Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA – OD KLASYKI DO ROZRYWKI
Koncert

Realizatorzy:


Harfa i altówka, czyli niebanalny duet muzyczny tworzą siostry Joanna i Maria Tomala, doktorantki Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Z tego niespotykanego połączenia brzmienia harfy i altówki powstają zaskakujące aranżacje z repertuaru muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Zespół powstał w 2014 roku pod nazwą „Duet Fiore”. Artystki na co dzień są muzykami Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi, często jednak koncertują w Polsce i zagranicą także jako solistki i kameralistki.
Podczas kwietniowego koncertu zespół, który od niedawna nosi nazwę „Tomala due”, wystąpi z innymi artystami Teatru Wielkiego w Łodzi: Moniką Woźniak (obój) i Valentyną Batrak (balet). W programie będą mogli Państwo usłyszeć utwory Franza Schuberta, Gabriela Faurégo, Charlesa Martina Loefflera.
Na zakończenie wystąpi zespół MellowD project w składzie: Paulina Pomykała-Przeździecka (wokal, prowadzenie), Michał Przeździecki (kontrabas), Joanna Tomala (harfa), Jakub Jeziorowski (perkusja), Maria Tomala (altówka), który zaprezentuje utwory z repertuaru muzyki filmowej i rozrywkowej. To będzie niezwykły koncert grupy przyjaciół, która swą wrażliwością i artyzmem  stworzy prawdziwą ucztę dla oka i ucha.
Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii autorstwa Michała Katy i Jakuba Serka.
Tomala due:
Joanna Tomala (harfa), Maria Tomala (altówka)

Obój:
Monika Woźniak

Balet:
Valentyna Batrak

MellowD Project:
Paulina Pomykała-Przeździecka (wokal, prowadzenie), Michał Przeździecki (kontrabas), Joanna Tomala (harfa), Jakub Jeziorowski (perkusja), Maria Tomala (altówka)


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net