Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Koprodukcja SEMELE / tuż przed premierą
data dodania:
12.04.2017
Nigdy niewystawiane w Polsce oratorium sceniczne Georga Friedricha Händla SEMELE jest arcydziełem wśród kompozycji barokowych. O przygotowaniach do premiery mówili podczas wczorajszej konferencji prasowej: Marcin Wolniewski (kierownictwo muzyczne), Eva Buchmann (reżyser), Aleksandra Stanisławska (choreografia), Izabela Stronias (dekoracje i kostiumy), Anna Werecka (przygotowanie muzyczne i stylistyczne), Agnieszka Białek (współpraca reżyserska). Zaprezentowaliśmy także arię Semele z III aktu: „Myself I shall adore”. Partię Semele wykonała Aleksandra Hanus, jako Juno towarzyszyła jej Małgorzata Pietrzykowska. Przy fortepianie zasiadła Tetyana Dranchuk.
 
21 kwietnia 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
22 kwietnia 2017, godz. 19:00 / KUP BILET

Przed spektaklami SEMELE słowo wstępne wygłosi Wojciech Sztyk. Spotykamy się o godz. 18:00 w saloniku video w Teatrze Wielkim.
Spektakl w Teatrze Wielkim w Łodzi realizowany jest w nietypowej koprodukcji – łódzkiej opery, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi. Co warte podkreślenia, to studenci odpowiedzialni są zarówno za stronę muzyczną – soliści i orkiestra, ale także za plastyczne opracowanie dzieła.
O entuzjazmie wspólnego działania, a także integracji teatru oraz łodzkich uczelni artystycznych mówili: Paweł Garaba, dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi, prof. dr hab. Beata Zawadzka-Kłos, prorektor ds. studenckich i artystycznych Akademii Muzycznej w Łodzi, dr hab. Małgorzata Dobrzyniecka Kojder, Dziekan Wydziału Tkaniny i Ubioru, Aleksandra Stanisławska, wicedyrektorem ds. artystycznych łódzkiej szkoły baletowej.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net