Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Monika Cichocka - Turandot
data dodania:
13.04.2019
Z Paryża (Mimi, Cyganeria) przez Rzym (Tosca) aż do Zakazanego Miasta w Pekinie. Będzie to trzecia opera Pucciniego w wykonaniu naszej Artystki i tym samym spełnienie Jej marzeń. Już w najbliższą niedzielę na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi Monika Cichocka po raz pierwszy wystąpi jako Księżniczka z lodu, który roznieca ogień.

Sopranistka o bogarym dorobku artystycznym, znana jest obecnie z niezwykle wymagających ról z verdiowskiego repertuaru, takich jak Abigaile w Nabucco, czy tytułowa Aida (nagrodzona Złotą Maską) oraz Saffi w Baronie cygańskim J. Straussa. W swojej wieloletniej karierze kreowała ponad dwadzieścia różnych ról - zarówno lirycznych jak i dramatycznych, również wagnerowskich (Senta Holender tułacz). Nadszedł moment, by zaprezentować się łódzkiej publiczności w kolejnym wcieleniu - bezwzględnej księżniczki.


Turandot należy do najtrudniejszych ról sopranowych i najbardziej pożądanych. Charakter postaci i siła brzmienia głosu stanowi wyzwanie dla każdej śpiewaczki operowej - Przygotowuję się do tego pilnie, staram się harmonijnie i zdrowo żyć, wysypiać. Staram się o najlepszy balans energetyczny. Wszystko podporządkowuję próbom do tego fantastycznego zadania. - mówi Artystka - Już dawno na żadne wydarzenie w mojej artystycznej karierze tak nie czekałam.


Monika Cichocka wystąpi w jako tytułowa Turandot nagrodzonej Złotymi Maskami inscenizacji Adolfa Weltscheka, Małgorzaty Zwolińskiej już 14 kwietnia 2019 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.


Czy zadane przez Nią zagadki zostaną odgadnięte?

 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net