Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Oficjalne otwarcie Light Move Festival 2019 / Zmiany w ruchu drogowym
data dodania:
26.09.2019
W najbliższy piątek o 19:00 nasz Teatr Wielki stanie się centralnym punktem festiwalu światła, a każdy, kto przyjdzie na Plac Dąbrowskiego, będzie świadkiem premierowego pokazu niezwykłego mappingu „Symfonia Koloru”. To dzieło, które wykorzysta architekturę Teatru Wielkiego, tworząc niezapomniane przedstawienie wizualne.

Celem projektu jest stworzenie dzieła, które wykorzysta architekturę Teatru Wielkiego w Łodzi jako płótno, aby przekształcić go w kultowe zestawy, ogrody, scenariusze, tworząc potężne przedstawienie wizualne, które przypomina widzom, co oznacza ten budynek i cała magia, która się w nim dzieje. Kolor, światło, natura i dźwięk to główne postacie, które łączą różne motywy operowe, teatralne i baletowe, tworząc wizualną aranżację wszystkich elementów tańczących do muzyki. W całym utworze widzowie będą identyfikować motywy z oper: Carmen, Turandot, Madame Buttlerfly, Faust oraz słynnych baletów. Zmienia się łagodnie ze złotej sceny teatralnej z elementami Dziadka do orzechów w ogród kwiatowy, srebrną bramę oświetloną księżycem, która nawiązuje do Jeziora Łabędziego, do czerwonych sukienek tanecznych, które kiwają głową do opery Carmen, symulowanych fal rekwizytów, dramatycznego oświetlenia, budowy i dekonstrukcji elementów geometrycznych, które rozwijają się w budynku. Muzyka kieruje animacją i utrzymuje dynamikę. Twórcy Symfoni Koloru wierzą, że najlepszym sposobem na połączenie wszystkich różnych koncepcji jest pozwolenie, by muzyka nadała teatralny nastrój, dlatego wybrali utwór La Revoltosa, który poprowadzi widza przez całą magię, jaka dzieje się na fasadzie teatru. - [materiały organizatora]

Co więcej, widowisko uświetnią Artyści naszego Teatru. Na scenie na placu Dąbrowskiego wystąpi czworo solistów: Dorota Wójcik (sopran), Bernadetta Grabias (mezzosopran), Agnieszka Makówka (mezzosopran) i Rafał Songan, dzwudziestoosobowy balet oraz chór i Marcin Werner przy fortepianie, a nad przebiegiem artystycznym czuwać będzie Maciej Salski (kierownik chóru).

HARMONOGRAM


Oficjalne otwarcie LMF2019 rozpocznie się na Placu Dąbrowskiego w piątek 27 września o godz. 19:00
Spektakl potrwa około 20 minut i będzie rozpoczynał się o każdej równej godzinie w czasie trwania Light.Move.Festival (27-29.09, w godz. 19.00-24.00). Ostatni pokaz rozpoczynał się będzie o godz. 23.00, a między spektaklami czas wypełni emisja niezwykłego mappingu na Teatrze Wielkim.


 


ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend 27-29 września w przestrzeni ul. Piotrkowskiej, oraz Nowego Centrum Łodzi. Zmiany na drogach pojawią się w każdy festiwalowy dzień w godz. 18 – 01. Zachęcamy wyboru komunikacji miejskiej, która zostanie w tych dniach wzmocniona, pojedzie zamkniętymi ulicami i wydłużone zostaną godziny kursowania.

W piątek, sobotę i niedzielę w godz. 18-01 całkowicie zamknięte zostaną poniższe ulice: 
-Piotrkowska od Mickiewicza do Więckowskiego
-Roosevelta od Piotrkowskiej do bramy na OFF Piotrkowska
-Zamenhofa od Kościuszki do Piotrkowskiej
- Struga od Kościuszki do Piotrkowskiej
- Tuwima od Piotrkowskiej do Kilińskiego
- Moniuszki
- 6 Sierpnia od Kościuszki do Piotrkowskiej
- Traugutta
- Sienkiewicza od Tuwima do Narutowicza
- Kilińskiego od Tuwima do Jaracza
- Zielona od Kościuszki do Piotrkowskiej
- Narutowicza od Piotrkowskiej do Uniwersyteckiej
- Wschodnia od Jaracza do Narutowicza
- Piramowicza
- Polskiej Organizacji Wojskowej od Jaracza do Rodziny Poznańskich
- Sterlinga od Jaracza do Narutowicza
- Plac Dąbrowskiego
- Składowa
- Knychalskiego
- Rodziny Poznańskich

Po ulicach Struga, Tuwima, Kilińskiego i Rodziny Poznańskich kursować będzie komunikacja miejska, która zapewni wygodny dojazd do festiwalowych miejsc. Linie 1, 2, 3, 4, 6, 10B, 11B, 13, 57, 59, 80, 83 i Z13 zostaną wydłużone i kursować będą do ok. 1 w nocy. Nocne linie obsługiwane będą przegubowymi autobusami. Ponadto linia 18 kursować będzie również w sobotę i niedzielę w godz. 18-01.

Dokładne informacje na temat zmian w komunikacji miejsckiej dostępne są na stronie MPK Łódź

 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net