Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Odeszła Grażyna Popławska
data dodania:
27.12.2021
Z wielką przykrością i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 26 grudnia 2021 naszej Koleżanki Grażyny Popławskiej – solistki i pedagoga baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. 
Była absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie – później pedagogiem w łódzkiej i gdańskiej, a na naszej scenie pojawiła się po raz pierwszy w 1974 roku w baletach Cztery eseje i Dramatic story w choreografii Tomasza Gołębiowskiego.

Na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpiła w kilkudziesięciu premierach baletowych realizowanych przez znakomitych choreografów, wśród których znalazły się te najbardziej znane, m.in.: Jezioro łabędzie, Giselle, Dziadek do orzechów, Królewna Śnieżka, Coppelia, Koncert F-moll, Próba, Pan Twardowski, Sen nocy letniej, Wolfgang Amadeus, Kopciuszek. Ostatnim spektaklem z udziałem Grażyny Popławskiej była w 1992 roku ponownie Królewna Śnieżka; tym razem Artystka wystąpiła jako krasnoludek Śmieszek.

Żegnamy Grażynę Popławską nie tylko jako wybitną tancerkę i pedagoga, ale także jako wspaniałą koleżankę - Osobę o wielkiej wrażliwości i uczciwości, skromną i życzliwą, i Człowieka, który zawsze służył dobrą radą, uśmiechem i profesjonalną wiedzą.

Będziemy o Tobie pamiętać…   

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net