Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY / wyniki głosowania publiczności
data dodania:
27.01.2017
Publiczność ma głos! Dziś o północy zakończyło się głosowanie publiczności na jeden z czterech konkursowych fragmentów kompozycji opery CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY. Oddawać głos na swojego faworyta można było podczas koncertu w Teatrze Wielkim w Łodzi 5 stycznia, za pomocą strony internetowej Teatru Wielkiego oraz na specjalnie przygotowanym stoisku w Manufakturze. Po zliczeniu wszystkich głosów przedstawiamy zwycięzcę. A dokładniej zwyciężczynię, gdyż najwięcej głosów w tym etapie konkursu otrzymała Katarzyna Brochocka. Kompozytorce serdecznie gratulujemy!

W ciągu 25 dni oddano w sumie 53 022 głosów (420 głosów oddała publiczności Teatru Wielkiego 5 stycznia, w dniu koncertu CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY, 52 602 głosów oddano w Internecie). Głosy na poszczególne kompozycje rozłożyły się następująco:
Katarzyna Brochocka – 42849
Kamil Cieślik – 1233
Rafał Janiak – 8209
Aleksander Nowak – 731


Jakiego kompozytora wybrało Jury – dowiedzą się Państwo w czwartek, 2 lutego o godzinie 18.30. Przed spektaklem operowym EUGENIUSZ ONIEGIN Piotra Czajkowskiego w reżyserii Pawła Szkotaka na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień 4 kompozytorom, z udziałem dyrektora naczelnego Pawła Gabary, dyrektora artystycznego Wojciecha Rodka oraz dyrektora Manufaktury Sławomira Murawskiego i dyrektor marketingu Manufaktury Moniki Długosz Łempickiej.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału głosowania i koncertu zespołu Mellow D Project, który odbył się w niedzielę w łódzkiej Manufakturze.
5 stycznia 2017 r. miała miejsce wyjątkowa konferencja prasowa dotycząca pierwszego publicznego wykonania konkursowych fragmentów kompozycji opery CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY. W konferencji, która odbyła się w Muzeum Fabryki w łódzkiej Manufakturze, udział wzięli: Małgorzata Walewska – Zofia w CZŁOWIEKU Z MANUFAKTURY, Paweł Gabara – dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, Monika Długosz-Łempicka – dyrektor marketingu Manufaktury, Wojciech Rodek – dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi, Małgorzata Sikorska-Miszczuk – autorka libretta, Katarzyna Brochocka – kompozytorka, finalistka konkursu, Kamil Cieślik – kompozytor, finalista konkursu, Rafał Janiak – kompozytor, finalista konkursu, Aleksander Nowak – kompozytor, finalista konkursu oraz Krzysztof Korwin-Piotrowski – koordynator projektu. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji ze spotkania.

 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net