Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Niech się święci 3 maja!
data dodania:
3.05.2020
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to dzień, w którym jako naród możemy być szczególnie dumni: 229 lat temu jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie uchwaliliśmy Konstytucję – ustawę regulującą ustrój naszego kraju. 
Konstytucja została przyjęta większością głosów, a tłum zgromadzony przed Zamkiem Królewskim w Warszawie przyjął tę wiadomość gromkimi brawami. Wiwatom zaś nie było końca! Być może właśnie wtedy, z wielkiej radości, ktoś zanucił wesołą melodię, na której później oparto słynną pieśń: "Witaj, majowa jutrzenko".

Dziś usłyszycie ją w wykonaniu solistki Teatru Wielkiego w Łodzi Agnieszki Makówki z akompaniamentem pianisty Marcina Wernera. Nasza mezzosopranistka wykona również inną znaną pieśń "Płynie Wisła, płynie". Oba utwory łączą nie tylko patriotyczne treści, ale też ogromna doza optymizmu i energii. Mamy więc kolejny powód do dumy: hard ducha i, choć może niekiedy skryte, ale wesołe usposobienie!

Zapraszamy do wspólnego śpiewania!" onclick="window.open(this.href,'_blank');return false;">
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net