Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
PRZYJACIELE KAZIMIERZOWI KOWALSKIEMU
data dodania:
18.10.2021
Kazimierz Kowalski, znakomity solista, śpiewał czołowe partie basowe w teatrach operowych. Gwiazda festiwali, programów telewizyjnych i radiowych. Niestrudzony propagator muzyki poważnej, promotor młodych talentów, założyciel i dyrektor Polskiej Opery Kameralnej a także dwukrotny Dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi.
Mieliśmy, wspólnie z Nim, świętować Jego Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej i 70-lecie urodzin. Mieliśmy wspominać czas, kiedy kierował Teatrem Wielkim i nazywał go swoim drugim domem. Informacja o śmierci tego znakomitego łodzianina napełniła nas smutkiem.
23 października o 18:00 zapraszamy na wydarzenie poświęcone Jego pamięci - Koncert PRZYJACIELE KAZIMIERZOWI KOWALSKIEMU.

Wystąpią: Aleksandra Borkiewicz, Patrycja Krzeszowska, Małgorzata Kulińska, Andżelika Wiśniewska, Joanna Woś, Aleksander Kruczek, Andrzej Niemierowicz, Mirosław Niewiadomski, Andrzej M. Jurkiewicz, Dariusz Stachura, Robert Ulatowski, Łukasz Załęski oraz orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego.
Koncert poprowadzą także przyjaciele Artysty – Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

Zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór o Artyście, który był i jest znany w całej Polsce, ale to Łodzi i naszemu Teatrowi poświęcił swoje artystyczne życie.


Patronat nad wydarzeniem objął Program Pierwszy Polskiego Radia.Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net