Spektakle

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Spektakle

Plakat do spektaklu: SOBOTY KAMERALNE: BACEWICZ STRING QUARTET I GOŚĆ JOANNA WOŚ
Terminy:

SOBOTY KAMERALNE: BACEWICZ STRING QUARTET I GOŚĆ JOANNA WOŚ

Koncert

Realizatorzy:


Bacewicz String Quartet o sobie:
Połączyła nas muzyka, poczucie humoru pozwala nam dobrze funkcjonować, a to jak bardzo się różnimy, zapewnia twórczą atmosferę dla wspólnej pracy. Kochamy dysonanse nie tylko w muzyce…
 
Bacewicz String Quartet powstał w 2013 roku. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Konserwatorium Królewskiego w Brukseli oraz innych europejskich szkół wyższych. Członkinie kwartetu są laureatkami konkursów solowych i kameralnych koncertującymi w różnorodnych formacjach w Polsce i wielu innych krajach Europy. Na stałe związane z łódzkim środowiskiem muzycznym – pracują w Filharmonii Łódzkiej, Teatrze Wielkim w Łodzi i Akademii Muzycznej. Połączyło je zamiłowanie do kameralistyki, a doświadczenie zdobyte dzięki wszechstronnej działalności koncertowej pozwala na interpretowanie muzyki kameralnej z całym jej bogactwem form i nastrojów. W zespole grają: Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek (I skrzypce), Hanna Drzewiecka-Borucka (II skrzypce), Róża Wilczak (altówka) i Małgorzata Smyczyńska-Szulc (wiolonczela).
 
Program wieczoru NIE TYLKO OPERA, choć zawarty w formie utworów kameralnych na kwartet smyczkowy, za sprawą ich kompozytorów w bezpośredni sposób odnosi się do literatury operowej – Verdi, Puccini, Respighi. W utworach prezentowanych twórców niejednokrotnie usłyszeć można rozwiązania muzyczne typowe dla partytury operowej, co wytrawnemu melomanowi przynosi bez wątpienia jeszcze większą radość z obcowania z tak wyjątkową muzyką kameralną. Operowy charakter utworów przeznaczonych na kwartet smyczkowy podkreśli ponadto udział w jednym z nich Joanny Woś, która specjalnie na ten wieczór przygotowała partię wokalną skomponowaną przez Respighiego.
Ponieważ właśnie mija 10 lat od powstania zespołu tym bardziej zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór wśród wspaniałych Artystek.
 
Bilety:

Strefa I
30 zł

Joanna Woś


Maja Ludwika Tomaszewska-Klimek

Hanna Drzewiecka-Borucka

Róża Wilczak

Małgorzata Smyczyńska-Szulc


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij