Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
24.02.2017
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY!
Na dobry początek tygodnia mamy dla Was ofertę specjalną.
27 lutego 2017 r. będziecie mogli kupić bilet na wieczór baletowy w dwóch częściach ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY
10 marca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
11 marca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
12 marca 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
23.02.2017
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa HaWa ze wspaniałego koncertu Grażyny Brodzińskiej, która 22 lutego 2017 r. wystąpiła w Teatrze Wielkim w Łodzi wraz z Marcinem Jajkiewiczem, Januszem Krucińskim oraz z Orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Wojciecha Rodka.

data dodania:
22.02.2017
W piątek 3 marca 2017 r. o godz. 18:30 przed spektaklem HOLENDER TUŁACZ zapraszamy na prelekcję dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego w Łodzi, Wojciecha Rodka, który wprowadzi nas w muzyczny świat Richarda Wagnera i jego przełomowej opery.
 
Ogromne wyczucie teatru i geniusz muzyczny Wagnera zaowocowały dziełem, które zachwyca, intryguje, skłania do refleksji. W HOLENDRZE TUŁACZU złowieszczy motyw żeglarza kontrastuje z tematem miłości, poświęcenia i wierności aż po grób. Nastrój grozy i tajemniczości budowany jest przez monumentalną orkiestrę, a libretto z filozoficzną głębią napisał sam kompozytor. Oparł je na zaczerpniętym z legend skandynawskich opowiadaniu Heinego o przeklętym żeglarzu, skazanym na tułaczkę po wszystkich morzach świata, póki nie znajdzie się kobieta, która aż po grób będzie mu wierna" – pisze Józef Kański.

3 marca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
5 marca 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

Dla studentów szkół muzycznych i Akademii Muzycznej mamy specjalną ofertę bilet w cenie 10 zł do kupienia w Kasie Teatru za okazaniem ważnej legitymacji. Zapraszamy.

data dodania:
21.02.2017
Jest nam niezwykle miło poinformować, że Teatr Wielki w Łodzi otrzymał dofinansowanie MKiDN na XXIV Łódzkie Spotkania Baletowe z wysoką piątą pozycją w priorytecie TEATR. Dzięki temu wsparciu festiwalowa publiczność będzie mogła cieszyć się jeszcze lepszym programem i organizacją naszego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do Teatru Wielkiego w Łodzi na trwające od 50 lat największe święto baletu w Polsce! Sprzedaż biletów i karnetów trwa. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem oraz cennikiem Festiwalu.

Łódzkie Spotkania Baletowe organizowane są przez Teatr Wielki w Łodzi ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

data dodania:
17.02.2017
Kolumbijska sopranistka Amalia Avilán wraz z kwartetem wiolonczelowym w składzie: Agnieszka Kołodziej, Maciej Baran, Adam Czyszak, Marcin Bańczyk przenieśli publiczność lutowego koncertu z cyklu NIE TYLKO OPERA w ciepłe klimaty. Południowe rytmy oraz słowa Aleksandry Bęben wybrzmiały w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi z walentynkową mocą. Dziękujemy Państwu za obecność i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Joanny Miklaszewskiej-Sierakowskiej.

data dodania:
16.02.2017
Ogłaszamy jedną z najbardziej wyczekiwanych informacji sezonu – repertuar XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych, które w tym roku będą trwały od 3 maja do 20 czerwca. A już jutro 17 lutego o godz. 12.00 rusza sprzedaż biletów na to wielkie święto baletu.
CENNIK // REPERTUAR

Łódzkie Spotkania Baletowe odbędą się w Łodzi już po raz dwudziesty czwarty. Od pierwszej edycji w 1968 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi gościły wszystkie najbardziej liczące się na świecie zespoły baletowe, a sam festiwal – dzięki odpowiedniemu doborowi repertuaru i zespołów – stał się wyjątkowym forum konfrontacji tego, co w sztuce baletu i teatru tańca najwartościowsze, aktualne i godne odnotowania.

Program XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych został skonstruowany tak, by był kontynuacją założeń festiwalu – idei otwartości na to, co nowe i wartościowe w sztuce tańca przy zachowaniu pamięci o wielkiej klasyce baletowej.

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosiła do udziału w XXIV edycji Łódzkich Spotkań Baletowych światowej klasy zespoły taneczne: English National Ballet z Wielkiej Brytanii (po raz pierwszy w Polsce) z dwoma spektaklami: BALLET BOLD i KORSARZ, nowo powstały kubański zespół Acosta Danza (po raz pierwszy w Polsce) oraz Akram Khan Company z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy w historii festiwalu publiczność będzie miała możliwość obejrzeć zespół z Chin – BeijingDance/LDTX z Pekinu. Zaprezentuje się także zespół z Kanady – RUBBERBANDance Group z Montrealu. Tradycyjnie zespół baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach festiwalu przygotuje swoją premierę. W tym roku zostanie zrealizowany SPARTAKUS Arama Chaczaturiana w choreografii Emila Wesołowskiego.

data dodania:
15.02.2017
Kolejny miesiąc, kolejna odsłona cyklu NIE TYLKO OPERA. W marcu zapraszamy na KWINTET Z BLASKIEM, czyli koncert najbardziej błyszczących instrumentów w orkiestrze – dętych blaszanych! W Sali Kameralnej usłyszymy i zobaczymy kwintet dęty Teatru Wielkiego w Łodzi w składzie: Konrad Boniński (trąbka), Mirosław Dudek (trąbka), Waldemar Szelągowski (waltornia), Tomasz Jagoda (puzon), Justyna Makowiecka (tuba). Wieczór poprowadzi Aleksandra Bęben.

NIE TYLKO OPERA
Kwintet z blaskiem

15 marca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET


Choć na estradzie koncertowej nie siedzą w pierwszych rzędach orkiestry, to blask bijący od tzw. blachy, czyli instrumentów dętych blaszanych, widoczny jest w najdalszych miejscach na widowni. Tym razem ów blask bez wątpienia będzie można… usłyszeć! Kwintet dęty Teatru Wielkiego w Łodzi, to muzycy doświadczeni, utalentowani i zgrani, co znakomicie udowodnią wykonując tak różnorodną muzykę, jak utwory Wolfganga A. Mozarta, Jana S. Bacha, Henry’ego Purcella, Samuela Barbera, Jeremiaha Clarke’a – tym razem już w pierwszym rzędzie sceny. To rzadka okazja usłyszeć „blachę” w roli głównej (i jedynej!), tym bardziej więc warto, zwłaszcza, że wszystkie wykonywane utwory prezentowane będą w oryginalnym opracowaniu The Canadian Brass. To rzeczywiście będzie koncert z muzycznym blaskiem!

data dodania:
14.02.2017
Karnawał w pełni, więc warto przetańczyć choć raz całą noc. O zjawisku, jakim jest musical, opowie podczas najbliższego SELLINARIUM dr Jacek Mikołajczyk. Zapraszamy na lutową odsłonę cyklu edukacyjnego prowadzonego przez Michała J. Stankiewicza.
 
PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC…
Cały ten musical

26 lutego 2017, godz. 12:00
KUP BILET


Dwudziestowieczny, a zatem młodszy brat opery i operetki. Urodził się w Ameryce, dziś jego przeboje wystawiane są w teatrach na wszystkich kontynentach. Kiedyś mówił (śpiewał?) głównie językiem jazzu, z czasem stał się muzycznym poliglotą, wciągając w swoją orbitę rock, pop, a niedawno nawet hip-hop. Pod względem popularności, w globalnym świecie rozrywki może stanąć w szranki z Hollywood czy największymi gwiazdami muzyki popularnej. Musical – gatunek, który w ciągu kilkudziesięciu lat podbił światowe sceny muzyczne. O jego historii, najbardziej charakterystycznych odmianach oraz o tym, w jakim kierunku wydaje się zmierzać obecnie, opowie Jacek Mikołajczyk, historyk musicalu i reżyser teatralny. Wspomni o musicalowych „evergreenach”, takich jak My Fair Lady Fredericka Loewego czy West Side Story Leonarda Bernsteina, ale również o „megamusicalach” Andrew Lloyd Webbera oraz o Hamiltonie Lina-Manuela Mirandy, najnowszym, rewolucyjnym hicie Broadwayu.

data dodania:
9.02.2017
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY!
Na dobry początek tygodnia mamy dla Was promocję specjalną.
13 lutego będziecie mogli kupić bilet na operę HOLENDER TUŁACZ w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

HOLENDER TUŁACZ
3 marca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
5 marca 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
3.02.2017
4 lutego 2017 r. po raz kolejny miłośnicy sztuki baletowej będą mieli szansę zobaczyć kulisy pracy Zespołu Baletowego Teatru Wielkiego w Łodzi. Jeśli pasjonuje Was taniec, jesteście ciekawi, jak tancerze przygotowują się do przedstawień, przyjdźcie do nas i podpatrzcie zmagania artystów z trudną i fascynującą materią tańca.
 
Terminy:
4 lutego 2017, godz. 10:00 / BRAK MIEJSC
4 marca 2017, godz. 10:00 / BRAK MIEJSC

Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.

UWAGA! Na lutową próbę nie ma już miejsc. Kolejna odbędzie się 4 marca 2017 r. o godz. 10.00.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W tytule maila prosimy wpisać: Próba Otwarta Baletu oraz datę próby, w treści maila swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń. Do zobaczenia w Teatrze!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net