Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
17.10.2017
To wprawdzie jeszcze nie dzisiaj, jednak te Tuwimowskie słowa pasują jak ulał do tego, czym zamierzamy Państwa uraczyć w ostatnią noc 2017 roku. Będzie dowcipnie i z dystansem, pikantnie i z pozytywną energią, z Tuwimowskim poczuciem humoru i frywolnością podkasanej muzy. W przedbalowym dwuczęściowym spotkaniu z naszymi znakomitymi artystami każdy z Państwa niewątpliwie znajdzie coś dla siebie, bowiem wachlarz artystycznych propozycji będzie iście imponujący: od największych przebojów światowego musicalu, przez operetkowe szlagiery mistrzów tego gatunku, po prawdziwe hity gigantów muzyki operowej. A później wielki bal z Państwa udziałem, jak przystało na okazję i miejsce – w iście operowym stylu! Zapraszamy więc, bo warto i zapewniamy, że tej nocy w Teatrze Wielkim „będzie, będzie się działo i znowu nocy będzie mało"!

W tym roku proponujemy Państwu niezapomniane przeżycia zarówno podczas koncertu sylwestrowego z udziałem wszystkich zespołów artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi, nim jeszcze wybije północ, jak i na wielkim balu w wytwornym foyer Teatru. Do wyboru kilka opcji cenowych, bilety już od 150 zł od osoby. Sprzedaż rozpoczynamy 25 października 2017 r. Szczegółowe informacje wkrótce.

data dodania:
17.10.2017

Drodzy Widzowie,
z przykrością informujemy, że spektakl baletowy ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY w dniu 3 listopada 2017 r. został odwołany. Wszystkich zainteresowanych tym przedstawieniem zapraszamy do Teatru Wielkiego w Łodzi 17 listopada o godz. 18:30. Osoby posiadające bilety na 3 listopada prosimy o kontakt z kasą Teatru (42 633 77 77). Za zaistniałą sytuację ogromnie przepraszamy.

ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY
17 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
16.10.2017

Zawsze miał dobry humor, zawsze w zanadrzu jakąś pikantną anegdotkę (zwłaszcza o kolegach – jak on – basach), zawsze też nieporozumienia i kłopotliwe sytuacje starał się zamieniać w nic nieznaczące i mało istotne epizodziki z tzw. życia zakulisowego artystów.
Kiedy w latach osiemdziesiątych pojawił się w naszym Teatrze, natychmiast zdobył sympatię zespołu, a pierwsze role przyniosły Mu wielkie uznanie krytyki teatralnej i gorące przyjęcie publiczności.
A było ich wiele – mniejsze i większe – zawsze realizowane z wielkim pietyzmem i kunsztem wokalnym. Tytułowi Mefistofeles i Borys Godunow oraz główne partie w: ERNANIM (de Silva), DON CARLOSIE (Inkwizytor i Filip), ŻYDÓWCE (Kardynał), EUGENIUSZU ONIEGINIE (Gremin), WALKIRII (Wotan),
NABUCCO (Zaccaria), ŁUCJI Z LAMMERMOORU (Rajmondo) – to kreacje wokalno-aktorskie, które publiczność pamięta do dziś, a krytycy muzyczni uznali za wzorcowe, a przecież to tylko kilka z repertuaru Artysty.
Długo by wymieniać polskie i zagraniczne sukcesy Romualda Tesarowicza. W polskich i europejskich teatrach operowych i na estradach filharmonicznych pojawiał się często – zawsze elektryzując swoją osobowością i talentem zarówno melomanów, jak i kolegów towarzyszących mu na scenie.
Bardzo trudno pisać dziś o Romku Tesarowiczu w czasie przeszłym.
Romku, i Ty, i Twoje kreacje na bardzo długo pozostaną w naszej pamięci. Mieliśmy nadzieję spotkać się za kilka dni 24 października na jubileuszu 30-lecia spektaklu NABUCCO. Oglądaj nas ze swojego nieba.

Na zdjęciu Romuald Tesarowicz w spektaklu: ERNANI Giuseppe Verdiego z 1990 r. / fot. Chwalisław Zieliński


data dodania:
16.10.2017
Jeśli chcesz mieć wpływ, na co zostanie wydanych 5 mln zł z budżetu województwa łódzkiego na rok 2018, zagłosuj. Możesz wybierać z pośród 209 zadań zgłoszonych w całym województwie.
– Zapraszamy gorąco wszystkich mieszkańców do oddania swojego głosu w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Ponieważ nie zawiedli Państwo podczas składania propozycji zadań, liczymy, że wezmą Państwo udział w głosowaniu i wybiorą najciekawsze inicjatywy, które zostaną zrealizowane ze środków Województwa Łódzkiego – zachęca Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
Głosowanie pisemne trwa do 22 października, natomiast elektroniczne – do 31 października 2017 r. Więcej informacji.

data dodania:
14.10.2017
Drodzy Nauczyciele! Dziś Wasze święto. Zapewne chcielibyście spędzić je wyjątkowo. Dlatego mamy dla Was mały upominek! Bilet na dzisiejszy spektakl EUGENIUSZ ONIEGIN Piotra Czajkowskiego pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego w cenie 25 zł, a dla osoby towarzyszącej w prezencie. A żeby świętowania nie zakończyć za szybko, jutro ponawiamy propozycję!*. Bądźcie w tym szczególnym dla Was dniu z nami!
 
* Oferta dotyczy spektaklu EUGENIUSZ ONIEGIN granego 14 i 15 października 2017 r.
* Oferta limitowana. Ważna dla 25 nauczycieli na spektakl 14 października i dla 25 osób na 15 października. Decyduje kolejność zgłoszeń.
* Cena biletu 25 zł, a dla osoby towarzyszącej gratis.
* W celu skorzystania z promocji prosimy o kontakt z kasą Teatru (42 633 77 77).

data dodania:
13.10.2017
W nowym sezonie kontynuujemy uwielbiany przez publiczność cykl NIE TYLKO OPERA. W środę 11 października 2017 r. artyści Teatru – Robert Ulatowski (bas) i Agnieszka Makówka (mezzosopran), muzycy: Michał Karkusiński (fortepian), Dymitr Kościuszko (trąbka), Adam Przybylski (gitara basowa) oraz zespół wokalny w składzie: Agnieszka Białek, Sylwia Nowicka, Joanna Skoblewska, Krzysztof Pilch, Artur Mleko wykonali PIEŚNI ZNAD MISSISIPI, czyli utwory gospel. Jak było, możecie już tylko zobaczyć w naszej fotorelacji. Zachęcamy!

data dodania:
12.10.2017
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dyrekcja Teatru – Krzysztof Marciniak oraz Tadeusz Kozłowski – zaprezentowała plan artystyczny na sezon 2017/2018. W konferencji wziął udział Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

W sezonie 2017/2018 listę ponad 300 premier znakomitych przedstawień Teatru Wielkiego wzbogacą dzieła takie, jak: operetka ZEMSTA NIETOPERZA Johanna Straussa II w reż. Giorgio Madii i pod kierownictwem muzycznym Tadeusza Kozłowskiego, balet BAJADERA pod kierownictwem muzycznym Michała Kocimskiego, opera OTELLO Giuseppe Verdiego w reż. Piotra Trzaskalskiego, TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM Andre Previna w reż. Macieja Prusa.

data dodania:
12.10.2017
Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,
dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi z wielkim żalem musiała podjąć decyzję o odwołaniu dwóch spektakli ZŁOTE RUNO zaplanowanych na 4 i 5 listopada 2017 r., za co ogromnie Państwa przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że w dniu 5 listopada o godz. 17:00 zostanie zaprezentowany STRASZNY DWÓR w reż. Krystyny Jandy. Wszystkie osoby posiadające bilety na ZŁOTE RUNO prosimy o kontakt z kasą lub Biurem Obsługi Widzów (42 633 31 86).

STRASZNY DWÓR
5 listopada 2017, godz. 17:00

data dodania:
11.10.2017
10 października 2017 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, przed rozpoczęciem spektaklu NABUCCO Giuseppe Verdiego, ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu kompozytorskiego na operę CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY. Decyzją jury Grand Prix i 45 tysięcy złotych (30 tysięcy jako główną nagrodę i 15 tysięcy na skomponowanie II aktu) otrzymał Rafał Janiak. II Nagroda i 15 tysięcy złotych trafiły do Katarzyny Brochockiej.

– Cieszę się, że znalazło się tylu zdolnych kompozytorów. Jury miało ogromny problem, by podjąć ostateczną decyzję – stwierdził Krzysztof Penderecki, przewodniczący jury. – Chciałbym osobiście pogratulować obojgu kompozytorom znakomitego przygotowania, wielkiego profesjonalizmu i wykorzystania, jak często mówię, najwspanialszego instrumentu jakim jest ludzki głos, a także znakomitego skomponowania wszystkich partii wokalnych. Gratuluję Panu Rafałowi Janiakowi, laureatowi Grand Prix finału konkursu na operę „Człowiek z Manufaktury”. Mam nadzieję, że II Nagroda przyznana Pani Katarzynie Brochockiej nie będzie dla niej zbyt wielkim rozczarowaniem. Jeszcze raz życzę Państwu dalszych wspaniałych sukcesów, wytrwałości, konsekwencji, ale też ogromnej osobistej satysfakcji z tego, co Państwo tworzycie. Będę czekać z wielkim zainteresowaniem na prawykonanie całej opery w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Podczas finałowego koncertu w Teatrze Wielki w Łodzi odbyło się głosowanie widzów na najlepsza ich zdaniem kompozycję. Oddano 380 ważnych głosów. Nagroda Publiczności Operowej trafiła do Rafała Janiaka.
 

data dodania:
9.10.2017
7 października 2017 r. przed spektaklem SPARTAKUS publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi była świadkiem niecodziennego wydarzenia. Artyści Chóru pod kierownictwem Macieja Salskiego wykonali nieśmiertelną pieśń Va pensiero z NABUCCO Verdiego, tym samym zapraszając na uroczystości związane z jubileuszem 30 lat spektaklu na łódzkiej scenie operowej. Widzimy się 24 października 2017 r. o godz. 18:30, a tymaczasem zapraszamy do obejrzenia video z sobotniego flash moba.

VIVA NABUCCO!
24 października 2017, godz. 18:30 / KUP BILET


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net