Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
28.03.2017
Tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi wezmą udział w jubileuszowym XX Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku im. Wojciecha Wiesiołłowskiego, który odbędzie się w dniach od 4 do 9 kwietnia 2017 r. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Jury pod przewodnictwem Emila Wesołowskiego zobaczy układy taneczne Alicji Bajorek (przygotowaną do konkursu przez Karolinę Sasin-Barylską), Adrianny Stępień z Kokim Tachibaną (przygotowaną przez Liubov Bakharevę i Wojciecha Domagałę), Karoliny Urbaniak (przygotowaną przez Ekaterinę Kitaevę-Muśko, Monikę Maciejewską-Potockas, Dominika Muśko i Gintautasa Potockasa) oraz Pawła Kurpiela (przygotowanego przez Ekaterinę Kitaevę-Muśko, Dominika Muśko i Aleksandrę Piotrowską). Życzymy powodzenia naszym tancerzom!
data dodania:
28.03.2017

W niedzielę profesor Elżbieta Nowicka w rozmowie z Michałem Stankiewiczem zabrała publiczność marcowego SELLINARIUM w podróż po świecie starożytnych legend, tajemniczych opowieści i dziecięcych bajek, tworzących bogatą literaturę operową i baletową. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania oraz zapraszamy na kolejny wykład z cyklu już w kwietniu.

SELLINARIUM
Operowe animalia
23 kwietnia 2017, godz. 12:00 / KUP BILET

 


data dodania:
27.03.2017
„Teatr jest taką świątynią, do której tłumnie bądź samotnie zdążamy, by przeżyć spotkanie z drugim człowiekiem, ufni w jego szczerość, wrażliwość i talent” – słowa Leszka Mądzika z okazji 56. Międzynarodowego Dnia Teatru wybrzmiały dziś w samo południe pod pomnikiem Leona Schillera w Łodzi, gdzie łódzkie środowisko teatralne jak co roku spotkało się, by współnie uczcić ten ważny dzień. Przesłanie na kolejny rok dla Teatru wygłosiła również prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska, podkreślając znaczenie dla łódzkiej sceny wielkich artystów: Bolesława Leśmiana (którego nieoficjalny rok świętujemy) i Aleksandra Tansmana. Profesor uznała również prapremierę ZŁOTEGO RUNA Tansmana w reż. Marii Sartovej za najważniejszy spaktakl tego sezonu.

 Zachęcamy do wysłuchania całego tekstu orędzia, jakie kieruje do nas Leszek Mądzik i zapraszamy na koncert Gustava Mahlera II Symfonia c-moll ZMARTWYCHWSTANIE, do którego inscenizację przygotowuje właśnie ten artysta..

data dodania:
27.03.2017
Za nami weekend z premierą kosmicznego widowiska tanecznego LAMAILA do muzyki skomponowanej przez Macieja Pawłowskiego, pod dyrekcją Tadeusza Płatka, z choreografią Andrzeja Morawca, kostiumami Anny Chadaj, scenografią Grzegorza Policińskiego, światłami Tomasza Filipiaka. Kto jeszcze nie widział spektaklu, ma szansę nadrobić zaległości w najbliższym czasie 28, 29, 30 i 31 marca oraz 1 i 2 kwietnia. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć Macieja Piąsty.

LAMAILA
28 marca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET        Premiera z Expressem
29 marca 2017, godz. 11:00 / KUP BILET
30 marca 2017, godz. 11:00 / KUP BILET
31 marca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
1 kwietnia 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
2 kwietnia 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
24.03.2017
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY!
Na dobry początek tygodnia mamy dla Was ofertę specjalną.
27 marca 2017 r. będziecie mogli kupić bilet na koncert Wielkanocny Gustava Mahlera II Symfonia c-moll ZMARTWYCHWSTANIE w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

data dodania:
22.03.2017
Niedziela Palmowa, przypadająca w 2017 roku 9 kwietnia, rozpoczyna w Kościele katolickim Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. W takim dniu słowa, które posłużyły Gustawowi Mahlerowi jako literacki komentarz do jego II Symfonii, w wieloznaczny, literacko-muzyczny sposób stają się i nam znacznie bliższe. W takim dniu Teatr Wielki w Łodzi zaprasza do wspólnej refleksji nad życiem i śmiercią. Do muzycznej zadumy w wykonaniu solistek naszego Teatru: Doroty Wójcik i Agnieszki Makówki oraz Chóru pod kierownictwem Dawida Jarząba i Orkiestry pod batutą Wojciecha Rodka. Koncertu dopełni inscenizacja Leszka Mądzika.

Gustav Mahler II Symfonia c-moll ZMARTWYCHWSTANIE
9 kwietnia 2017 / godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
21.03.2017
19 i 20 marca 2017 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się audycja baletowa, na której zaprezentowało się blisko 60 tancerek i tancerzy baletu z całego świata, którzy zostali wyłonieni spośród 350 aplikujących. Kto zasili szeregi Zespołu Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi? Dowiemy się już wkrótce. Niebawem opublikujemy również materiał video z przesłuchań. Bądźcie czujni.

Komisja I dnia audycji (19.03.2017):
p. Paweł Gabara – dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi
p. Dominik Muśko – kierownik Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
p. Anna Lewandowska – pedagog Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi i asystentka choreografa
p. Monika Maciejewska-Potockas – pierwsza solistka Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
p. Gintautas Potockas – pierwszy solista Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
p. Ekaterina Kitaeva-Muśko – solistka Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

Komisja II dnia audycji (20.03.2017):
p. Paweł Gabara – dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi
p. Dominik Muśko – kierownik Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
p. Anna Lewandowska – pedagog Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
p. Ekaterina Kitaeva-Muśko – solistka Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

data dodania:
20.03.2017
Teatr Wielki w Łodzi włącza się do akcji Dotknij Teatru i z okazji MIędzynarodowego Dnia Teatru przekazuje widzom zaproszenia na premierowy spektakl LAMAILA (30 sztuk) grany 28 marca oraz marcowy wykład SELLINARIUM: Dawno, dawno temu, który odbędzie się 26 marca (15 sztuk).
Po odbiór wejściówek zapraszamy jutro 21 marca od godz. 12:00.

data dodania:
17.03.2017
Zapraszamy na marcowe SELLINARIUM, podczas którego profesor Elżbieta Nowicka zaprosi nas w podróż po świecie starożytnych legend, tajemniczych opowieści i dziecięcych bajek, tworzących bogatą literaturę operową i baletową, będąc nierzadko podstawą repertuarową wielu teatrów muzycznych. Spotkanie poprowadzi Michał J. Stankiewicz.

DAWNO, DAWNO TEMU...
Klechdy, legendy, baśnie, mity

26 marca 2017, godz. 12:00 / KUP BILET

Sprawdź harmonogram całego cyklu
 

data dodania:
16.03.2017
Wczorajszy koncert Kwintetu z blaskiem olśnił publiczność zgromadzoną w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi. W ramach cyklu NIE TYLKO OPERA wystąpił Kwintet dęty Teatru Wielkiego w Łodzi w składzie: Konrad Boniński (trąbka), Mirosław Dudek (trąbka), Tomasz Sopur (waltornia), Tomasz Jagoda (puzon), Justyna Makowiecka (tuba). Wieczór poprowadziła Aleksandra Bęben. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa HaWa.

Następny koncert z cyklu NIE TYLKO OPERA:
SAUDADES, CZYLI HISTORIA PEWNEJ MIŁOŚCI
29 marca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net