Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
14.10.2019

Gdy w Teatrze Wielkim świętowaliśmy inaugurację sezonu artystycznego, łódzkie uczelnie przymierzały się do rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Jest to równoznaczne z końcem wakacji i powrotem studentów do codziennych wysiłków w zdobywaniu wiedzy. Chcąc  ułatwić ten trudny etap, proponujemy odrobinę relaksu i moc duchowych przeżyć w Teatrze Wielkich Emocji.


data dodania:
10.10.2019
Dziś (10.10.2019) odbyło się w naszym Teatrze spotkanie –  został podpisany List Intencyjny o dofinansowaniu Teatru Wielkiego w Łodzi ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Pana wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego oraz marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera. Teatr Wielki będzie zatem współprowadzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Łódzkie.

data dodania:
4.10.2019
Spieszymy z informacją, że zastępca dyrektora ds. artystycznych Krzysztof Marciniak został uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwo Łódzkiego Grzegorza Schreibera za zasługi dla rozwoju i popularyzacji kultury w naszym województwie.

data dodania:
2.10.2019
Przez jeden weekend w roku postindustrialne miasto Łódź zmienia się w surrealistyczny ośrodek iluminacji – a wszystko za sprawą Light Move Festival, który doczekał się już 9-tej, specjalnej edycji. W tym roku symboliczny świetlny tunel (instalacja przy ul. Traugutta) przeprowadził uczestników festiwalu w Nowe Centrum Łodzi, a stamtąd wprost do Teatru Wielkiego – wizytówki miasta i całego regionu łódzkiego.

data dodania:
1.10.2019
30 września poznaliśmy Laureatów tegorocznej XIII edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Kapituła, której obradom przewodniczyła Iwona Wujastyk – dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego, swój werdykt ogłosiła podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

data dodania:
28.09.2019
Zapraszamy na nowy cykl koncertów "Mistrzowie Muzyki", czyli spotkanie Mistrza z uczniami i publicznością. W listopadzie uwielbiane przez Państwa śpiewanie pieśni patriotycznych, a w grudniu spotkamy się na mikołajkowym śpiewaniu z chórem dziecięcym

data dodania:
26.09.2019
W najbliższy piątek o 19:00 nasz Teatr Wielki stanie się centralnym punktem festiwalu światła, a każdy, kto przyjdzie na Plac Dąbrowskiego, będzie świadkiem premierowego pokazu niezwykłego mappingu „Symfonia Koloru”. To dzieło, które wykorzysta architekturę Teatru Wielkiego, tworząc niezapomniane przedstawienie wizualne.

data dodania:
24.09.2019
Koncert inauguracyjny już za nami. Mamy nadzieję, że rozpoczęcie sezonu 2019/2020 pozostanie w pamięci! Tylu atrakcji podczas jednego wieczoru dawno w naszym Teatrze nie było. A wszystko to na zwieńczenie obchodów dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki. Teraz czas na podsumowanie.

data dodania:
23.09.2019
Z przykrością informujemy, że sobotni spektakl "Niestraszny Straszny Dwór" planowany na 28.09.2019 się nie odbędzie. Zapraszamy w niedzielę (29.09.2019) o godz. 11:00.

Istnieje możliwość wymiany biletów na spektakle w innym terminie (do wyczerpania miejsc) lub zwrotu pieniędzy w kasach Teatru. Zwrot biletów zakupionych online według regulaminu serwisu bilety24.pl.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.
data dodania:
23.09.2019
Złote Maski po raz dwudziesty ósmy! Uroczystość odbyła się w niedzielny wieczór (22.09.19) na Scenie Kameralnej Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Recenzenci przyznali również nagrody wykraczające poza zwyczajowe kategorie. Z radością informujemy, że właśnie tymi nagrodzono Teatr Wielki w Łodzi.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net