Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
TYDZIEŃ ŁÓDZKI w Teatrze Wielkim
data dodania:
17.10.2019

Łódź to jedyne takie miasto w historii świata, obok Manchesteru i Osaki, które rozwijało się tak dynamicznie. Wiek XIX przyniósł mu wzloty i upadki – wielkie fortuny, strajki i protesty włókniarek, które te fortuny budowały. A wiek XXI – balet i operę o tych burzliwych wydarzeniach.
Listopadowy tydzień to okazja przypomnienia sobie jak przez lata zmieniał się punkt widzenia na łódzką historię poczynając od „Ziemi Obiecanej” Reymonta i Wajdy w baletowym ujęciu Greya Veredona, po najnowszy obraz pokazany w „Człowieku z Manufaktury”.

Ziemia Obiecanana początek „Tygodnia łódzkiego”: jedyny balet o Łodzi, historii i mieszkańcach industrialnego miasta. Spektakl oparty na powieści Władysława Reymonta i filmie Andrzeja Wajdy w choreografii niezawodnego Graya Veredona – obywatela świata, uznanego twórcy i wielkiego miłośnika Łodzi!
Przyjdź i oceń sam jak ponad 50-osobowy zespół baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi odda emocje powieści i filmu.

spektakl: 6.11.2019   *KUP BILET*
 

Człowiek z Manufakturykolejny punkt „Tygodnia łódzkiego” – opera została nagrodzona Nadzwyczajną Złotą Maską za historycznego znaczenia projekt konkursu na operę współczesną, zwieńczony spektakularną premierą na scenie teatru oraz pokazem plenerowym na Rynku Manufaktury, który okazał się wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim.

spektakle: 9 i 10.11.2019  *KUP BILET*


Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku i bądźcie na bieżąco! *KLIK*

Bilety w specjalnej cenie 25 zł (na każdy spektakl) dla studentów uczelni wyższych oraz słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku do kupienia w kasach Teatru.
 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net