Taniec ponad wszystko!
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
TANIEC PONAD WSZYSTKO!
Łódzkie Spotkania Baletowe

18 czerwca 2017, godz. 12:00 / KUP BILET
Sprawdź harmonogram całego cyklu


gość specjalny: prof. Ewa Wycichowska
prowadzenie: Michał J. Stankiewicz

Ewa Wycichowska – ta znakomita artystka ilekroć pojawiała się na scenie zawsze budziła zachwyt – i wtedy gdy bawiła swoją Królewną Śnieżką czy też innym razem, gdy wzruszała dramatyczną Medeą. Wielkie kreacje taneczne i aktorskie choćby w tytułowych partiach w Romeo i Julii, Gajane, Giselle czy Córce źle strzeżonej udowadniały, że nie ma roli, której Ewa Wycichowska nie byłaby w stanie podołać dokładając każdej z nich cząstkę własnej osobowości, wdzięku i urody scenicznej, a także tego, co sprawia, że odtwarzane postacie wydają się nam prawdziwe i wiarygodne. Podobny rys osobowości i talentu artystki widzowie zaczęli zauważać, gdy na scenie pojawiały się jej choreografie, w których zawsze było to coś, co uruchamia nasze emocje i sprawia, że czujemy, przeżywamy i nie wychodzimy z teatru obojętni.
Po blisko dwudziestu latach w Teatrze Wielkim w Łodzi taniec wyznaczył Ewie Wycichowskiej kolejne zadanie, tym razem w Poznaniu – po Conradzie Drzewieckim przejęła dyrekcję Polskiego Teatru Tańca. I w tej roli – kontynuując dzieło swojego Mistrza i rozwijając jego ideę teatru tańca – udowodniła i charakterem repertuaru i własnym wkładem choreograficznym, że jedynie wielkie osobowości artystyczne mają szansę tworzenia teatru ambitnego i niepowtarzalnego, a przy tym pełnego wiernych i coraz to nowych widzów.
W rozmowie z Michałem Stankiewiczem Artystka opowie, co sama wniosła do polskiego baletu i co taniec dał jej, zdradzi swoje fascynacje, wyjawi oczekiwania i spełnienie, jakie dał jej taniec, który zawsze stawiała ponad wszystko. Także sami będą mieli Państwo sposobność osobiście zapytać prof. Ewę Wycichowską o jej miłość do tańca i baletu.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net