Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
25.05.2015
W dniach 22–24 maja solistka naszego Teatru, obdarzona pięknym lirycznym sopranem Patrycja Krzeszowska, wystąpiła na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie w ramach trzyletniego cyklu „Projekt P”, którego celem była prezentacja dokonań młodych polskich twórców.
data dodania:
25.05.2015
Drodzy Widzowie, już jutro Dzień Matki! Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, jak uszczęśliwić swoją Mamę, proponujemy Wam dołączyć wyjątkowy upominek do tradycyjnego kwiatka – bilet na spektakl XXIII Łódzkich Spotkań Baletowych Rising!

Zapraszamy do kas naszego Teatru, gdzie na hasło "Dzień Matki" możecie zakupić bilety za jedyne 25 zł. Pula biletów jest ograniczona.
data dodania:
24.05.2015
Sezon artystyczny powoli zbliża się do końca, a Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi nie zwalnia tempa pracy. Mało tego – od kwietnia do czerwca próby są nie raz, ale dwa razy w tygodniu. To niezbędne, aby się dobrze przygotować zarówno do bieżącego repertuaru, jak i kolejnych wyzwań. Młodych artystów zobaczymy jeszcze na dużej scenie w czerwcowych spektaklach Strasznego dworu i Barona cygańskiego. Ale udział w kilku operach to tylko część muzycznej aktywności grupy liczącej już prawie 70 dzieci i młodzieży w wieku 6–17 lat. Program obejmuje też utwory rozrywkowe, patriotyczne, kolędy i dzieła oratoryjne.
data dodania:
22.05.2015
23 maja po raz pierwszy w Polsce będzie obchodzony Dzień Teatru Publicznego, który został ustanowiony z okazji 250. rocznicy powołania pierwszego zawodowego i publicznego teatru polskiego.

Tego dnia, w ramach obchodów jubileuszu „250 – LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE”, będzie można zobaczyć spektakle kupując bilet za symboliczne 250 groszy. Sprzedaż biletów ruszy 11 maja i będzie prowadzona tylko w kasach teatrów.

W ogólnopolskiej akcji, która ma skłonić Polaków do odwiedzania teatru przynajmniej jeden raz w roku, weźmie udział ponad 100 teatrów z 42 polskich miast.

Teatr Wielki w Łodzi w tym roku nie bierze udziału w akcji bilet za 250 groszy
data dodania:
17.05.2015
W miniony piątek (15 maja 2015) miało miejsce niezwykłe wydarzenie operowe – artyści Opery Krakowskiej wystąpili w Kaplicy Św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce. W tej oszołamiającej scenerii wykonana została Mała msza uroczysta G. Rossiniego – ostatnie dzieło mistrza opery buffo. Utwór, rozpisany w oryginale na 12 śpiewaków, fortepian i fisharmonię, wykonała 40-osobowa reprezentacja Chóru Opery Krakowskiej pod dyrekcją Zygmunta Magiery, przy akompaniamencie Wioletty Fludy oraz Kristiny Kutnik.
data dodania:
11.05.2015
Za nami inauguracja XXIII Łódzkich Spotkań Baletowych. W weekend mieliśmy okazję zobaczyć premierę baletową Teatru Wielkiego – Chopin wymarzony (Chopin Imaginaire). Oniryczne choreografie Giorgio Madii zostały entuzjastycznie przyjęte przez łódzką publiczność. Ci z Państwa, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w tym niezwykłym spektaklu, mają możliwość nadrobić stratę we wtorek 12 maja – o godzinie 19:00 odbędzie się Premiera z Expressem. 
data dodania:
11.05.2015
15 maja ugościmy w Łodzi pierwszą zagraniczną gwiazdę – Sylvie Guillem. Artystka programem Life in Progress żegna się ze sceną, więc to ostatnia okazja, by podziwiać ją w roli tancerki. Wielbiciele talentu francuskiej baleriny będą mieli także sposobność spotkać się z nią po premierowym spektaklu 15 maja . Spotkania gwiazd z publicznością to tradycja łódzkiego festiwalu, w którą wpiszą się także kolejni goście.
data dodania:
27.04.2015
Na foyer Sceny Kameralnej prezentujemy wystawę fotografii Kamili Sammler pt. jaCień, która będzie towarzyszyć XXIII Łódzkim Spotkaniom Baletowym.
Oficjalny wernisaż wystawy zaplanowany jest na 9 maja 2015r. o godz. 17.00
Wystawa będzie prezentowana do końca sezonu.

Serdecznie Zapraszamy.

data dodania:
27.04.2015
W sobotę 25 kwietnia, w foyer Teatru Wielkiego, odbył się recital primadonny łódzkiej sceny operowej – Joanny Woś. Artystka – jak zwykle olśniewająca – wykonała dla licznie zgromadzonej publiczności słynne arie z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta i ks. Józefa Michała Poniatowskiego. Akompaniował jej Taras Hlushko. Była to ostatnia w tym sezonie artystycznym okazja, by podziwiać gwiazdę na deskach naszego Teatru. W najbliższym czasie wielbiciele talentu Joanny Woś mogą usłyszeć ją w Operze Narodowej, w spektaklu Casanova w Warszawie.

foto. R. Domagała

data dodania:
8.04.2015
Specjalna edycja „Lekcji chóru z udziałem gości z Norymbergii"

W piątek odbędzie się kolejna edycja programu edukacyjnego pt. "Lekcja chóru". Goście spotkania – które tradycyjnie poprowadzi kierownik chóru Teatru, Waldemar Sutryk – ponownie będą mieli okazję zgłębiać tajniki śpiewu chóralnego. Tym razem spotkanie uświetni, zaproszony specjalnie na tę okazję, Miejski Chór Dziecięcy z Norymbergii, pod dyrekcją Matthiasa Stubenvolla. Razem z Chórem Dziecięcym Teatru Wielkiego, młodzi artyści wykonywać będą słynne przeboje różnych europejskich krajów, m.in. We Are the World i Volare. Uczestnicy spotkania zaproszeni zostaną do wspólnej nauki hymnu Zjednoczonej Europy. Przy fortepianie zasiądzie Taras Hlushko.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net