Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
1.05.2021
Szanowni Państwo,
rozpoczynając majówkę, nie zapominamy o świętach przypadających w tym czasie. Przed nami długi majowy weekend – okres kojarzący się głownie z wypoczynkiem i pierwszymi wiosennymi wyjazdami. Korzystając z wypoczynku warto jednak pamiętać o świętach narodowych, które przypadają w tym czasie: 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej, 3 maja – Święto Konstytucji.

data dodania:
29.04.2021
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca  święto wszystkich tancerzy i miłośników tańca ustanowione w 1982 r. na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora baletu Jeana-Georges'a Noverre'a przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute, ITI) będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO).

data dodania:
29.04.2021
Szanowni Państwo,
informujemy, że Kasy Teatru w dniach od 1 do 4 maja 2021 r. będą nieczynne. Życzymy udanego i spokojnego weekendu!
data dodania:
28.04.2021
Pani Profesor, składamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe - wielu dalszych lat w zdrowiu i szczęściu!

data dodania:
26.04.2021
Już w najbliższą środę, 28 kwietnia, zapraszamy na kolejny odcniek "Mistrzów..."

data dodania:
26.04.2021
Już w najbliższy czwartek, 29 kwietnia 2021 (godz. 18:30) z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszamy na transmisję na żywo baletu  Grek Zorba  z Teatru Wielkiego w Łodzi. Balet w choreografii Lorki Massina z muzyką Mikisa Theodorakisa nieustannie zachwyca publiczność na całym świecie od ponad 30 lat czyli światowej prapremiery w Arena di Verona oraz polskiej premiery na scenie łódzkiego Teatru Wielkiego w 1990 roku. Przywrócenie tytułu do repertuaru Teatru Wielkiego w Łodzi w lutym 2020 roku spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, artyści zostali nagrodzeni przez publiczność owacjami na stojąco i kilkukrotnie bisowali finał spektaklu.

data dodania:
24.04.2021
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Artysty muzyka naszej orkiestry. Marek Przybyła był wieloletnim pracownikiem Teatru Wielkiego w Łodzi, świetnym muzykiem wiolonczelistą, człowiekiem z poczuciem humoru i ogromnym dystansem do siebie.

data dodania:
19.04.2021
Przed nami retransmisja jednego z ważniejszych wydarzeń artystycznych tego sezonu, opery DON CARLOS G. Verdiego w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi w wersji koncertowej w inscenizacji Michała Znanieckiego wystąpili: Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, Rafał Siwek, Andrzej Dobber, Monika Ledzion-Porczyńska oraz soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod kierownictwem Maestro Vladimira Kiradjieva.

Retransmisję spektaklu będzie można obejrzeć 2 maja 2021 o godz. 13:55 na antenie TVP Kultura.


data dodania:
17.04.2021
Miło nam poinformować, że Teatr Wielki w Łodzi jest organizatorem tegorocznej edycji Turnieju Polskich Akademii Muzycznych!

data dodania:
15.04.2021
Drodzy Państwo! Śpieszymy z dobrymi informacjami!

Joshua Legge, solista naszego baletu oraz Maciej Salski, kierownik chóru naszego Teatru i dyrygent Jazzowego Chóru Wytwórni zostali nominowani w plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU w kategorii Kultura!

Serdecznie zachęcamy do oddawania głosów:

Joshua Legge - OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 - nominacja za energetyczną, główną rolę w cieszącym się ogromną popularnością spektaklu "Grek Zorba", szybkie zdobycie uznania łódzkiej publiczności oraz własne, znakomite prace choreograficzne.

Maciej Salski - OSOBOWOŚĆ ROKU 2020  - nominacja za niebanalny repertuar, oryginalne połączenie głosów i osobowości, które sprawiło, że brzmienie Jazzowego Chóru Wytwórni jest zgoła odmienne od większości klasycznych chórów.


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net