Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
4.03.2021
Szanowni Państwo,

informujemy, że sprzedaż biletów na widowiskowy koncert opery DON CARLOS rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 marca o godz. 12:00.
19 marca 2021 roku wystąpią dla Państwa: Aleksandra Kurzak (Elżbieta), Roberto Alagna (Don Carlos), Andrzej Dobber (Posa), Rafał Siwek (Filip II), Monika Ledzion-Porczyńska (Eboli) oraz soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Vladimira Kiradjieva.
Wydarzenie 20 marca uświetnią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi; w rolach głównych wystąpią: Monika Cichocka, Dominik Sutowicz, Bernadetta Grabias, Grzegorz Szostak i Łukasz Motkowicz.
Koncert w inscenizacji Michała Znanieckiego. Oprawa scenograficzna spektaklu zrealizowana z wykorzystaniem obrazów Wojciecha Siudmaka według koncepcji autora.
 

data dodania:
2.03.2021
Teatr Wielki w Łodzi przygotowuje premierę – pierwszą w tym sezonie z udziałem publiczności. Będzie to wieczór dwóch jednoaktowych oper: TROUBLE IN TAHITI Leonarda Bernsteina – polska prapremiera – oraz GŁOS LUDZKI Francisa Poulenca. Reżyseria została powierzona znakomitemu reżyserowi Michałowi Znanieckiemu, a kierownictwo muzyczne uznanemu dyrygentowi młodego pokolenia Adamowi Banaszakowi. Spektakle odbędą się na scenie obrotowej wokół której – w kieszeniach scenicznych – zasiądzie publiczność. Premiera już 5 i 6 marca 2021.

data dodania:
26.02.2021
Zapraszamy Państwa na koncert uświetniający obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt. Chłopcy z tamtych lat. Cześć ich pamięci w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.
Zarejestrowany w Teatrze Wielkim koncert wyemitowany zostanie na antenie telewizji TVP3 Łódź – w niedzielę, 28 lutego 2021, o godzinie 19.00, a od 1 marca dostępny będzie na stronie www.operalodz.pl w zakładce VOD.

data dodania:
25.02.2021
W pięćdziesiątą rocznicę ślubu Delfiny Ambroziak i Tadeusza Kopackiego, która przypada dziś, 25 lutego 2021, zapraszamy Państwa do obejrzenia pierwszego odcinka z naszego nowego cyklu pt. Mistrzowie i ich uczniowie.
Zapraszamy na wspomnienia, anegdoty i liczne refleksje związane zarówno z pracą artystyczną jak i pedagogiczną. 
Premiera odcinka dziś o 18:00 na Youtube oraz na VOD. Rozmowę z Mistrzami przeprowadził Leszek Bonar. 

data dodania:
24.02.2021
Rozpoczynamy przygotowania do najważniejszego wydarzenia sezonu 2020/2021 - premiery opery DON CARLOS Giuseppe Verdiego w gwiazdorskiej obsadzie. Na zaproszenie dyrekcji TWŁ w premierowym przedstawieniu- 19 marca -  wystąpią: Aleksandra Kurzak (Elżbieta), Roberto Alagna (Don Carlos), Andrzej Dobber (Posa), Rafał Siwek (Filip II) oraz Monika Ledzion-Porczyńska (Eboli). Reżyserem tego niezwykłego wydarzenia, z pięknymi obrazami Wojciecha Siudmaka w tle, jest wybitny reżyser Michał Znaniecki, a kierownikiem muzycznym uznany dyrygent Vladimir Kiradjiev.

Spektakl odbędzie się w inscenizowanej wersji koncertowej i będzie realizowany wspólnie z TVP Kultura.O sprzedaży biletów poinformujemy wkrótce.

data dodania:
24.02.2021
W Teatrze Wielkim w Łodzi trwają przygotowania do kolejnej premiery, którą zaprezentujemy Państwu w dyptyku z GŁOSEM LUDZKIM Francisa Poulenca - jednoaktową operę Leonarda Bernsteina - TROUBLE IN TAHITI w reżyserii Michała Znanieckiego pod kierownictwem muzycznym Adama Banaszaka. Będzie to wyjątkowy wieczór dwóch pięknych, lecz rzadko wystawianych dzieł, które poruszają tematy nurtujące całe społeczeństwa, ale także problemy każdego z nas.

data dodania:
23.02.2021
"Droga Publiczności!

Po wielu miesiącach oczekiwania i niepewności od 12 lutego 2021 roku teatry w Polsce mogą znów zapraszać publiczność do swoich siedzib, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i z uwzględnieniem ograniczonej ilości miejsc na widowniach. Czekamy na regularne spotkania na żywo z Wami już prawie rok. Czas lockdownu wykorzystaliśmy na przygotowania do tego, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie w przestrzeni teatralnej, ale także pracowaliśmy i przygotowywaliśmy premiery. W pierwszych 10 dniach od umożliwienia nam organizacji wydarzeń artystycznych w teatrach całej Polski odbyło się aż 32 premierowych wieczorów, a w 114 teatrach w 39 miastach zagraliśmy aż 584 spektakle. Szacujemy, że w tym czasie około 55 tysięcy osób spędziło wieczór w teatrze.

data dodania:
20.02.2021
Rozpoczynamy weekend z niezwykłym – inspirowanym powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy – baletem Ziemia obiecana w choreografii Graya Veredona.
Dziś (20 lutego 2021) spektakl będzie można obejrzeć nie tylko w naszym Teatrze, ale i w domowym zaciszu, gdyż wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy nie będą mogli być z nami, zapraszamy Państwa na streamowing na żywo. Jesteśmy bowiem zgodni – ten legendarny balet powinien zobaczyć każdy!

data dodania:
19.02.2021
"Ziemia obiecana" nieustannie cieszy się Państwa zainteresowaniem, a bilety na najbliższe spektakle zostały niemal wyprzedane. Śpieszymy z informacją, że dzięki przeorganizowaniu widowni mamy w sprzedaży dodatkową pulę (bardzo dobrych!) miejsc na sobotnie przedstawienie, 20 lutego 2021.
____
 
Już jutro zaprezentujemy pierwszy z dwóch spektakli ZIEMI OBIECANEJ w chor. Graya Veredona - wyjątkowego baletu inspirowanego powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy. Nie możemy się doczekać spotkania z Państwem i Artystami naszego baletu!

ZIEMIA OBIECANA | 20.02.2021 | KUP BILET

data dodania:
18.02.2021
Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic – to razem właśnie mamy tyle, żeby założyć wielką fabrykę.
Legendarny już cytat błyskawicznie przywołuje obraz Karola, Moryca i Maksa – trzech młodych fabrykantów, spragnionych wielkich pieniędzy w rozwijającej się w zawrotnym tempie industrialnej Łodzi.
W najbliższy weekend zapraszamy Państwa na balet Ziemia obiecana (spektakle 20 i 21.02.2021 o g. 18.00).

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net