Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Choreograf "Ziemi obiecanej" ponownie w Teatrze Wielkim [Zdjęcia]
data dodania:
7.11.2019
Inauguracja XV Łódzkich Spotkań Baletowych, 20 lat od premiery i 64 wystawienia na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. „Ziemia obiecana”, czyli historia Łodzi opowiedziana tańcem w interpretacji znakomitego choreografa Graya Veredona, który zaszczycił nas swoją obecnością by ponownie pracować z naszym zespołem baletowym i odświeżyć choreografię swojego spektaklu.
Ziemia obiecana” jest jedynym baletem opowiadającym o przewrotnych losach mieszkańców dawnej Łodzi, ukazującym również miasto tamtych lat, ale i aktualny jego obraz. Wczorajszy spektakl został doceniony długimi owacjami na stojąco. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi Baletu TWŁ! Było to również pierwsze od lat przedstawienie z aktualną panoramą współczesnej Łodzi.

Spektakl był wyjątkowy również ze względu na obecność na widowni gości specjalnych: Greya Veredona, choreografa „Ziemi obiecanej” oraz  Lorki Massine’a – nowojorskiego tancerza i choreografa, który w 1990 roku stworzył choreografię do spektaklu baletowego „Grek Zorba” – wkrótce zdradzimy więcej informacji na temat wznowienia tego kultowego przedstawienia!

Wiele ciekawostek, informacji o obu Artystach oraz ich realizacjach znajdą Państwo w naszym Cyfrowym Muzeum:
GRAY VEREDON *klik*
LORCA MASSINE *klik*

Zobaczcie w fotorelacji jak Greya Veredon ponownie pracował z naszym zespołem baletowym. Fot. Joanna Miklaszewska

W sobotę i niedzielę zapraszamy na kolejny punkt "Tygodnia łódzkiego":

CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY / Rafał Janiak / 9 i 10 listopada 2019 / KUP BILET

fot. Joanna Miklaszewska
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net