Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Festyn rodzinny i koncert inauguracyjny "Być jak Moniuszko"
data dodania:
5.09.2019
Teatr przerodzi się w upiorny zamek, w którym spotkamy jego domowników i Białą Damę. Zapraszamy 21 września 2019r. od godziny 17:00 do przestrzeni teatralnych, gdzie czekają niecodzienne atrakcje inspirowane życiem i ciekawostkami epoki ojca polskiej opery – Stanisława Moniuszki. Jak tworzy się magia teatru odkryją przed Państwem nasze pracownie, a chętni widzowie będą mogli sami jej doświadczyć. Tego wieczoru z pewnością wiele osób chciałoby być w kilku miejscach na raz!

A co nas czeka? Gra miejska przygotowana przez Tkalnię zagadek, czyli  „Poszukiwanie Moniuszki” – po wcześniejszych zapisach będzie można wziąć udział w zabawie polegającej na odnalezieniu naszego bohatera (uwaga! Liczba miejsc ograniczona!).  „Kuchnia Moniuszki” – poczęstunek wg. przepisów z epoki przygotowany przez solistę TWŁ we współpracy z firmą "Book&Cook". Gratką dla rodzin z dziećmi będą również warsztaty artystyczne, gdzie mistrzowie pracowni artystycznych, przybliżą widzom tajniki swojej pracy – trzeba przyznać, że niecodziennie mamy możliwość przyjrzeniu się  tworzeniu kapeluszy, butów czy też peruk. To oczywiście tylko część przygotowanych atrakcji.

O 18:00 rozpocznie się Koncert Inauguracyjny w reżyserii Beaty Redo-Dobber. Wystąpi cały zespół artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi – soliści, chór, balet oraz orkiestra. W przerwie z pewnością nie będzie czasu na nudę, bowiem w przestrzeni foyer odbędzie się lekcja Mazura, prowadzona przez Artystów baletu - być może komuś uda się zatańczyć z Białą Damą?  A na lubiących śpiewać nieco bardziej niż tańczyć, czeka karaoke w wersji operowej!

Dodatkowa promocja! BILETY (do kupienia w kasach teatru) po 20 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, wszak Moniuszko miał dziesięcioro dzieci!

Program festynu rodzinnego „Być jak Moniuszko” (dla posiadaczy biletu na koncert):
 

  • Gra miejska „Gdzie jest Moniuszko” przygotowana przez Tkalnię zagadek – liczba miejsc ograniczona; obowiązują wcześniejsze zapisy przez FB Teatru lub drogą mailową: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W treści wiadomości prosimy podać ile osób ma uczestniczyć w grze oraz imiona i nazwiska uczestników.
  • Poczęstunek przygotowany przez naszego solistę oraz szefa kuchni z  "Book&Cook" (Salonik Video, przed oraz w przerwie koncertu)
  • Warsztaty pracowni artystycznych, m.in.: pracowni perukarstwa i charakteryzacji, pracowni nakryć głowy, szewskiej, krawieckiej, fryzjerskiej (od godz. 17:00 w Sali kameralnej)
  • Karaoke  ( przed koncertem i w przerwie, w Sali kameralnej)
  • Lekcja tańca – nauka mazura prowadzona przez artystów baletu TWŁ (w przerwie, w foyer)

 


KUP BILET -> *klik*
BYĆ JAK MONIUSZKO -> *klik*
WYDARZENIE NA FACEBOOKU -> *klik*
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net