Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
ZEMSTA NIETOPERZA
Operetka

Kompozytor:
Johann Strauss II

Data premiery:
13.01.2018

Realizatorzy:
Kierownictwo muzyczne:
Tadeusz Kozłowski

Reżyseria:
Giorgio Madia

Dekoracje:
Yoko Seyama

Kostiumy:
Alexander Mudlagk

Choreografia:
Giorgio Madia

Reżyseria świateł:
Giorgio Madia

Kierownictwo Chóru:
Maciej Salski

Asystentki dyrygenta:
Marta Gardolińska, Marta Kosielska

Asystenci reżysera:
Waldemar Stańczuk, Maria Szczucka

Inspicjenci:
Andrzej Kowalik, Zbigniew Pawełczyk



ZEMSTA NIETOPERZA nie jest operetką najlepszą. Jest ona w ł a ś n i e operetką, arcydziełem tego gatunku – tymi słowami Felix Weingartner, austriacki dyrygent, kompozytor i pianista z przełomu XIX i XX wieku oraz wielki znawca operetki, określił dzieło Johanna Straussa II. Jeśli dodać do tych słów autorytet Gustava Mahlera, który osobiście dyrygował ZEMSTĄ NIETOPERZA, dając tym samym nieśmiertelny wzór dla wszystkich przyszłych jej interpretacji, trudno o lepsze rekomendacje.
Inscenizacja Teatru Wielkiego w Łodzi ma jeszcze co najmniej dwa dodatkowe atuty: mistrza Juliana Tuwima, autora polskiego przekładu libretta oraz realizatora produkcji Giorgia Madię – światowej renomy artystę, autora znakomitych scenicznych wizji, jak choćby w OPOWIEŚCIACH HOFFMANNA czy w doskonale znanym łódzkiej publiczności, skrzącym dowcipem KOPCIUSZKU.
Sam Johann Strauss, mistrz walca wiedeńskiego, pokazał w ZEMŚCIE swoje wielkie poczucie humoru, instrumentacyjny dowcip i muzyczną charakterystykę postaci – bohaterów, którzy w tej arcyzabawnej, ale wcale nie nonsensownej układance zdarzeń i charakterów, dwoją się i troją, by wprowadzić widza w jak najlepszy nastrój. Jest wreszcie to „cudowne dziecko” Straussa barwną listą przebojów, z których każdy jest muzyczną i wokalną perełką, okazją dla wirtuozowskich popisów dla wykonawców.
A jeśli za mistrzowskie dzieło biorą się mistrzowie, w tym znany z maestrii dyrygenckiej i poczucia humoru Tadeusz Kozłowski, to wyjście jest jedno: koniecznie trzeba być świadkiem tego wydarzenia!
Gabriel von Eisenstein:
Andrzej Kostrzewski, Łukasz Motkowicz, Tomasz Rak

Rozalinda:
Anna Wiśniewska-Schoppa, Joanna Woś, Dorota Wójcik

Adela:
Aleksandra Borkiewicz, Joanna Moskowicz

Dr Falke:
Arkadiusz Anyszka, Przemysław Rezner

Alfred:
Dawid Kwieciński, Krzysztof Marciniak

Frank:
Dariusz Machej, Grzegorz Szostak, Robert Ulatowski

Książę Orlovsky:
Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka

Dr Blind:
Marcin Ciechowicz, Zenon Kowalski

Ida:
Patrycja Krzeszowska, Anna Terlecka

Frosch:
Andrzej Gałła, Grzegorz Szostak


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net