Spektakle

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Spektakle

NAPÓJ MIŁOSNY

Opera

Kompozytor:
Gaetano Donizetti

Autor libretta:
Felice Romani

Data premiery:
22.03.2025

Realizatorzy:
kierownictwo muzyczne:
Rafał Janiak

reżyseria:
Wojciech Adamczyk

kostiumy:
Maria Balcerek

scenografia:
Marek ChowaniecNapój miłosny Gaetano Donizettiego, to dzieło, które przyniosło sławę kompozytorowi w całej Europie. O tym jak bardzo opera spodobała się publiczności może świadczyć fakt, że w kilka lat od prapremiery była już wystawiana w większości ówczesnych teatrów operowych. Powodzenie  tego włoskiego klejnotu opery komicznej wynikało z jego nastrojowości, subtelności libretta i świeżości muzyki. Donizetti daje artystom okazję do zabłyśnięcia popisowymi partiami, każda z postaci prezentuje się sugestywnie i czytelnie, jednak jak na operę buffa przystało nie brak tam scen czysto komicznych, które wzbudzają salwy śmiechu. Arcydzieło stworzone przez Gaetana Donizettiego wyreżyseruje Wojciech Adamczyk, za pulpitem dyrygenckim stanie Rafał Janiak, kostiumy przygotuje Maria Balcerek a scenografię Marek Chowaniec, taki zestaw realizatorów gwarantuje spektakl przemyślany oraz przygotowany z pasją i humorem.

Nemorino główny bohater „Napoju miłosnego” to ulubiona rola samego Maestro Pavarottiego, a aria Nemorina „Una furtiva lagrima” to jedna z najsłynniejszych arii operowych w całych dziejach gatunku. Zanosi się zatem na to, że nowa inscenizacja tej opery w naszym teatrze nie będzie potrzebowała „napoju miłosnego”, żeby się w niej zakochać, tak zresztą jak i główni bohaterowie tej historii.
Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

Dyrygent:
Rafał Janiak (22.03.2025, 23.03.2025, 25.03.2025), Daniel Mieczkowski (21.06.2025, 22.06.2025)


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij