Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Teatr Wielki w Łodzi z Teatralnymi Nagrodami im. Jana Kiepury!
data dodania:
1.10.2019
30 września poznaliśmy Laureatów tegorocznej XIII edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Kapituła, której obradom przewodniczyła Iwona Wujastyk – dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego, swój werdykt ogłosiła podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Z wielką radością informujemy o przyznanych Nagrodach dla Teatru Wielkiego w Łodzi za spektakl „Tramwaj zwany pożądaniem”:

- NAJLPESZY SPEKTAKL – „Tramwaj zwany pożądaniem”

- NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA – Joanna Woś – za rolę Blanche DuBois

- NAJLEPSZY DYRYGENT – Tadeusz Kozłowski

- NAJLEPSZY REŻYSER – Maciej Prus

Maestro Tadeusz Kozłowski został również nagrodzony NAGRODĄ SPECJALNĄ ZA CAŁOKSZTAŁT PRACY ARTYSTYCZNEJ.

Wielkie brawa dla całego Zespołu, Artystów i realizatorów. Jesteśmy dumni, że mamy w repertuarze spektakl, który jest tak doceniany. Przypominamy, że w zeszłym sezonie „Tramwaj zwany pożądaniem” został owacyjnie przyjęty na Festiwalu Operowym w Bydgoszczy oraz był nagrodzony dwoma ZŁOTYMI MASKAMI: najlepszy spektakl w sezonie 2017/2018 oraz dla Joanny Woś za rolę Blanche DuBois.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom w każdej z dziewiętnastu kategorii. Gala wręczania Nagród odbyła się 30 września 2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

Najbliższe spektakle „Tramwaju zwanego pożądaniem” w reżyserii Macieja Prusa odbędą się 26 i 27 października 2019 roku. Bilety dostępne są w cenie od 25 zł w kasach oraz online.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net