Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
17.08.2017
Przygotowania do czerwcowego koncertu Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi nabrały takiego rozpędu, że w rezultacie powstało całe przedstawienie. Już 17 września o godz. 17:00 będziecie mogli zobaczyć CZARODZIEJSKĄ SKRZYNIĘ – spektakl muzyczny o sile dziecięcej wyobraźni i magii teatru. Zapraszamy w radosną podróż pełną ciepłych, wakacyjnych wspomnień, w którą zabiorą nas młodzi śpiewacy pod kierownictwem muzycznym Macieja Salskiego i w reżyserii Agnieszki Lechocińskiej.

CZARODZIEJSKA SKRZYNIA
17 września 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
11.08.2017
26 sierpnia o godz. 17:00 zapraszamy do Kalinowej na Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski. Tego dnia artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – Bernadetta Grabias, Patrycja Krzeszowska, Patryk Rymanowski, Dominik Sutowicz, Łukasz Motkowicz, Marcin Werner, Monika Maciejewska-Potockas, Gintautas Potockas, Kinga Łapińska i Paweł Kurpiel – wystąpią w koncercie NIE TAKI STRASZNY DWÓR z utworami z opery... STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki i librettem Jana Chęcińskiego, który pochodził z okolic Kalinowej, a akcję opery osadził we dworze o nieco zmienionej nazwie Kalinów. Wstęp wolny. Zapraszamy ciepło i jeszcze wakacyjnie!
 

data dodania:
9.08.2017
Trwa bezprecedensowy projekt CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY. Powoli zmierzamy do finału konkursu na skomponowanie opery o łódzkim fabrykancie Izraelu Poznańskim. ​W niedzielę 24 września o godzinie 17:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się specjalny koncert, podczas którego usłyszymy kompozycje dwojga finalistów – Katarzyny Brochockiej i Rafała Janiaka. W głównych partiach wystąpią: Małgorzata Walewska (Zofia), Stanisław Kierner (Poznański w kompozycji Rafała Janiaka), Aleksander Kunach (Poznański w kompozycji Katarzyny Brochockiej) i Wojciech Pszoniak (Przybysz). Libretto opery stworzyła Małgorzata Sikorska-Miszczuk.

CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY – wykonanie estradowe I aktu opery z udziałem solistów, Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi
24 września 2017 / godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
27.07.2017
W wieku 84 lat zmarł wybitny polski śpiewak operowy Jan Kunert, artysta który przez 20 lat swojej kariery artystycznej był związany z Teatrem Wielkim w Łodzi.

data dodania:
27.07.2017
Tytuł jest przyznawany przez Radę Miasta i jest szczególnym wyróżnieniem za godną najwyższego uznania działalność na rzecz Miasta. Obok naszej solistki wyróżnieni zostali: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Marcin Gortat i Adam „O.S.T.R” Ostrowski. Joanna Woś i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk są pierwszymi kobietami, którym przyznano ten tytuł. Gratulujemy!

data dodania:
7.07.2017
Tegoroczna edycja Łódzkich Senioraliów była niezwykle bogata pod względem oferty skierowanej do najstarszych mieszkańców miasta. W sumie odbyło się ponad 700 różnego rodzaju wydarzeń. Również nasz Teatr miał swój udział w majowych Dniach Seniorów.  Jest nam niezwykle miło, że nasza inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem seniorów oraz została uhonorowana podczas spotkania dedykowanego Partnerom IV Łódzkich Senioraliów. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

data dodania:
3.07.2017
Z radością informujemy, że Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego przyznało Teatrowi Wielkiemu tytuł "Przyjaciela NZS Regionu Łódzkiego" za wspieranie działań organizacji i wkład w rozwój łódzkiego środowiska akademickiego. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się 30 czerwca 2017 r. w Pałacu Biedermanna. Dziękujemy!

data dodania:
29.06.2017
Drodzy Widzowie, uprzejmie informujemy o zmianie pracy Biura Obsługi Widzów i kas Teatru, które będą czynne do najbliższej niedzieli 2 lipca 2017 r. włącznie. Przypominamy, że w przerwie wakacyjnej bilety na spektakle można kupować on-line. Biuro Obsługi Widzów wznowi pracę 7 sierpnia 2017 r., natomiast kasy Teatru będą czynne ponownie od 21 sierpnia 2017 r.


data dodania:
27.06.2017
Pierwszy raz spotkali się 20 września 2016 r. na castingu do Łódzkiego Chóru Teatralnego VERDIANA. Od tamtej pory widywali się raz w tygodniu na próbach, by na koniec sezonu wystąpić przed publicznością Teatru Wielkiego w Łodzi. Dziękujemy Dawidowi Jarząbowi za to, że z wielkim oddaniem przygotowywał dzielnych miłośników śpiewu do niedzielnego występu. Dziękujemy także mocno Maciejowi Salskiemu, który od dwóch lat wkłada swoje serce w muzyczne szlifowanie najmłodszych głosów, czego efekt usłyszeliśmy podczas koncertu finałowego Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. Mali śpiewacy nie spoczywają na laurach i już po wakacjach zobaczymy ich w spektaklu muzycznym CZARODZIEJSKA SKRZYNIA. A teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniego wydarzenia.

data dodania:
25.06.2017
W sobotę 24 czerwca 2017 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się gala Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. W kategorii najlepsza choreografia został HENRYK KONWIŃSKI. Jury XI edycji nagród doceniło choreografie spektaklu Teatru Wielkiego w Łodzi: SIWA MGŁA I KRZESANY. Panu Konwińskiemu serdecznie gratulujemy, a Państwa zapraszamy na spektakl ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY w nowym sezonie.

ŚWIĘTO WIOSNY.KRZESANY
3 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
17 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net