Sellinarium
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
To pierwszy projekt edukacyjno-kulturalny Teatru Wielkiego w Łodzi skierowany przede wszystkim do starszych miłośników sztuki operowej, czyli do seniorów, dorosłych i młodzieży akademickiej i ponadgimnazjalnej. Duchowym patronem projektu, który w przyszłości mógłby się rozrosnąć do „wszechnicy operowej”, jest Fryderyk Sellin – twórca (istniejącego w latach 1902-1920) pierwszego teatru muzycznego w Łodzi znanego jako Teatr Wielki. SELLINARIUM obejmuje comiesięczne seminaria i wykłady poświęcone literaturze, malarstwu, architekturze i wielu innym przejawom kultury, ale także przyrodzie, polityce czy kulinariom – zawsze jednak w powiązaniu z muzyką i teatrem operowym. Nie zabraknie też miejsca na panele dyskusyjne, gdzie wszyscy uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi uwagami. Mocnym punktem spotkań będą zapraszani goście, specjaliści w swoich dziedzinach.

Prowadzący: Michał J. Stankiewicz i Goście.

Michał J. Stankiewicz – muzykolog, operolog, wydawca, publicysta, absolwent Wydziału Historycznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta Royal Holloway University of London, a także absolwent studiów podyplomowych w zakresie zarządzania kulturą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest doktorantem UAM na wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, gdzie przedmiotem jego przewodu doktorskiego jest praca badawcza nad historią Opery Poznańskiej w latach 1910-1919 i 1939-1945.
Autor artykułów popularnonaukowych, dotyczących sztuki operowej i wielu wywiadów z przedstawicielami kultury polskiej i europejskiej, które publikowane były w licznych czasopismach, portalach internetowych czy programach teatralnych. W latach 2004-2015 kierownik literacki w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie opracował i zredagował programy operowe, baletowe i festiwalowe do ponad stu tytułów i wydarzeń; inicjator i autor koncepcji serii wydawniczej „Biblioteka Pegaza”, realizowanej w poznańskiej operze, w ramach której był redaktorem książki Danuty Gwizdalanki Mieczysław Wajnberg: kompozytor z trzech światów – pierwszej polskiej monografii kompozytora. W latach 2015-2016 zastępca dyrektora Biura Prezydenta ds. Kultury Urzędu Miasta w Gdańsku, z Teatrem Wielkim w Łodzi na stałe związany od marca 2016.


Zgłoszenia: BOW
tel. 42 633 31 86, 42 647 21 22
e-mail: widz@teatr-wielki.lodz.pl

Uprzejmie zawiadamiamy, że w tej chwili nie prowadzimy sprzedaży biletów na wykłady z cyklu Sellinarium. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, gdzie odnajdą Państwo informacje dotyczące rozpoczęcia i harmonogramu powyższego programu edukacyjnego.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net