Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA - VERDIANA, CHÓR Z CHARYZMĄ!
Koncert

Realizatorzy:


To już trzy lata, odkąd grono miłośników śpiewu zbiorowego zameldowało się w naszym Teatrze i pod jego patronatem stworzyło chór Verdiana. Bardzo szybko okazało się, że wokalni amatorzy pod kierownictwem swojego szefa Michała Jana Barańskiego, z amatorszczyzną nie mają nic wspólnego, co więcej – stali się zespołem, który nie tylko w spektaklach „wzmacniał” chór teatralny, ale także z dużym powodzeniem rozpoczął samodzielne koncertowanie, uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach artystycznych, nie tylko w Łodzi, ale i w regionie. Wystąpił nawet na Ukrainie, gdzie w koncercie niepodległościowym wykonał wspólnie z Anną Jurksztowicz muzykę filmową Krzesimira Dębskiego (pod jego batutą). Wziął także udział w wielkim widowisku multimedialnym naszego Teatru – Bal u Naczelnika.
 

Żeby jednak nie zatrzeć „głównej idei” działania chóru, dyrygent zapewnił mu dodatkowe zajęcia, podczas których na warsztat poszły najpopularniejsze  operowe przeboje chóralne z dzieł m.in. Verdiego, Mascagniego, Saint-Saënsa a nawet Wagnera! Oprócz nich, w koncercie usłyszymy także, opracowane na chór pieśni Stanisława Moniuszki (specjalnie z okazji jego 200. urodzin) oraz fragmenty muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego.
To spotkanie z teatralnym chórem Verdiana polecamy szczególnie; przekonają się Państwo, jakie efekty mogą przynieść umiłowanie śpiewu i charyzma prawdziwych amatorów muzyki.
Zapraszamy

Bilety:

Strefa I
25 PLN (normalny)

Strefa II
20 PLN (ulgowy)Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net