Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
18.02.2019
Z wielkim smutkiem informujemy, że odszedł Eugeniusz Szynkarski, znakomity solista – tenor przez ponad dwadzieścia lat związany z łódzka sceną operową. Debiutował w 1958 w Operze Łódzkiej w partii Jontka w Moniuszkowskiej Halce. Na tej scenie z wielkim powodzeniem wystąpił jeszcze w głównych partiach tenorowych , m.in. w operach: Sprzedana narzeczona, Tosca, Faust, Cyganeria Pajace, Don Juan, Fra Diavolo.


data dodania:
13.02.2019
Za nami dwa wspaniałe przedstawienia "Don Kichota" L. Minkus'a. Słynny balet w choreografii Aleksandera Polubentseva (z wykorzystaniem choreografii Mariusa Petipy i Alexandra Grsky'ego), po dwuletniej przerwie powrócił na scenę naszego Teatru w nowej obsadzie.

data dodania:
12.02.2019
Balet Teatru Wielkiego w Łodzi kierowany przez Wojciecha Domagałę zaprasza tancerki i tancerzy do wzięcia udziału w audycji baletowej, która odbędzie się 31 marca 2019 r. o godz. 11:00.

data dodania:
12.02.2019
Z radością informujemy, że nasz spektakl TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM został nominowany w kategorii SPEKTAKL TEATRALNY ROKU w plebiscycie Plastry Kultury 2018.

data dodania:
11.02.2019
Święto zakochanych w Teatrze Wielkim w Łodzi zaczyna się już 13 lutego ❤️ W Walentynki zapraszamy na pełną miłosnych intryg i lekko zwariowaną operetkę "Zemsta nietoperza"

data dodania:
6.02.2019
Z przyczyn niezależnych od Teatru jesteśmy zmuszeni odwołać czwartkowy (28.02.19) spektakl EUGENIUSZ ONIEGIN.
Istnieje możliwość wymiany biletów na środowy spektakl (do wyczerpania miejsc) lub zwrotu pieniędzy w kasach Teatru. Zwrot biletów zakupionych online według regulaminu serwisu bilety24.pl
Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

data dodania:
6.02.2019

To były dni pełne wielkich emocji. Cytując Dariusza Pawłowskiego, sobotnia prapremiera "Człowieka z Manufaktury" to prawdziwy „Sen, który spełnił się na scenie”.


data dodania:
29.01.2019
Opera Rafała Janiaka "Człowiek z Manufaktury", zamówiona przez Teatr Wielki w Łodzi do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, będzie mieć swoją prapremierę na scenie TWŁ w sobotę 2 lutego. Wystąpią między innymi: Stanisław Kierner jako Poznański i Dyrektor Fabryki "Poltex", Małgorzata Walewska w partii sufrażystki Zofii, Michał Barczak w roli diabelskiego Przybysza i Prokuratora. Kontratenor Jan Jakub Monowid wcieli się w centaura Konia-Marynarza, a Robert Ulatowski zaśpiewa partię milionera Barona de Hirscha oraz Wizjonera, chcącego wykupić upadającą fabrykę w celu przekształcenia jej we współczesną Manufakturę. Lekarzem będzie Rafał Pikała, Córką Poznańskiego - Aleksandra Borkiewicz, a Synem - Przemysław Cierzniewski.

data dodania:
28.01.2019

data dodania:
23.01.2019
23 stycznia 2019 r. odszedł reżyser-wizjoner, który dla wielu tzw. młodych współczesnych reżyserów mógłby być znakomitym przykładem nowoczesnego myślenia o teatrze operowym.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net