Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
24.05.2017
Drodzy Widzowie, planując wizytę w Teatrze Wielkim w Łodzi w najbliższą sobotę 27 maja 2017 r. podczas XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych, zwróćcie uwagę na utrudnienia w ruchu drogowym ze względu na odbywający się w tym czasie 15. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. O szczegółach związanych z zamknięciem niektórych ulic możecie przeczytać TUTAJ. Spektakl kanadyjskiego zespołu RUBBERBANDance Group planujemy rozpocząć punktualnie. Po spektaklu odbędzie się również spotkanie z artystami.

data dodania:
24.05.2017
Jesteśmy już na półmetku XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych. Poznajemy świat za sprawą róznorodnych form tańca – przez balet klasyczny, przez mistyczny, po uliczny. Przed nami piąte spotkanie baletowe w tym roku, czyli występ kanadyjskiego zespołu RUBBERBANDance Group.
VIC'S MIX
zachwyca, doskonale reprezentuje swobodę i otwartość montrealskiej sceny tanecznej. Stworzona przez Victora Quijada autorska i rewolucyjna estetyka taneczna RBDG łączy dwa przeciwstawne światy taneczne i ich estetyki – zestawia spontaniczność, odwagę i chęć podejmowania ryzyka charakterystyczne dla kultury hip-hopowej z wyrafinowaniem i dojrzałością tańca klasycznego i współczesnego. Spektakle RBDG w sposób prawdziwy i odważny zgłębiają relacje międzyludzkie, skupiając się przede wszystkim na pasji obsesji, bestialstwie przemocy oraz delikatności koniecznej do mierzenia się z tragedią i komedią.

26 maja 2017, godz. 20:00 / pokaz filmów dokumentujących pracę nad metodą RUBBERDANCE / wstęp wolny
27 maja 2017, godz. 19:00 / spektakl VIC'S MIX oraz spotkanie z publicznością / KUP BILET
28 maja 2017, godz. 18:00 / spektakl VIC'S MIX / KUP BILET
UWAGA! NIESPODZIANKA! Wpisując kod rabatowy vicsmix, kupicie bilety na spektakle z rabatem 20 zł od ceny podstawowej. Oferta ważna wyłącznie w sprzedaży on-line. Ilość transakcji rabatowych jest ograniczona. Zyskują najszybsi!

data dodania:
23.05.2017
Łódzcy Seniorzy licznie stawili się w Teatrze Wielkim w Łodzi, by posłuchać o operowych animaliach, czyli o tym, w jaki sposób zwierzęta występują w utworach operowych. Dziękujemy za liczne przybycie i atencję. Polecamy kolejne SELLINARIA, w których między innymi o sponsoringu i mecenacie w kulturze oraz o bezgranicznej miłości do tańca Ewy Wycichowskiej.

gość: Aleksander Laskowski
18 czerwca 2017
TANIEC PONAD WSZYSTKO! / Łódzkie Spotkania Baletowe
gość: Ewa Wycichowska
KUP BILET


data dodania:
23.05.2017
„Na pierwszy rzut oka – czystość i perfekcja baletu, na drugi – intryga, korupcja, nepotyzm oraz zacięta walka o wpływy i władzę. Aż do ostatniej kropli krwi, potu i... kwasu". Już dziś 23 maja 2017 r. trzecia odsłona XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych filmowo. O 20:30 zapraszamy do Muzeum Kinematografii na pokaz filmu BABILON BOLSZOJ w reż. Nicka Read.

Kolejna projekcja:
30 maja 2017 / OSTATNIE TANGO, reż. German Kral (2015).
WIĘCEJ

data dodania:
22.05.2017
Dziękujemy zespołowi ACOSTA DANZA za przyjazd na XXIV Łódzkie Spotkania Baletowe prosto z Kuby i zaprezentowanie świeżego spojrzenia na sztukę tańca. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

data dodania:
19.05.2017
W czerwcowy wieczór artyści Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi – Magdalena Cierzniewska, Ewelina Hrycak, Dagny Konopacka, Michał Jan Barański, Przemysław Cierzniewski, Szymon Figurski, Adam Suwald – oraz solistka Olga Maroszek zaprezentują klasykę polskiej piosenki kabaretowej w taki sposób, by dali się Państwo oczarować temu urokliwemu połączeniu poezji, humoru i pogodnej elegancji. Zapraszamy do spędzenia kolejnego koncertu z cyklu NIE TYLKO OPERA w towarzystwie „Starszych Panów” i niezapomnianych utworów z repertuaru ich Kabaretu. Duet Przybora & Wasowski to gwarancja klasy, charme’u i wysmakowanej rozrywki w stylu retro.

NIE TYLKO OPERA – PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO
6 czerwca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
19.05.2017
Miło nam poinformować, że spektakl SEMELE znalazł się w finale plebiscytu Łódzkie Sukcesu na najważniejsze wydarzenie w regionie w kwietniu 2017 r. Spektakl został nominowany przez kapitułę w składzie: Grzegorz Zieliński (właściciel klubu Piotrkowska 97), szefowie Telewizji Toya, Radia Eska i Gazety Wyborczej". Przesyłamy zatem piękne uśmiechy i wielkie czerwone serce wszystkim tym, którzy zagłosują na naszą operę w tym blebiscycie. Głosować można TUTAJ.

data dodania:
18.05.2017
Trwają XXIV ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE. Tradycyjnie zespół baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach festiwalu przygotuje swoją premierę. W tym roku zostanie zrealizowany SPARTAKUS Arama Chaczaturiana w choreografii Kirilla Simonova. W drugiej połowie XIX wieku nowym centrum sztuki baletowej stała się Rosja. Kontynuatorem rosyjskiej tradycji muzyki baletowej stał się zapewne Aram Chaczaturian, którego „Taniec z szablami” z baletu „Gajane" oraz „Adagio" z baletu SPARTAKUS należą do najbardziej znanych utworów rosyjskiej muzyki klasycznej XX wieku.

SPARTAKUS
17 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
18 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
20 czerwca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
17.05.2017
Z samego rana podrzucamy dobre wieści. Czytelnicy na całym świecie dowiedzą się o naszej jubileuszowej HALCE dzięki recenzji Aleksandra Laskowskiego w wiodącym na świecie piśmie operowym Opera Magazine. Zapraszamy do lektury oraz na dzisiejszy pokaz HALKI, którą wybraliśmy jako reprezentacyjny spektakl na Dzień Teatru Publicznego i wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przekazaliśmy go widzom w ramach akcji „Bilet do teatru za 500 groszy".
Jednocześnie przypiminamy, że Aleksander Laskowski będzie gościem najbliższego SELLINARIUM o mecenacie i sponsoringu w sztuce w dniu 28 maja 2017 r. Zapraszamy.

data dodania:
17.05.2017
20 maja obchodzimy Dzień Artysty Śpiewaka. Nie ma bodaj lepszego miejsca do celebrowania tego święta niż opera. Dlatego mamy dla Was wyjątkową propozycję. Tylko w tym dniu i tylko jeden raz będzie można kupić bilety w atrakcyjnej cenie na jedyny w Polsce koncert ANGELI GHEORGHIU – jednej z największych sopranistek świata, na której występy czeka publiczność od Nowego Jorku, przez Mediolan, po Tokio. 10 czerwca 2017 r. artystka wystąpi w Teatrze Wielkim w Łodzi.

W Dniu Artysty Śpiewaka od 12:00 do 19:00 zapraszamy do kasy Teatru a między 12:00 - 22:00 online, by kupić bilety z bonifikatą 50%. Oferta dotyczy VI i VII strefy.

ANGELA GHEORGHIU – KONCERT
10 czerwca 2017, godz. 20:00 / KUP BILET

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net