Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA – LIRYKA DŹWIĘKU I SŁOWA
Koncert

Realizatorzy:
śpiew:
Patrycja Krzeszowska

fortepian:
Marcin Kawczyński

prowadzenie:
Aleksandra BębenArtyści z wielką wrażliwością artystyczną – a do takich zaliczają się Patrycja Krzeszowska (sopran) i Marcin Kawczyński (fortepian) – posiadają szczególną umiejętność wprowadzenia widza-słuchacza w nastrój, jaki dyktuje ich interpretacja dzieła. Sprawiają, że poddajemy się urokowi słowa i dźwięku, ulegamy czarowi prezentowanej kompozycji. W każdej swojej roli scenicznej Patrycja Krzeszowska pokazała z jakim kunsztem potrafi widza wzruszyć i rozbawić, umiejętnie budować nastrój i bez cienia sztuczności wywoływać w nas jakże różne uczucia i emocje. Marcin Kawczyński zaś udowodnił już nie raz jak wybornym jest pianistą.

Tym razem artyści zapraszają na spotkanie z pieśniami, które jako forma muzyczno-wokalna nie mając w sobie określonej dramaturgii – zaczynają jej nabierać dopiero poprzez indywidualną interpretację wykonawców. Można się spodziewać, że zestaw pieśni, jakie wybrali artyści – bogaty i różnorodny – pozwoli im nie tylko zaprezentować swoje umiejętności w tej najmniejszej formie muzycznej, ale także zabrać widza w liryczny świat dźwięku i słowa, fortepianu i głosu sopranowego.       

Zapraszamy zatem na liryczne i nastrojowe spotkanie z poezją i muzyką.
śpiew:
Patrycja Krzeszowska

fortepian:
Marcin Kawczyński

prowadzenie:
Aleksandra Bęben


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net