Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
"Sen Księcia" - premiera z okazji Dnia Dziecka
data dodania:
29.05.2020
W tym roku jednym z prezentów dla naszych najmłodszych Widzów będzie premiera filmu pt. "Sen Księcia" oparta na spektaklu baletowym "Królewna Śnieżka" według pomysłu i reżyserii Maestro Michała Kocimskiego. To wielowątkowa opowieść o Królewnie Śnieżce (Alicja Bajorek) i Księciu (Dominik Senator) opowiedziana z nieco innej perspektywy. Ujrzymy najskrytsze zakamarki Teatru, bajkowe animacje i efekty specjalne. Występuje niemal cały zespół Baletu i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi! Zapraszamy do wspólnego oglądania 3 czerwca 2020 roku!

Sen Księcia nawiązuje do spektaklu jubileuszowego, który zaplanowany był z okazji 50-lecia prapremiery baletu skomponowanego przez Bogdana Pawłowskiego do choreografii Witolda Borkowskiego pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Niestety w marcu 2020 roku jubileusz Śnieżki został odwołany z powodu pandemii. Projekt jest zatem sygnałem przesłanym łódzkiej publiczności, w którym artyści – wyrażając tęsknotę za widzami, czekają na otwarcie naszej instytucji – a także apelem, by nie tracić nadziei na powrót do świata wielkiej kultury. Jednocześnie jest też ukłonem w stronę najmłodszych widzów – a konkretnie prezentem Teatru Wielkiego w Łodzi z okazji Dnia Dziecka.
 

                                                                   Zapowiedź filmu / realizacja: Ewa Tyszko, TV TOYA

Tytuł nawiązuje do fabuły fimu, jednak pokazuje znaną wszystkim historię z nieco innej perspektywy, z których każda opowiada oddzielną historię ale połączoną wspólnym elementem, kluczowym dla całej bajki - jabłkiem. Książę szukając Śnieżki w teatralnych przestrzeniach, trafia do najskrytszych zakątków budynku - często nie znanych nawet dla pracowników Teatru Wielkiego.

Nagle nasz bohater dostrzega w oddali stojącą Śnieżkę. Ona, czująć jego obecność, powoli się do niego  odwraca. I tu następuje zwrot akcji, którego nie chcę na razie zdradzać – opowiada Maestro Michał Kocimski. I dodaje: – Film ze względu na sytuację epidemiczną jest kameralny. Wybrani muzycy grają scenki aktorskie używając instrumentów w nietypowy sposób. Jedyna scena zbiorowa filmu została nagrana zdalnie przez wszystkich artystów dwóch zespołów, orkiestry i baletu. Naszym projektem chcemy porwać młodszą widownię w magiczny świat, pozwolić im oderwać się od pandemicznej rzeczywistości – puentuje.

Część scen została nakręcona na greenscreenie, pojawią się animacje i efekty specjalne stworzone przez  Krzysztofa Niemczyckiego, wprowadzające widza w iście baśniowo - surrealistyczny klimat.

 Zapraszamy na premierę online - 3 czerwca 2020 roku na Facebooku oraz kanale YouTube Teatru Wielkiego w Łodzi!

 Realizatorzy:

Michał Kocimski - scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne, choreografia
Krzysztof Niemczycki – koncepcja wizualna, operator, montaż
Adam Grabarczyk – współpraca artystyczno – techniczna
Adam Trautz – oświetlenie planu

Obsada:

Dominik Senator - Książę
Alicja Bajorek - Królewna Śnieżka

Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net