Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Człowiek z Manufaktury
data dodania:
5.05.2016
To będzie wydarzenie bez precedensu w historii współczesnej muzyki polskiej. Rusza konkurs dla kompozytorów na projekt opery „Człowiek z Manufaktury” – dzieła, które nawiązywać będzie treścią do historii łódzkiego fabrykanta, Izraela Poznańskiego i współczesnych losów jego tekstylnego imperium.
5 maja w Muzeum Fabryki w Manufakturze nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Teatrem Wielkim i Manufakturą. Porozumienie dotyczy realizacji projektu „Człowiek z Manufaktury” – opery współczesnej, której celem będzie opowiedzenie o widzianych z perspektywy łodzian przemianach, jakie nastąpiły przez minione stulecie w Polsce i w świadomości Polaków.
Autorem libretta opery jest Małgorzata Sikorska-Miszczuk – dramatopisarka i scenarzystka.
Formalnie konkurs dla kompozytorów ogłoszony będzie do połowy maja 2016 roku. Kolejne prace nad muzyką i librettem będą odbywać się etapami. Całość potrwa trzy lata, a prapremiera opery planowana jest na 2019 rok.
Łączna pula nagród w konkursie wyniesie 50 tysięcy złotych Mecenasem konkursu i Fundatorem nagród jest „Manufaktura” w Łodzi znajdującą się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego.

Mecenasem konkursu i Fundatorem nagród jest:
fot. materiały własne Teatru
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net