Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wystawa „Człowieka z Manufaktury"
data dodania:
24.04.2022
W rotundzie galerii handlowej Manufaktury można obejrzeć monumentalne elementy scenografii opery „Człowiek z Manufaktury” oraz wystawę zdjęć z plenerowej premiery, która odbyła się na Rynku Włókniarek Łódzkich w maju 2019 roku. 
Zazwyczaj scenografie spektakli są podziwiane z perspektywy widowni, ale tym razem wyjątkowo stworzyliśmy okazję, żeby można było podejść bliżej. Co można obejrzeć? Ozdobną klatkę, naturalnej wielkości macewy - repliki z łódzkiego cmentarza żydowskiego, a także ogromny, podwieszany witraż-rozeta. Przygotowaliśmy także wystawę zdjęć, na których znajdują się m.in. światowej sławy mezzosopranistka Małgorzata Walewska, debiutujący wówczas w operze śp. Wojciech Pszoniak.
Wystawę można oglądać do 9 maja, a już niebawem - po trzyletniej przerwie - „Człowiek z Manufaktury" wraca na deski Teatru Wielkiego w Łodzi. Spektakle odbędą się już 21 i 22 maja.

Serdecznie zapraszamy!
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net