Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

PADEREWSKI NIEZNANY
Koncert

Realizatorzy:


 PADEREWSKI NIEZNANY (!?)

Polityk, mąż stanu, działacz niepodległościowy, premier i minister spraw zagranicznych, ale przede wszystkim pianista i kompozytor! W Stanach Zjednoczonych określano go  największym ze wszystkich, mistrzem, królem pianistów, czarodziejem klawiatury

Spotkanie z muzyką tej niezwykłej postaci każdorazowo jest dla melomanów wyjątkową okazją nie tylko do zgłębienia sztuki kompozytorskiej jej autora. Jest także  szansą do przeżycia chwil wzruszenia, sposobnością do lekkiego uśmiechu, a na pewno – czasem, w którym dźwięki głosu ludzkiego i instrumentu wypełniają nas bez reszty, pozwalając oderwać się od nie zawsze  sprzyjającej rzeczywistości.

Na naszej scenie muzykę Ignacego Jana Paderewskiego usłyszeliśmy przed laty - w jego operze Manru – i było to wspaniałe wydarzenie… Tym razem postać kompozytora mamy okazję poznać poprzez jego pieśni – wzruszające, ale i nie pozbawione muzycznego żartu, a także poprzez dźwięki zajmującej Sonaty skrzypcowej op.13, w ciekawej transkrypcji na wiolonczelę.

To wspaniała okazja, na interesujący wieczór, zwłaszcza, że muzyka, w tym spotkaniu z Paderewskim, ma wielkie szanse zabrzmieć w najlepszym wykonaniu. Postarają się o Państwa uznanie wybitni śpiewacy: Bernadetta Grabias (mezzosopran) i Grzegorz Szostak (bas), a także  znakomici instrumentaliści: Agnieszka Kołodziej (wiolonczela), Agnieszka Przybylska (fortepian) i Taras Hlushko (fortepian). To z pewnością będzie jeden z tych wieczorów w naszym Teatrze, który usatysfakcjonuje najwybredniejszych melomanów i Paderewski nieznany okaże się - i dobrze znany i bardzo lubiany!

Przekonajmy się. Zapraszamy.
Bilety:

Strefa I
25/20

Bernadetta Grabias:
mezzosopran

Grzegorz Szostak:
bas

Taras Hlushko:
fortepianAgnieszka Kołodziej:
wiolonczela

Agnieszka Przybylska:
fortepian


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net