Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA – KOBIETY VS MĘŻCZYŹNI
Koncert

Realizatorzy:
Mellow D Project:
Paulina Pomykała-Przeździecka (śpiew), Joanna Tomala (harfa), Maria Tomala (altówka), Michał Przeździecki (kontrabas), Jakub Jeziorowski (perkusja)

Prowadzenie:
Przemysław ReznerŻart muzyczny nie ustępuje swoim rodowodem dostojnym kompozycjom z tzw. wielkiego repertuaru symfonicznego czy operowego. Zawsze pojawiali się kompozytorzy (nierzadko byli to sami autorzy owych dzieł), którzy w „poważnych” partyturach znajdowali fragmenty, inspirujące ich do twórczego uwolnienia własnego poczucia muzycznego humoru.
 
Dzisiejsza muzyka rozrywkowa – ze swojego założenia – stara się być lekka, łatwa i przyjemna. A że najczęściej opatrzona jest mniej lub bardziej dowcipnym tekstem (patrz: piosenka) – tym łatwiej przychodzi jej bawienie publiczności żartem, pastiszem czy parodią. Jednak wbrew pozorom, odebranie jej tekstu wcale nie musi oznaczać utraty owego żartu i zabawy. Pozostają instrumenty, pomysłowość aranżerów oraz umiejętności i poczucie humoru wykonawców, no i oczywiście skojarzenia słuchaczy.
 
Kameralny koncert zespołu Mellow D Project z przebojami światowego i polskiego repertuaru, jak choćby: Bo we mnie jest seks i Diamonds are a girl’s best friends, z pewnością dostarczy Państwu sporą dawkę wesołości i dobrej zabawy; przekona także, że poczucie humoru pań i panów instrumentalistów, choć czasem „w kontrze”, jest niezwykle bogate i często zaskakujące! A o to przecież chodzi.
Mellow D Project:
Paulina Pomykała-Przeździecka (śpiew), Joanna Tomala (harfa), Maria Tomala (altówka), Michał Przeździecki (kontrabas), Jakub Jeziorowski (perkusja)

Prowadzenie:
Przemysław Rezner


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net