Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA - HARMONIA DŹWIĘKU I NASTROJU
Koncert

Realizatorzy:


Tym razem kierujemy do Państwa zaproszenie na muzyczne spotkanie z najmniejszą formą wokalną, jaką jest pieśń; najmniejszą – co nie oznacza, że ubogą w efekty melodyczne, skromną w inwencję kompozytorską i prostą w wymowie interpretacyjnej.  Różnorodność  repertuaru pieśniarskiego jest tak bogata, że i słuchacz i często sam wykonawca zaskoczeni są efektami, jakie niesie ze sobą warstwa literacka i muzyczna utworów, zwłaszcza tych, które wychodzą spod rąk twórców utalentowanych i wrażliwych. Wiele z tych kompozycji powstałych w różnych epokach i pod wpływem odmiennych  kultur staje się muzycznymi przebojami, wokalnymi perełkami, które  także dzięki swej ponadczasowości  cieszą ucho słuchacza i sprawiają, że wykonawcy chętnie je wprowadzają do swojego repertuaru.

Maurice Ravel, Manuel de Falla, Nikołaj Rimski-Korsakow… Czyż nie wystarczające to nazwiska dla rekomendacji spotkań z muzyką i wokalistyką najwyższej próby?! A jeśli jeszcze  w naszym spotkaniu znajdują takich interpretatorów jak Patrycja Krzeszowska  (sopran) i Eneasz Kubit (akordeon), to wieczór  spędzony na Kameralnej będzie wyjątkowo udany!
Akordeon z sopranem… Nieczęste to zestawienie na recitalowej scenie; tym bardziej godne polecenia i przeżycia  „na żywo”.
Zapraszamy!

Bilety:

Strefa I
25 PLN (normalny)

Strefa II
20 PLN (ulgowy)

sopran:
Patrycja Krzeszowska

akordeon:
Eneasz Kubit

prowadzenie:
Aleksandra Bęben


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net