Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Odeszła Kinga Rosińska
data dodania:
13.08.2021
W dniu dzisiejszym znów dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarła Kinga Rosińska wspaniała mezzosopranistka, która w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku występowała w naszym Teatrze.

Szkołę muzyczną na Wydziale Instrumentalnym ukończyła w klasie prof. Jerzego Prayznera; studia wokalne odbyła u prof. Marii Kumińskiej. Zadebiutowała w 1976 roku w Operze Śląskiej z Bytomiu tytułowa partią Carmen Bizeta. W 1977 roku została zaangażowana, jako solistka w Teatrze Wielkim w Łodzi. Zaśpiewała tu szereg pierwszoplanowych partii mezzosopranowych, z których najważniejsze to m.in.: Venus w "Tannhäuserze" i Fricka w "Walkirii" Wagnera, Amneris w "Aidzie", Azucena w "Trubadurze", Flora w "Traviacie" i Magdalena w "Rigoletcie" Verdiego, Olga w "Eugeniuszu Onieginie" Czajkowskiego, Jadwiga w "Strasznym dworze" Moniuszki, Alicja w "Łucji z Lammermoor" Donizettiego, Maryna w "Borysie Godunowie" Musorgskiego i Aza w "Manru" Paderewskiego. Występowała wielokrotnie za granicą, m.in. w Jugosławii, Finlandii i Niemczech. Współpracowała z wieloma filharmoniami i teatrami operowymi w Polsce i za granicą.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się 20 sierpnia 2021 (piątek), o godz. 13:00
w Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Dąbiu nad Nerem.

Rodzinie i Bliskim Zmarłej składamy wyrazy współczucia. 


Więcej ról Artystki można zobaczyć w Cyfrowym Muzeum 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net