Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
22.06.2017
Dziękujemy za piękny wczorajszy koncert z cyklu NIE TYLKO OPERA, którym Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zabrali Publiczność w podróż PO OBU STRONACH ATLANTYKU, po polskich znanych motywach muzycznych i brzmieniach tanga argentyńskiego Piazzolli. To już ostatni koncert z tego cyklu przed wakacjami. Pozostaje nam życzyć Państwu transatlantyckich podróży i do zobaczenia w nowym sezonie! A w wolnych chwilach mogą Państwo obejrzeń fotorelację z wczorajszego wydarzenia.

data dodania:
21.06.2017
Wczoraj obejrzeliśmy ostatni spektakl w ramach XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych – premierę Teatru Wielkiego w Łodzi SPARTAKUS. Na ponad dwa miesiące Teatr Wielki w Łodzi stał się centrum światowego tańca. Na naszej scenie wystąpiły znakomite zespoły z Kanady, Chin, Kuby, Wielkiej Brytanii... Tegoroczne taneczne biennale nie byłoby możliwe bez naszych Patronów, Sponsorów, Partnerów i Patronów medialnych, za co kłaniamy się nisko, przesyłając najszczersze pozdrowienia. Szczególnie mocno dziękujemy za wsparcie finansowe Marszałkowi Województwa Łódzkiego Witoldowi Stępniowi, za dofinansowanie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz naszemu wieloletniemu sponsorowi strategicznemu – Bankowi Pekao. Dziękujemy za informowanie o Łódzkich Spotkaniach Baletowych i byciu obecnym na spektaklach: TVP Kultura, TVP3 Łódź, Radio Łódź, Kalejdoskop, Tygodnik Powszechny, Dziennik Łódzki, taniecPOLSKA.pl, e-teatr.pl, teatralny.pl, cojestgrane24, Onet, RMF Classic, British Council, Bilety24 oraz przedstawicielom Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie, Ambasady Kuby w Polsce, Ambasady Kanady i Ambasady Chińskiej Republiko Ludowej w Polsce. Dziękujemy i do zobaczenia za dwa lata!

data dodania:
20.06.2017
Teatr Wielki w Łodzi zaprasza do składania pisemnych ofert na dostawę manekinów. Dostawa realizowana jest w ramach projektu pn.: „Digitalizacja i upowszechnienie zasobów artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020 – Oś priorytetowa VII Infrastruktura dla usług społecznych, Działanie VII.1 Technologie informacyjno-komunikacyjne, Poddziałanie VII.1.2 Technologie informacyjno-komunikacyjne.

Termin składania ofert: 29 czerwca 2017 roku do godz. 12.00 na adres: i.marchewka@teatr-wielki.lodz.pl

data dodania:
19.06.2017
Na zakończenie sezonu zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie. Tym razem scena główna naszego Teatru należeć będzie do kilku pokoleń miłośników śpiewania. W koncercie finałowym 25 czerwca 2017 r. o godz. 18.30 wystąpią dwa chóry: Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Łódzki Chór Teatralny VERDIANA. Oba zespoły złożone z amatorów (łacińskie amo – kochać) przez cały sezon przygotowywały się do tego najważniejszego występu. Różnorodny, ambitny repertuar pozwoli artystom zmierzyć się z własnymi umiejętnościami, a widzom obcować z muzyką wykonywaną z pasją i największym zaangażowaniem.

KONCERT CHÓRU VERDIANA I CHÓRU DZIECIĘCEGO TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI
25 czerwca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
19.06.2017
W niedzielne południe publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z jedną z najwybitniejszych osobowości tanecznych – EWĄ WYCICHOWSKĄ. O miłości do tańca, o Łódzkich Spotkaniach Baletowych, o spektaklach Teatru Wielkiego w Łodzi z kreacjami Artystki, o prowadzeniu zespołu baletowego, o życiu zawodowym przeplatającym się z prywatnym i wielu innych sprawach z tancerką rozmawiał Michał. J. Stankiewicz. W tym roztańczonym nastroju żegnamy się z Państwem w tym sezonie, życzymy wspaniałych wakacji i zapraszamy ponownie od września na kolejną odsłonę SELLINARIUM.

data dodania:
17.06.2017
Czym jest wolność, jaką cenę miewa walka o nią i ile trzeba poświęcić, aby jej nie stracić? O jaką wolność walczą dzisiejsi „spartakusi”? Gdzie są jej granice i czy dla wszystkich oznacza ona to samo? Te i wiele innych pytań stawiają w naszym spektaklu SPARTAKUS jego realizatorzy. A już dziś – podczas I premiery – będzie można pokusić się o odpowiedź. Do zobaczenia na spektaklu dziś, jutro oraz we wtorek!
SPARTAKUS w inscenizacji Kirilla Simonova został przeniesiony ze starożytności do współczesności. Choreograf korespondując z opowieścią o rzeczywistym rzymskim gladiatorze z I w. p.n.e., zdaje się wskazywać na niezmiennie aktualne problemy, które dotykają człowieka niezależnie od czasów, w których przyszło mu żyć.

SPARTAKUS
17 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
18 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
20 czerwca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
14.06.2017

Stewardesy i stewardzi przygotowują się do obsługi pasażerów i kolejnej podróży. Dużej grupie pracowników lotniska i obsługi pasażerskiej przewodzi kapitan Krassus. Służby celne i porządkowe kontrolują poddenerwowanych pasażerów. Pomiędzy grupami dochodzi do starć i przepychanek. Ochrona lotniska wstrzymuje napór przybyszów i gromadzi ich w jednym miejscu. Wśród zatrzymanych jest Spartakus. Jaka rola przypadnie mu w tej sytuacji... – o nadchodzącej premierze Teatru Wielkiego w Łodzi SPARTAKUSIE Arama Chaczaturiana we współczesnej inscenizacji Kirilla Simonova podczas wczorajszej konferencji prasowej opowiadali: Paweł Gabara (dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi), Pavol Juráš (dekoracja i kostiumy), Wojciech Rodek (dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi) i Dominik Muśko (kierownik Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi).

SPARTAKUS
17 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
18 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
20 czerwca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

 


data dodania:
13.06.2017
W nadchodzący weekend Publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi zobaczy i usłyszy kolejne dzieło Arama Chaczaturiana – SPARTAKUSA we współczesnej inscenizacji Kirilla Simonova. Na wystawienie kolejnego baletu do muzyki ormiańskiego kompozytora przyszło nam czekać 42 lata. W 1975 r. Aram Chaczaturian był obecny na próbach i premierze spektaklu GAJANE, w którym tytułową rolę wytańczyła jedna z najwybitniejszych polskich tancerek Ewa Wycichowska. Zobaczmy zdjęcia z tego wieczoru autorstwa Chwalisława Zielińskiego.

SPARTAKUS
17 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
18 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
20 czerwca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
8.06.2017
Finaliści konkursu na skomponowanie opery CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY przysłali do Teatru Wielkiego w Łodzi partytury pierwszego aktu opery, który będzie wykonany na scenie TWŁ 24 września 2017 roku. Otwarcie kopert i przeglądanie partytur nastąpiło dziś w czwartek 8 czerwca 2017 r. w obecności dyrektora naczelnego Pawła Gabary, dyrektora artystycznego Wojciecha Rodka, kierownika chóru Dawida Jarząba i koordynatora projektu Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego.

CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY
Publiczne wykonanie I aktu opery z udziałem Małgorzaty Walewskiej I Wojciecha Pszoniaka

24 września 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
8.06.2017
W dzisiejszej próbie Baletu naszego Teatru uczestniczyła mała Jagna, której największym marzeniem jest taniec. Dzięki wspaniałej mamie i zaangażowaniu Fundacji Gajusz dziewczynka mogła zobaczyć, jak wygląda praca tancerzy baletu. Cieszymy się, że również my przyczyniliśmy się do jeszcze jednego uśmiechu i mamy nadzieję, że wizyta w Teatrze Wielkim w Łodzi dodała Jagnie skrzydeł do dalszego lotu!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net