Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
28.02.2020
I stało się, dziś (28 lutego 2020 roku) po wielu latach oczekiwań, w naszym Teatrze została podpisana umowa pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapewniająca dofinansowanie dla Teatru Wielkiego w Łodzi ze środków MKiDN. Umowę podpisali wicepremier, Minister Kultury prof. Piotr Gliński oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Teatr Wielki w Łodzi będzie zatem współprowadzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Łódzkie. Umowę podpisano na okres 3 lat do 2022 roku.

data dodania:
25.02.2020

Dzisiaj, 25 lutego 2020 roku, w prawej kulisie Teatru Wielkiego, odbyło się spotkanie prasowe poświęcone premierze baletu Grek Zorba w choreografii Lorki Massine'a, podczas którego poznaliśmy m.in. premierowe obsady. Miło było nam powitać przedstawicieli rozgłośni radiowych, ośrodków telewizyjnych i prasy, a także wszystkich gości.


data dodania:
13.02.2020
Z inicjatywy Teatru Wielkiego w Łodzi 12.02.2020 r. odbyło się spotkanie dotyczące projektu Zaproś Teatr Wielki do siebie – koncerty w regionach. Podczas spotkania omówiono możliwe formy współpracy w 2020 roku. Teatr Wielki zaprezentował formy artystyczne, które chciałby przedstawić widzom w regionach.

data dodania:
3.02.2020
Emocje jeszcze nie opadły a wieczór zapadnie na długo w pamięci. Zwłaszcza dla naszej solistki Olgi Maroszek, która po raz pierwszy wystąpiła w jednej z najważniejszych mezzosopranowych ról w literaturze operowej. Trud, wysiłek i zaangażowanie wszystkich solistów, chóru, baletu i orkiestry pod batutą Maestro Vladimira Kiradjieva Publiczność nagrodziła owacjami na stojąco!

Z przyjemnością dzielimy się z Państwem podziękowaniami od Artystki oraz fotorelacją z wczorajszego spektaklu autorstwa Joanny Miklaszewskiej.

data dodania:
29.01.2020
W niedzielę, 2 lutego 2020 r. nasza solistka Olga Maroszek po raz pierwszy wystąpi w niezwykle ważnej partii w karierze mezzosopranistki - tytułowej Dalili w operze Camilla Saint-Seansa Samson i Dalila (reż. Marek Weiss, kierownictwo muzyczne Vladimir Kiradjiev). 

Dalila należy do najważniejszych ról w literaturze mezzosopranowej i uchodzi za jedną z najtrudniejszych partii tytułowych dla tego rodzaju głosu. Będzie to jedno z ważniejszych doświadczeń w karierze artystycznej solistki.

data dodania:
28.01.2020

Wraca, ale tak właściwie nie przestał być od swojej premiery w 1990 roku! Ci, którzy widzieli ten kultowy balet w choreografii Lorki Massine’a (syna legendarnego Leonida Miasina z Baletów Rosyjskich Diagilewa), ciągle mają przed oczami poruszające obrazy do energetycznej muzyki Mikisa Theodorakisa z finałowym tańcem sirtaki na czele. Ci, którzy nie mieli szczęścia ich zobaczyć – z opowieści wiedzą, że jest czego żałować. I żałują – ale jeszcze tylko chwilę!


data dodania:
23.01.2020
Należysz bez wątpienia do grona najwybitniejszych artystek w historii opery. Twój wspaniały talent, muzykalność i kultura śpiewu są już teraz legendarnym wzorcem, godnym naśladowania. Te słowa napisał Wiesław Ochman z okazji jubileuszu największej polskiej Divy operowej XX wieku – uroczyście świętowanego w naszym Teatrze w 2000 roku.

data dodania:
22.01.2020

Wznowieniowy spektakl Cyrulika sewilskiego odbył się 19 stycznia – dokładnie w 53. urodziny naszego Teatru! Komu więc jak nie „filarom” tej sceny mógł przypaść zaszczytny obowiązek wzniesienia uroczystego – urodzinowego – toastu?


data dodania:
21.01.2020
CYRULIK SEWILSKI - spektakl w reżyserii Natalii Babińskiej - nagrodzony Złotą Maską w 2014 roku - w miniony weekend powrócił na deski naszego Teatru.

Dziękujemy Publiczności za tak piękne przyjęcie oraz docenienie pracy naszych Artystów i Realizatorów długimi owacjami na stojąco!
 

data dodania:
15.01.2020
Legendarna „Pani Kasia” Teatru Wielkiego w Łodzi odeszła (10 stycznia 2020 roku) w wieku dziewięćdziesięciu lat. Pracownik Działu Organizacji Pracy Artystycznej, przez wiele lat jego szefowa – prawa ręka dyrektorów Teatru. Była osobą o wielkiej wiedzy i doświadczeniu – człowiekiem teatru z prawdziwego zdarzenia. Zawsze „trzymała stronę” artystów, a na pierwszym miejscu stawiała komfort ich pracy i artystyczny wizerunek Teatru. Uznanie wszystkich pracowników Teatru zdobyła wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem. I choć była osobą niezwykle wymagającą i konsekwentną, dbającą o wzajemny szacunek, to jej życzliwość i wyrozumiałość sprawiały, że każda Jej decyzja – bywało, że dyskusyjna – przyjmowana była ze zrozumieniem i akceptacją.

O ludziach jak Pani Kasia często mówi się „człowiek teatru starej daty”…
Coś w tym określeniu jest! Wielka strata, że odchodzą i jest Ich coraz mniej.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net