Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Studencie, nie bój się opery! / promocja dla studentów w każdym wieku
data dodania:
14.10.2019

Gdy w Teatrze Wielkim świętowaliśmy inaugurację sezonu artystycznego, łódzkie uczelnie przymierzały się do rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Jest to równoznaczne z końcem wakacji i powrotem studentów do codziennych wysiłków w zdobywaniu wiedzy. Chcąc  ułatwić ten trudny etap, proponujemy odrobinę relaksu i moc duchowych przeżyć w Teatrze Wielkich Emocji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną, dedykowaną specjalnie dla Was, Drodzy Studenci wszystkich uczelni, również Uniwersytetu Trzeciego Wieku! Bilety na wszystkie spektakle do połowy listopada (to aż siedem tytułów!) kupicie w kasach  za okazaniem legitymacji za jedyne 25 złotych. Radzimy szybko podjąć decyzję i wybrać najlepsze miejsca, bowiem promocja dotyczy całej widowni.

Zapraszamy do Teatru Wielkiego w Łodzi na poniższe spektakle:

1. Rigoletto – kolejna z dorobku włoskiego mistrza i jedna z najbardziej rozpoznawalnych oper Verdiego (chociażby przez słynną arię La donna e mobile). Spektakl z rozmachem zrealizował znakomity włoski reżyser Paolo Bosisio, zaś imponujące kostiumy możemy oglądać dzięki  pracy uznanej Zuzanny Markiewicz.

Wystąpią m.in.: Aleksandra Borkiewicz (Gilda), Zenon Kowalski i Przemysław Rezner (Rigoletto), Pawał Skałuba i Dawid Kwieciński (Książę Mantui). Dyrygować będzie Bassem Akiki, gorące nazwisko polskiej dyrygentury.

spektakle: 16 i 17.10.2019

2. Samson i Dalila - szczególne dzieło dla francuskiej literatury operowej, oparte na biblijnych opowieściach z elektryzującą muzyką i dramatycznym, trzymającym w napięciu librettem. W Polsce wystawiana niezwykle rzadko. Spektakl wyreżyserował Marek Weiss, a scenografię powierzono uznanym twórcom - Katarzynie Sobańskiej i Marcelowi Sławińskiemu, a efekty ich pracy można podziwiać m.in. w nagrodzonym Oscarem filmie "Ida".

W tytułowe postaci wcielą się: Agnieszka Makówka i Bernadetta Grabias (Dalila) oraz Dominik Sutowicz (Samson). Dyrygować będzie Vladimir Kiradjiev.

spektakle: 20 i 22.10.2019

3. Tramwaj zwany pożądaniem – opera Andree Previna oparta na sztuce Tennessee’go Williamsa i filmie Elii Kazana z 1951 roku. Nasz spektakl w reżyserii Macieja Prusa jest obsypany nagrodami: dwie Złote Maski i cztery Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. W obsadzie: Joanna Woś, Anna Wierzbicka, Szymon Komasa i Aleksandra Wiwała. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maestro Tadeusz Kozłowski.

spektakle: 26 i 27.10.2019

4. Halka – jedno z najważniejszych dzieł polskiej sceny operowej. Opera Stanisława Moniuszki w naszej inscenizacji świetnie obrazuje podział społeczny tamtych czasów. W tytułowej partii wystąpią: Anna Wiśniewska Schoppa (rano) oraz Anna Wierzbicka (wieczór).

spektakle: 30.10.2019 / godz. 11:00 i 18:30

5. Ziemia Obiecana – na początek „Tygodnia łódzkiego”*: jedyny balet o Łodzi, historii i mieszkańcach industrialnego miasta. Spektakl oparty na powieści Władysława Reymonta i filmie Andrzeja Wajdy w choreografii niezawodnego Graya Veredona – obywatela świata, uznanego twórcy i wielkiego miłośnika Łodzi!

spektakl: 6.11.2019

6. Człowiek z Manufaktury – kolejny punkt „Tygodnia łódzkiego”* – opera została nagrodzona Nadzwyczajną Złotą Maską za historycznego znaczenia projekt konkursu na operę współczesną, zwieńczony spektakularną premierą na scenie teatru oraz pokazem plenerowym na Rynku Manufaktury, który okazał się wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim.

spektakle: 9 i 10.11.2019

7. Carmen – opowieść o uwodzicielskiej i temperamentnej Cygance. Opera, której popularność na świecie nie słabnie, pełna wpadających w uch melodii i arii, takich jak Habanera czy aria Torreadora, które zanucić umieją wszyscy W tytułowych partiach usłyszymy: Agnieszkę Makówkę oraz Bernadettę Grabias.

spektakle: 13 i 14.11.2019

O studentach Uniwersytetów Trzeciego Wieku nie zapominamy. Na dobry początek roku akademickiego na wszystkie powyższe przedstawienia oferujemy Państwu bilety za jedyne 25 złotych. Do wyboru miejsca na całej widowni - do zakupu wyłącznie w kasach biletowych.

Prosimy żeby pamiętać o zabraniu ze sobą ważnej legitymacji studenckiej.

 
* TYDZIEŃ ŁÓDZKI: jedyna w tym sezonie okazja obejrzenia dwóch spektakli o mieście, jedynym mieście na świecie, które ma zadedykowany sobie balet i operę: balet „Ziemia Obiecana” (6.11.19) i opera „Człowiek z Manufaktury” (9,10.11.19). Szczególnie zapraszamy miłośników historii miasta jak i tych którzy nie mieli jeszcze okazji jej poznania; pracowników fabryk przemysłu włókienniczego – tematyka obu dzieł skupia się również na nich; inżynierów – w operze będzie mowa m.in. o pozwoleniach na budowę, a także żądnych wrażeń widzów – takich dzieł nie ma w repertuarze żaden teatr ani żadne inne miasto.
 Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net