Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Aktualności

Maestro Jacek Kaspszyk zadyryguje PARIĄ

data dodania:
29.09.2022
Po trzydziestu latach od pamiętnej realizacji Marii Fołtyn i Antoniego Wicherka w naszym Teatrze mamy okazję spotkać się z tą wspaniałą operą Stanisława Moniuszki ponownie – tym razem pod mistrzowską batutą wybitnego dyrygenta Jacka Kaspszyka.
Parię usłyszymy w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, z gościnnym udziałem naszego znakomitego tenora – Dominika Sutowicza.
 
Moniuszko poświęcił Parii długie lata, a pierwszym krokiem do powstania tej opery był zachwyt kompozytora tragedią autorstwa Casimira Delavigne’a. Poznańska realizacja tej opery, którą będzie można zobaczyć 29 października 2022 w naszym Teatrze, wyróżniona została w 2019 roku prestiżową nagrodą International Opera Awards w kategorii „dzieło odkryte na nowo”. My usłyszymy ją i zobaczymy w wersji koncertowej, a w głównych partiach wystąpią Iwona Sobotka w partii Neali, Dominik Sutowicz, jako Idamor i Mariusz Godlewski, jako Dżares oraz Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją właśnie Maestra Jacka Kasprzyka.
 
A, że w tej operze Moniuszki można odnaleźć wiele odniesień do czasów nam współczesnych, to spotkanie z muzyką naszego Mistrza może być tym bardziej interesujące i atrakcyjne. Warto, więc skorzystać z okazji i wysłuchać tego rzadko wystawianego dzieła.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  


fot. z archiwum Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij