Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

POJEDYNEK NA DRUGIE SKRZYPCE
Koncert

Realizatorzy:


„Drugie skrzypce to ci, którzy powinni grać w pierwszych, ale świadomie i dojrzale wybrali drugie - dla zachowania równowagi i uniknięcia dysproporcji. W istocie, więc ego drugich skrzypków jest o około poł tonu wyższe niż pierwszych". Ten fragment „Altowiolisty” Jana Antoniego Homy z przymrużeniem oka, lecz całkiem trafnie opisuje muzyków grających „drugie” skrzypce w orkiestrze. Słuchając koncertu orkiestry lub przedstawienia operowego czy baletowego trudno wyodrębnić z całości partię drugich skrzypiec, najczęściej jest to wypełnienie harmoniczno-rytmiczne utworu lub podpora melodyczna skrzypiec pierwszych. Muzycy tej grupy muszą, więc oprócz wysokich kwalifikacji technicznych, wykazywać się dużą muzykalnością i wrażliwością interpretacji. 
 
Koncert drugich skrzypków naszej orkiestry jest wspaniałą okazją, żeby przekonać się o wyjątkowości tych artystów, którzy nazywani drugimi tak naprawdę są równoprawną częścią zespołu orkiestry. W Pojedynku na drugie skrzypce artyści zaprezentują się Państwu w sposób lekki i z humorem, co nie oznacza, że w łatwiejszym repertuarze. Zapowiada się świetna zabawa w najlepszym wykonaniu. Zapraszamy do spędzenia tego wieczoru z nami!
 
Hanna Drzewiecka-Borucka:
skrzypce

Katarzyna Gałdecka-Sprawka:
skrzypce

Nela Zaforemska:
skrzypce

Marta Jabłońska:
skrzypce

Ewa Walkiewicz:
skrzypce

Katarzyna Stokowska:
skrzypce

Martyna Kochaniec:
skrzypce

Santiago Rodriguez Perez:
skrzypce

Weronika Kaźmierczak:
skrzypce

Kateryna Stelmashuk:
skrzypce

Kinga Zlot:
skrzypce

Michał Przeździecki:
kontrabas


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net