Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
15.01.2020
Legendarna „Pani Kasia” Teatru Wielkiego w Łodzi odeszła (10 stycznia 2020 roku) w wieku dziewięćdziesięciu lat. Pracownik Działu Organizacji Pracy Artystycznej, przez wiele lat jego szefowa – prawa ręka dyrektorów Teatru. Była osobą o wielkiej wiedzy i doświadczeniu – człowiekiem teatru z prawdziwego zdarzenia. Zawsze „trzymała stronę” artystów, a na pierwszym miejscu stawiała komfort ich pracy i artystyczny wizerunek Teatru. Uznanie wszystkich pracowników Teatru zdobyła wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem. I choć była osobą niezwykle wymagającą i konsekwentną, dbającą o wzajemny szacunek, to jej życzliwość i wyrozumiałość sprawiały, że każda Jej decyzja – bywało, że dyskusyjna – przyjmowana była ze zrozumieniem i akceptacją.

O ludziach jak Pani Kasia często mówi się „człowiek teatru starej daty”…
Coś w tym określeniu jest! Wielka strata, że odchodzą i jest Ich coraz mniej.

data dodania:
14.01.2020
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniach
do opery G. Verdiego pt. DON CARLOS solistów-śpiewaków. Premiera odbędzie się w maju 2020 roku.

data dodania:
14.01.2020
W minioną sobotę (11.01.2020) w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyło się uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia istnienia województwa łódzkiego. Z tej okazji na naszej scenie wystąpily gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz zespoły, chóry i kapele z regionu łódzkiego, jak również zostały podsumowane wszystkie działania organizowane przez samorząd województwa podjęte w związku z jubileuszem.

data dodania:
7.01.2020

Teatr Wielki w Łodzi  zaprasza na przesłuchania na stanowisko
artysty chóru w grupie głosów tenor
program przesłuchania:
G. Bizet CARMEN – La cloche a sonne, I akt
G. Verdi NABUCCO – Va, pensiero
Termin przesłuchań:
12 lutego 2020, godz. 13.00, sala 408
Teatr Wielki w Łodzi (wejście od ul. Jaracza)
Zgłoszenia (CV) proszę przesyłać do 7 lutego 2020 na adres:
e-mail: m.salski@teatr-wielki.lodz.pl


data dodania:
30.12.2019
Tuż przed świętami (23 grudnia) br. odszedł w wieku 93. lat wybitny Artysta – znakomity tenor i pedagog Janusz Zipser. Przez całą swoją karierę artystyczną związany był z Operą Wrocławską, jednak Jego „droga operowa” wiodła niemal przez wszystkie sceny polskie i wiele zagranicznych.

data dodania:
23.12.2019
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2020 życzymy Państwu pomyślności, szczęścia oraz cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów w życiu prywatnym i zawodowym.

Dyrekcja i Pracownicy Teatru Wielkiego w Łodzi

data dodania:
21.12.2019
18 grudnia 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie 3. edycji projektu ŁÓDZKIE PEŁNE KULTURY. Zaproszone instytucje kultury, które brały udział w projekcie otrzymały oficjalne podziękowania z rąk Waldemara Drozda, Dyrektora ŁDK. Teatr Wielki w Łodzi również uczestniczył w projekcie, zajęcia wokalno-aktorskie prowadzili artyści naszego chóru: Dagny Konopacka-Maćkowiak i Michał Jan Barański.

data dodania:
20.12.2019
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że kasy biletowe oraz biuro obsługi widzów będą nieczynne w dniach 24, 25 i 26 grudnia 2019r. oraz 1 stycznia 2020r.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem na nowy rok.

data dodania:
13.12.2019

"TEATR JEST PO TO, ŻEBY NACIESZYĆ SIĘ PIĘKNEM I POCZUĆ PRZYJEMNIE"
Niech żyje bal sylwestrowy w operze - z Dariuszem Stachurą, dyrektorem naczelnym Teatru Wielkiego w Łodzi rozmawiał Dariusz Pawłowski. Zapraszamy do lektury!

UWAGA! Zmiana w repertuarze styczniowym. Informacje w aktualności [KLIK].


data dodania:
12.12.2019

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko: muzyk orkiestry – drugie skrzypce – muzyk tutti.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net