Spektakle

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Spektakle

NIEDZIELNE PORANKI: BEMOLEK POZNAJE MUZYKĘ

Edukacja

Realizatorzy:
Muzyka:
Cezary KurowskiW Teatrze Wielkim w Łodzi przypadkiem ląduje kosmita! Okazuje się, że jego niesamowicie skomplikowany statek kosmiczny nie napędza zwykłe paliwo, ale muzyka, jednakże taka, której na ziemi nie ma. Nasz gość musi, zatem czym prędzej nauczyć się naszej – ziemskiej muzyki, aby odpowiednio zmodyfikować działanie silników, po czym zatankować statek i móc dalej lecieć, przemierzać i badać Wszechświat.

Na miejsce spotkania (wyrwane z innego spektaklu) zostają sprowadzone artystki – Patrycja Krzeszowska, Olga Maroszek oraz Marta Macierzyńska. Dzięki nim, niespodziewany gość, o imieniu Bemolek, będzie mógł poznać elementy dzieła muzycznego, takie jak melodia, rytm, nastrój, dynamika, czy tempo. Jednak, choć jest naprawdę mądry i ma niesamowite poczucie humoru, to nieco się myli, robi sporo błędów i jest to dla niego trochę kłopotliwe.

Byłoby zatem wspaniale, gdyby wszyscy uczestnicy spotkania, na czele z Publicznością, zechcieli mu pomagać, aby poznał muzykę i mógł właściwie wyregulować silniki. Na to interesujące spotkanie z kosmicznym gościem zapraszamy wspólnie z Cezarym Kurowskim autorem muzyki i tekstów, Patrycją Krzeszowską, Olgą Maroszek, Martą Macierzyńską oraz Bemolkiem, czyli Beatą Brożek-Grabarczyk.

A czy Wy znacie wszystkie muzyczne nazwy i pojęcia? Jeśli nie to zapraszamy 21 stycznia 2024 roku na godz. 12:00 do Teatru Wielkiego w Łodzi. A jeśli znacie to tym bardziej zapraszamy, pomożecie Bemolkowi naładować silniki. Do zobaczenia!
Bilety:

Strefa I
30/25 zł

Beata Brożek-Grabarczyk:
Bemolek

Patrycja Krzeszowska:
sopran

Olga Maroszek:
kontralt

Marta Macierzyńska:
fortepianGabriel Kubit:
gościnnie


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij