Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
ROMUALD TESAROWICZ (1952 - 2017)
data dodania:
16.10.2017

Zawsze miał dobry humor, zawsze w zanadrzu jakąś pikantną anegdotkę (zwłaszcza o kolegach – jak on – basach), zawsze też nieporozumienia i kłopotliwe sytuacje starał się zamieniać w nic nieznaczące i mało istotne epizodziki z tzw. życia zakulisowego artystów.
Kiedy w latach osiemdziesiątych pojawił się w naszym Teatrze, natychmiast zdobył sympatię zespołu, a pierwsze role przyniosły Mu wielkie uznanie krytyki teatralnej i gorące przyjęcie publiczności.
A było ich wiele – mniejsze i większe – zawsze realizowane z wielkim pietyzmem i kunsztem wokalnym. Tytułowi Mefistofeles i Borys Godunow oraz główne partie w: ERNANIM (de Silva), DON CARLOSIE (Inkwizytor i Filip), ŻYDÓWCE (Kardynał), EUGENIUSZU ONIEGINIE (Gremin), WALKIRII (Wotan),
NABUCCO (Zaccaria), ŁUCJI Z LAMMERMOORU (Rajmondo) – to kreacje wokalno-aktorskie, które publiczność pamięta do dziś, a krytycy muzyczni uznali za wzorcowe, a przecież to tylko kilka z repertuaru Artysty.
Długo by wymieniać polskie i zagraniczne sukcesy Romualda Tesarowicza. W polskich i europejskich teatrach operowych i na estradach filharmonicznych pojawiał się często – zawsze elektryzując swoją osobowością i talentem zarówno melomanów, jak i kolegów towarzyszących mu na scenie.
Bardzo trudno pisać dziś o Romku Tesarowiczu w czasie przeszłym.
Romku, i Ty, i Twoje kreacje na bardzo długo pozostaną w naszej pamięci. Mieliśmy nadzieję spotkać się za kilka dni 24 października na jubileuszu 30-lecia spektaklu NABUCCO. Oglądaj nas ze swojego nieba.

Na zdjęciu Romuald Tesarowicz w spektaklu: ERNANI Giuseppe Verdiego z 1990 r. / fot. Chwalisław Zieliński

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net