Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Aktualności

"Cyrulik sewilski" ponownie na scenie Teatru Wielkiego!

data dodania:
9.12.2019

UWAGA! Zmiana w repertuarze styczniowym. Informacje poniżej oraz w aktualności [KLIK].

Muzyczna opowieść o wszędobylskim i wszystkomogącym „golibrodzie" o imieniu Figaro; komedia intryg i pomyłek - rewelacyjne przedstawienie w reżyserii Natalii Babińskiej -  nagrodzone Złotą Maską za najlepszy spektakl w sezonie 2013/2014 - wraca na scenę Teatru Wielkiego w Łodzi! Już 18 i 19 stycznia 2020 roku!

"…Natalii Babińskiej i zespołowi Teatru Wielkiego w Łodzi udało się świetnie uwspółcześnić Cyrulika sewilskiego G. Rossiniego. Powstał Spektakl znakomity plastycznie i naprawdę dowcipny…"
 Izabella Adamczewska [Gazeta wyborcza]

"…Spektakl Cyrulika sewilskiego jest skazany na sukces już od pierwszych sekund uwertury. Na ekranie bowiem pojawia się szalenie barwna, animowana czołówka niby filmu, rysunkowego komiksu, w którym przedstawiane są postacie tej komedii…"
 Joanna Tumiłowicz [Maestro.net.pl]

"…Cyrulik sewilski zrealizowany przez Natalię Babińską to mocny powiew świeżości w myśleniu o sztuce opery…"
Marta Śniady, Łukasz Kaczyński [Dziennik Łódzki]

Cyrulik Sewilski z jego włoską melodyjnością, temperamentem, werwą i nieodpartym humorem to jedno z najwspanialszych dzieł opery komicznej. Potwierdzają to również recenzje z naszej ostatniej realizacji tego dzieła Rossiniego, które w rękach reżyserki Natalii Babińskiej zyskało nowy, ciekawy ale nadal pełen humoru wymiar. Dzięki kostiumom Julii Skrzyneckiej i dekoracjom Diany Marszałek ta opera komiczna jest skierowana nie tylko do wytrawnych operowych znawców, ale również do młodszych widzów, którzy dopiero próbują zakosztować muzyki klasycznej. Dzięki tej inscenizacji jest duża szansa, że już zawsze przy tej muzyce pozostaną.

Napisany przez Rossiniego w rekordowym czasie niespełna trzech tygodni Cyrulik sewilski wzniósł kompozytora na szczyty sławy dzięki muzyce, w której trudno wskazać najlepsze fragmenty, gdyż całość jest prawdziwym klejnotem potwierdzającym mistrzostwo kompozytora. Do sukcesu przyczynia się także świetne libretto oparte na komedii Beaumarchais’ego pod tym samym tytułem.

Wraca więc na naszą scenę - po kilkuletniej przerwie - dzieło, którego nie można przegapić. Tym bardziej, że muzyczne wznowienie trafia w ręce Maestro Tadeusza Kozłowskiego, a to jest najlepszą rekomendacją. Zapraszamy wszystkich; i tych, którzy już widzieli i tych, którzy chcą dopiero zobaczyć!

 


Gioacchino Rossini
CYRULIK SEWILSKI

Opera komiczna w dwóch aktach
wznowienie 18 stycznia 2020


Pod batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego wystąpią:

Hrabia Almaviva: Dawid Kwieciński, Łukasz Ratajczak
Figaro: Arkadiusz Anyszka, Łukasz Motkowicz
Rozyna: Aleksandra Borkiewicz, Hanna Okońska
Doktor Bartolo: Grzegorz Szostak
Don Basilio: Arkadiusz Jakus, Robert Ulatowski
Fiorello: Andrzej Kostrzewski, Witold Tomczyk
Berta: Agnieszka Makówka, Olga Maroszek
Oficer: Andrzej Staniewski
Notariusz: Marcin Ciechowicz

Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi




Najbliższe spektakle: 18 i 19 stycznia 2020 roku (sobota i niedziela) | KUP BILET



O historii tego ponadczasowego dzieła w Teatrze Wielkim w Łodzi przeczytacie na stronie naszego Cyfrowego Muzeum.

Zdjęcia: Joanna Miklaszewska



UWAGA!

Informujemy o zmianie w repertuarze styczniowym. Spektakl „Viva la Mamma” planowany na 11 stycznia z przyczyn niezależnych od Teatru został przełożony na 12 stycznia 2020 r. (niedziela).
 
Bilety trzeba wymienić w kasie Teatru, jeśli jednak niedzielny termin Państwu nie odpowiada można dokonać ich zwrotu. Za bilety zakupione w Teatrze kasa zwraca pieniądze, natomiast za bilety kupione online, zwrot będzie możliwy za pośrednictwem portalu bilety24 (regulamin). Istnieje możliwość wymiany biletów na spektakle w innym terminie. Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy na przedstawienie w dniu 12 stycznia.

Więcej informacji w aktualności.

 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij