Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
NIE TYLKO OPERA: Franz Schubert WINTERREISE / koncert w Sali Kameralnej
data dodania:
2.11.2016
W środę 9 listopada zapraszamy na drugą odsłonę nowego cyklu NIE TYLKO OPERA, czyli koncertów w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi. Tym razem zabierzemy Państwa w Podróż... zimową. Po nutach Franza Schuberta WINTERREISE, niemieckich słowach Wilhelma Müllera oraz polskich frazach Stanisława Barańczaka poprowadzą Państwa Stanisław Kierner (bas-baryton) oraz Michał Rot (fortepian).
Z początkiem sezonu 2016/2017 rusza comiesięczny cykl koncertów w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi. Każdorazowo występować będą muzycy Teatru, nierzadko tworzący instrumentalne lub wokalno-instrumentalne zespoły kameralne, dzięki czemu mają możliwość zaprezentowania swojego kunsztu muzycznego w repertuarze, którego na co dzień w gmachu opery nie wykonują. Pośród zespołów już istniejących i odnoszących niemałe sukcesy podczas licznych występów, organizowanych w różnych salach koncertowych i estradach, są kwartety smyczkowe, kwintety instrumentów dętych, tria fortepianowe i – oczywiście – soliści śpiewający z towarzyszeniem fortepianu.

***
9 listopada 2016, godz. 18:30 / KUP BILET

FRANZ SCHUBERT
PODRÓŻ ZIMOWA Winterreise

KIEDYŚ I TERAZ… MÜLLER – BARAŃCZAK
 
To z pewnością znakomita okazja do spotkania z muzyką Franza Schuberta i wybitnym i artystami - Stanisławem Kiernerem (bas-baryton) i Michałem Rotem (fortepian). Niezwykle nastrojowy cykl pieśni Podróż zimowa (Winterreise) artyści zaprezentują niejako w dwóch wersjach: pierwsza – 12 pieśni – w języku niemieckim do oryginalnej poezji Wilhelma Müllera i druga – kolejnych dwanaście pieśni w języku polskim – do współczesnego tekstu Stanisława Barańczaka! Ciekawa konfrontacja poetyckiej tradycji i współczesności i wokalno-muzyczny kunszt obsypanych nagrodami Artystów oraz interesujące wprowadzenie w klimat muzyki i poezji autorstwa Lecha Dzierżanowskiego.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net