Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
14.12.2017
Pokaz legendarnego baletu ZIEMIA OBIECANA w Teatrze Wielkim w Łodzi 2 grudnia zwieńczył Rok Władysława Reymonta w województwie łódzkim. Ten spektakl – historia Łodzi opowiedziana tańcem – wybrzmiał szczególnie pięknie w roku, w którym noblista obchodziłby 150. urodziny. Nie dziwi więc, że pisarz pojawił się na Dworcu Łódź Fabryczna we flash-mobie z udziałem artystów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Można już zobaczyć efekt!


 

data dodania:
12.12.2017
Z przyjemnością informujemy, że najbliższa premiera Teatru Wielkiego w Łodzi ZEMSTA NIETOPERZA została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Panu Marszałkowi dziękujemy, a Państwa zapraszamy na spektakle.

ZEMSTA NIETOPERZA
13 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
14 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
16 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
17 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
26 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
27 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
28 stycznia 2018, godz. 18:00 / KUP BILET
30 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
16 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
17 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
18 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
11.12.2017
Wybrałam Lizę Minnelli, to oczywiste. Liza Minnelli to piękny głos, doskonała aktorka, uosobienie kobiecości, urok, styl, no i niesamowita osobowość. Wspaniała! – mówi z zachwytem AGNIESZKA MAKÓWKA (mezzosopran Teatru Wielkiego w Łodzi) o swojej kreacji do sesji zdjęciowej dla solistów śpiewaków.

Moje ulubione role operowe to: Carmen, Judyta, Dalila, Cherubin. Każda inna, każda wiele dla mnie znaczy. Zawsze wcielając się w te postaci, robię wszystko, by nie zawieść publiczności.

Teatr kocham. Uwielbiam być w środku wydarzeń. Bez niego nie wyobrażam sobie życia. To świetna perspektywa do tego, żeby nabrać właściwego dystansu do siebie i świata. A świat bez teatru byłby miejscem smutnym i depresyjnym. Teatr to genialny wynalazek – mówi artystka.

data dodania:
11.12.2017
Zapraszamy na grudniową PRÓBĘ OTWARTĄ BALETU. Jeśli pasjonuje Was taniec, jesteście ciekawi, jak tancerze przygotowują się do przedstawień, przyjdźcie do nas i podpatrzcie zmagania artystów z trudną i fascynującą materią tańca. Zapraszamy 16 grudnia 2017 r. W oczekiwaniu na najbliższą lekcję otwartą zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z poprzedniego sezonu.

PRÓBA OTWARTA BALETU / 16 grudnia 2017, godz. 10:00 || UWAGA! Na tę próbę nie ma już wolnych miejsc. Niebawem ogłosimy termin styczniowej próby.
Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W tytule maila prosimy wpisać: Próba Otwarta Baletu oraz datę próby, w treści maila swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń. Do zobaczenia w Teatrze!
data dodania:
7.12.2017

Rozpoczęliśmy pokazy wyczekiwanego przez cały długi rok DZIADKA DO ORZECHÓW. Na dzisiejszy poranny spektakl przybył do Teatru Wielkiego w Łodzi również Święty Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami, które rozdawały małym widzom słodkości.

Na kolejne pokazy zapraszamy już wieczorem, jutro i pojutrze oraz w lutym. Do zobaczenia!
UWAGA! Na dzisiejszy spektakl (7 grudnia 2017, godz. 18:30) zwolniło się kilka miejsc. Zapraszamy do kasy i do teatru wszystkich tych, którzy nie zdążyli kupić biletów wcześniej.


data dodania:
7.12.2017
Nasz baryton PRZEMYSŁAW REZNER wybrał za przebranie postać klauna. Miłośnikom opery może skojarzyć się z BARONEM CYGAŃSKIM, czytelnikom horroru – z postacią z powieści „To!” Stephena Kinga.

Wybrałem tę postać, ponieważ Klaun potrafi być smutny, wesoły, refleksyjny, infantylny, zły, dobry, nie tracąc swojej osobowości. Klaun potrafi być każdym, ale nie każdy potrafi być klaunem. Ja potrafię. To dar i sztuka. Za dar jestem wdzięczny, ze sztuki dumny – mówi artysta.

Moje ulubione role to Papageno w „Czarodziejskim Flecie” i Rigoletto w... „Rigoletto”, Tewje w „Skrzypku na dachu” i Michonnet w „Adrianie Lecouvreur”, Kierownik wycieczki w „Kandydzie” i Figaro w „Cyruliku Sewilskim”.
Każda, prócz Rigoletta, dała mi niezwykły impuls do dalszej pracy nad sobą, każda była punktem zwrotnym w życiu, każda odcisnęła swe piętno, każda jest spełnieniem. Rigoletto jest pożądaniem. Nigdy nie zaśpiewany, wymarzony, przemyślany, przeżyty, oczekiwany.

A czym dla mnie jest opera, teatr? – Opera nie. Teatr. Jest emanacją wszystkich emocji. Tych dobrych i złych. Jest miejscem, w którym mogę nimi żonglować, nie krzywdząc innych. Jest elementem szaleństwa w trwaniu i trwaniem w otaczającym nas szaleństwie.

data dodania:
6.12.2017

Maestro TADEUSZ KOZŁOWSKI został odznaczony srebrnym medalem Gloria Artis przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagroda została wręczona podczas jubileuszu 45-lecia pracy artystycznej wybitnego dyrygenta. Artyście składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wielu owocnych lat pracy twórczej.

Jednocześnie zapraszamy na niezwykły Koncert Sylwestrowy DZISIAJ WIELKI BAL W OPERZE, który poprowadzi Maestro Kozłowski.

data dodania:
5.12.2017

Już jutro, 6 grudnia 2017 r., na ulice Łodzi wyruszy specjalny Mikołajkowy Tramwaj napędzany siłami MPK, Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, Wycieczkami Starym Tramwajem po Łodzi oraz Artystów Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi – Magdaleny Cierzniewskiej, Beaty Olszewskiej, Eweliny Hrycak, Michała Jana Barańskiego, Romualda Kisielewskiego i Grzegorza Kujawiaka.

Zapraszamy wszystkich podróżnych do wspólnego śpiewania w czerwonym zabytkowym tramwaju na trasie: Radiostacja - Narutowicza - Kopcińskiego - Piłsudskiego - Przystanek Centrum - Kościuszki - Zachodnia - Pl. Wolności - Pomorska - Kilińskiego - Dworzec Łódź Fabryczna - POW - Narutowicza - Radiostacja w godzinach 14:30-16:30.


data dodania:
1.12.2017
W poniedziałki, jak wiecie, nie rozbimy scen, tylko sprzedajemy bilety. A najbliższy poniedziałek przypada niemalże w MIKOŁAJKI, co jest doskonałym pretekstem do tego, by obdarować Was czymś wyjątkowym. Tak zatem czynimy i już 4 grudnia 2017 r. zaproponujemy bilety w promocyjnej cenie 50 zł na KONCERT NOWOROCZNY (prezentowany 2 stycznia 2018 r.) Sprzedaż promocyjnych biletów w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

KONCERT NOWOROCZNY
2 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
1.12.2017
Boże Narodzenie to niezwykły czas, kiedy szukamy wytchnienia od codzienności, otwieramy swoje serca i poddajemy się świątecznej atmosferze. Jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne kolędowanie, które umacnia poczucie bliskości oraz wyzwala najbardziej pozytywne emocje.
Chcąc razem z Państwem doświadczyć tego wyjątkowego nastroju, zapraszamy na uroczysty KONCERT KOLĘD, podczas którego najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe wykonają soliści, chór, chór dziecięcy i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Łódzki Chór Teatralny Verdiana.

KONCERT KOLĘD
20 grudnia 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net