :
PAWEŁ DOBRZYCKI

realizacja świateł:
ADAM TRAUTZ

kostiumy:
ZUZANNA MARKIEWICZ

przygotowanie muzyczne:
MICHAŁ KOCIMSKI, ALEKSANDER MALISZEWSKI, PIOTR WUJTEWICZ

opracowanie muzyczne:
PIOTR WUJTEWICZ

przygotowanie chóru:
MACIEJ SALSKI

animacje:
KRZYSZTOF NIEMCZYCKI

przygotowanie spotu:
Krzysztof Dudek, Wojciech Trzciński, Artur Żymełka, Piotr Miśkiewicz, Małgorzata Wójcik-Juręczyk, Mariusz Magrowicz z udziałem artystów baletu Teatru Wielkiego w ŁodziWojciech Trzciński

BAL U NACZELNIKA
widowisko multimedialne
prapremiera 26 października 2018 r. Teatr Wielki w Łodzi

BAL U NACZELNIKA – widowisko bez precedensu!
 
100-lecie Odzyskania Niepodległości to wspaniała okazja, by wraz z wykonawcami mogli Państwo uczcić  w Teatrze Wielkim w Łodzi wielkie Święto niepowtarzalnym widowiskiem multimedialnym (jednym z największych projektów w kraju) – mądrym i refleksyjnym, niezwykle efektownym i wielowarstwowym, dającym sposobność do zadumy, przemyśleń i osobistych doznań nie tylko artystycznych, ale też niosącym  mądrą, radosną rozrywkę i chwile relaksu.
 
Budowa dramaturgiczna widowiska zbliżona będzie do „Wesela” St. Wyspiańskiego. Na scenie cały czas trwać będzie radosna zabawa karnawałowa, a wprowadzone epizody zobrazują istotne wydarzenia z historii Polski, od czasu odzyskania niepodległości, aż do współczesności.
 
Oryginalność widowiska polega na połączeniu muzyki klasycznej z rozrywkową, usłyszymy muzykę Chopina, Moniuszki, Pendereckiego, Góreckiego, Kilara, Prokofiewa, Boita. Wykorzystane będą znane utwory muzyki rozrywkowej w nowych aranżacjach przygotowanych przez najlepszych kompozytorów i aranżerów w Polsce: Adama Sztabę, Krzysztofa Herdzina, Aleksandra Maliszewskiego oraz specjalnie na tę okazję skomponowane przez Wojciecha Trzcińskiego trzy utwory: Walc Naczelnika, Modlitwa do słów Tadeusza Gajcego i piosenka finałowa Wciąż Cię odmieniać chcą do słów Andrzeja Kuryły.
 
W BALU U NACZELNIKA – wg scenariusza Krzysztofa Dudka i Jerzego Wolniaka – wystąpi  cały zespół Teatru Wielkiego w Łodzi: chór, orkiestra, balet, soliści m.in. Dorota Wójcik, Agnieszka Makówka, Grzegorz Szostak oraz znakomici młodzi wokaliści i aktorzy, a także znane gwiazdy polskiej estrady zespół Trubadurzy, Michał Szpak, Piotr Cugowski.
 
Nad tym świątecznym, z rozmachem i pietyzmem artystycznym  przygotowanym widowiskiem opiekę muzyczną sprawuje sam mistrz Wojciech Trzciński, scenografię zaprojektował Paweł Dobrzycki, a kostiumy Zuzanna Markiewicz, choreografię przygotował Artur Żymełka, a za pulpitem dyrygenckim zobaczymy Aleksandra Maliszewskiego (część rozrywkowa), Piotra Wujtewicza i Michała Kocimskiego (w części klasycznej), chór poprowadzi Maciej Salski.
 
26, 27 i 28 października 2018 – te terminy warto zarezerwować, by móc uczestniczyć w BALU U NACZELNIKA, cieszyć się i świętować Rocznicę, której wartości i znaczenia przecenić nie sposób.

Zapraszamy na świąteczne widowisko, które na długo pozostanie w Państwa pamięci.
 

 


 Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Piotr Cugowski

Michał Szpak

L.U.C. Łukasz Rostkowski

Trubadurzy

Grzegorz Wilk

Tadeusz Woźniak

Agnieszka Makówka

Dorota Wójcik

Grzegorz Szostak


Dominika Kobalczyk

Dariusz Kowalski (Piłsudski)

Michał Kruk (aktor, konferansjer)

Mirosław Niewiadomski

Wojciech Oleksiewicz (Ossowiecki)

Sandra Rusin

Sandra Staniszewska-Herbich

Paweł Szymański

Karolina Żukmuzycy gościnnie:


Jacek Delong (saksofon)

Michał Drewnowski (pianista)

Lech Gutowski (skrzypce)

Marcin Janiszewski (akordeon)

Michał Kobojek (saksofon)

Wiktoria Koziara (saksofon)

Przemysław Kuczyński (perkusja)

Tomasz Michalak (saksofon)

Bartłomiej Papierz (gitara akustyczna i elektryczna)

Paweł Serafiński (organy Hammonda, syntezatory)

Jan Zeyland (pianista)

Tomasz Zieliński (gitara basowa)tancerze gościnnie:
Patrycja Grzybek-Cisowska, Jakub Grzybek oraz chór, balet, orkiestra, chór dziecięcy Teatru  Wielkiego w Łodzi i Łódzki Teatralny Chór Verdiana


dyrygenci:
Aleksander Maliszewski (część rozrywkowa), Michał Kocimski, Piotr Wujtewicz (część klasyczna)


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net