Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
NIEDZIELNE PORANKI: BEMOLEK POZNAJE MUZYKĘ
Edukacja

Realizatorzy:
Autor piosenek dla dzieci:
Cezary KurowskiKoncert z piosenkami dla dzieci autorstwa Cezarego Kurowskiego, z których każda opowiada o elemencie dzieła muzycznego w przystępny, zabawny i barwny sposób.
 
Stworek o imieniu Bemolek trafił do Teatru Wielkiego w Łodzi, gdyż dowiedział się, że jest to jedno z najwspanialszych miejsc, gdzie można zetknąć się z muzyką wykonywaną na żywo. Bemolek spotkał trzy artystki, które postanowiły mu pomóc i wytłumaczyć czym jest muzyka. W trakcie rozmów Bemolka z artystkami i dziećmi i poprzez wykonywane piosenki, przedstawiamy dzieciom świat muzyki, aby zrozumiały i łatwiej zapamiętały z czego on się składa i jak jest zbudowany. 
 
Opowiadania, poprzez dodatkową treść, łączą w logiczną całość każdy z utworów, od najprostszych zagadnień do swego rodzaju hymnu, który opowiada o partyturze – wielkiej księdze, w której zawarte są wszystkie wcześniej wymienione muzyczne zagadnienia. Koncert jest zachętą dla dzieci do nauki i poznawania muzyki. W koncercie wystąpią Patrycja Krzeszowska (sopran), Olga Maroszek (mezzosopran), Marta Macierzyńska (fortepian) i oczywiście Bemolek. 
 
A czy Wy wiecie co to jest i jak wygląda partytura? Jeśli nie to zapraszamy na spotkanie z Bemolkiem.
 
Bilety:

Strefa I
30/25 zł

Patrycja Krzeszowska:
sopran

Olga Maroszek:
mezzosopran

Marta Macierzyńska:
fortepian


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net