Spektakle

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Spektakle

SOBOTY KAMERALNE: KONCERT AKADEMII MUZYCZNEJ - Kantata o kawie

Koncert

Czas trwania:
ok. 1 h

Realizatorzy:


SOBOTY KAMERALNE
W TEATRZE WIELKIM W ŁODZI
KANTATA O KAWIE
8 czerwca 2024, sobota, godz. 16.00
Scena kameralna Teatru Wielkiego w Łodzi, pl. Dąbrowskiego
 
program
Johann Sebastian Bach – IV Koncert Brandenburski G-dur BWV 1049
              I (Allegro)
              II Andante
              III Presto
Franciszek Wachowicz – skrzypce concertino
Justyna Wójcikowska, Radosław Orawski – flety podłużne
Lena Łoginowicz, Kamila Kelm, Anna Rybińska – skrzypce ripieno
Sofie Bałazy, Karolina Kelm – wiolonczela
Kamil Szymczakowski – klawesyn
 
Johann Sebastian BachKantata o kawie BWV 211
Lieschen | Simona El-Sayed – sopran
Schlendrian | Jan Szurgot – bas
Narrator | Krzysztof Lachman – tenor
Radosław Orawski – flet traverso
Franciszek Wachowicz, Lena Łoginowicz, Kamila Kelm, Anna Rybińska – skrzypce
Sofie Bałazy – wiolonczela
Kamil Szymczakowski – klawesynCollegium Musicum Łódź
Zespół muzyki dawnej, którego skład tworzą studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Specjalizuje się w interpretacji muzyki późnego baroku w nurcie wykonawstwa historycznie poinformowanego z naciskiem na repertuar kantatowy i kameralny Johanna Sebastiana Bacha. Zespół regularnie koncertuje w łódzkich kościołach i uczelniach, gdzie prezentuje bogactwo oraz emocjonalną i artystyczną głębię repertuaru barokowego, od kameralnych sonat po monumentalne dzieła chóralno-instrumentalne.
 
Simona El-Sayed
Sopran. Studentka II roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. dr hab. Beaty Zawadzkiej-Kłos oraz dr Anny Wereckiej-Gryć. Występowała w głównej obsadzie opery Il mondo della luna Josepha Haydna z towarzyszeniem norweskiej orkiestry Trondheim Symfonieorkester w ramach polsko-norweskiego projektu akademickiego. Brała również udział w akademickiej produkcji opery Platée Jeana-Philippe’a Rameau z towarzyszeniem międzyuczelnianej orkiestry barokowej.
 
Krzysztof Lachman
Tenor pochodzący z okolic Krakowa, obecnie student II roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat od gry na puzonie i fortepianie. Aktualnie szkoli warsztat i umiejętności wokalne w klasie prof. dr. Krzysztofa Bednarka. We wrześniu 2020 roku zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w roli Mengone w operze Lo Speziale Josepha Haydna. Od listopada 2022 roku jest uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. W listopadzie 2023 roku otrzymał stypendium Fundacji Hans i Eugenia Jütting Stendal. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, w tym w Exzellenz-Labor Oper w Weikersheim w Niemczech. Pracował pod okiem Jana Willema de Vrienda, Raffaello Cortesiego, Olgi Pasiecznik, Izabeli Kłosińskiej, Michała Biela, Katelan Tran Terrell, Mariusza Kwietnia, Hedwig Fassbender, René Massis oraz wielu innych. Jego ostatnie duże osiągnięcia to między innymi partia solowa w roli Cecco w operze Il mondo della luna Josepha Haydna, którą miał przyjemność zaprezentować w Rosendal Teater w Trondheim w Norwegii, a także na deskach Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest również laureatem II nagrody w II kategorii na I Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Kameralistyki Wokalnej im. Witolda Friemanna w Rzeszowie.
 
Jan Szurgot
Bas-baryton, urodzony w Łodzi. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w klasie śpiewu prof. dr. hab. Piotra Micińskiego. Laureat II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina na Słowacji oraz stypendysta stowarzyszenia Richarda Wagnera. Zadebiutował na Festiwalu Sommer Oper Bamberg 2013 rolą Masetta w operze Don Giovanni Wolfganga Amadeusa Mozarta. W sezonie artystycznym 2014/2015 występował w Wuppertaler Bühnen, gdzie brał udział m.in. w Tosce Giacomo Pucciniego, Salome Richarda Straussa czy Pasji według św. Jana Johanna Sebastiana Bacha, a także zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi i wcielił się w rolę Bartola w operze Cyrulik sewilski Gioacchino Rossiniego. W latach 2015-2017 był związany ze Staatsoper Hannover, gdzie wystąpił m.in w Tosce Giacomo Pucciniego, Sprzedanej narzeczonej Bedřicha Smetany oraz licznych produkcjach realizowanych przez Junge Oper Hannover. W styczniu 2015 ponownie wcielił się w rolę Masetta i wystąpił na scenach w Amsterdamie, Hadze, Zwolle i innych miastach przy współpracy z HET Symfonieorkestr pod batutą Jana Willema de Vrienda. Od 2018 współpracował z Operą Bałtycką, gdzie występował w roli Fiorella w Cyruliku sewilskim Gioacchino Rossiniego. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi (m.in. rola Sida w operze Dziewczyna z Dzikiego Zachodu Giacomo Pucciniego) oraz Orkiestrą Kameralną „Polish Camerata”.
Bilety:

Strefa I
30 zł

Simona El-Sayed:
sopran

Krzysztof Lachman:
tenor

Jan Szurgot:
basCollegium Musicum Łódź:


Justyna Wójcikowska:
flet podłużny

Radosław Orawski:
flet traverso, flet podłużny

Franciszek Wachowicz, Kamila Kelm, Lena Łoginowicz, Anna Rybińska:
skrzypce

Sofie Bałazy, Karolina Kelm:
wiolonczela

Kamil Szymczakowski :
klawesyn

Mat. Akademii Muzycznej w Łodzi
Jan Szurgot
Simona El Sayed
Krzysztof Lachman
Collegium Musicum Łódź

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij